www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @499
Počítadlo


Spam poison

Vďaka prelomovému výskumu je možné vytvoriť nový štandard pre bezpečnosť žuvačiek a hračiek pre psov

Štúdia Pennsylvánskej univerzity bola vypracovaná s podporou Mars Petcare

Nová štúdia Pennsylvánskej univerzity skúmala silu, ktorá je potrebná na to, aby na psích zuboch vznikla zlomenina. Zároveň tak ponúka nový štandard na posudzovanie tvrdosti psích maškŕt na žuvanie a hračiek.

Spomínaná štúdia, vypracovaná s podporou Mars Petcare, skúmala maximálnu záťaž, akú znesie psí zub, než sa zlomí. Ako sa ukázalo, táto záťaž je plne v silách žuvacieho svalstva priemerného domáceho psa.

Toto zistenie je jasným dôkazom, že žuvanie tvrdých predmetov so sebou nesie riziko zlomenia zuba, a to práve kvôli ohromnej sile, ktorú dokážu psi pri žuvaní vyvinúť.

Nezávislí veterinárni stomatológovia roky upozorňovali rôzne strany na spojitosť medzi tvrdými maškrtami na žuvanie a zvýšeným počtom zlomenín a žiadali o podporu pri financovaní tak potrebného výskumu v tejto oblasti.

Norman Johnston, bývalý prezident European College of Veterinary Dentistry a klinický riaditeľ DentalVets, povedal:

„Zlomené zuby sú jedným z najčastejších prípadov, na ktoré sme upozornení, a často sú spôsobené príliš tvrdými predmetmi. Tieto zlomeniny sa najčastejšie dejú na – z pohľadu funkcie – dôležitých zuboch a danému psovi môžu spôsobiť značnú bolesť a nepohodlie.“

Výsledky štúdie poskytli výrobcom metodológiu na meranie, ktorá určí, ktoré z ich produktov by so sebou mohli niesť riziko zlomeniny zuba.

Profesor Alex Reiter, ktorý prieskum viedol, povedal:

„Vďaka zisteniam tejto štúdie sme teraz schopní zhodnotiť produkty a určiť, s akou pravdepodobnosťou by mohli spôsobiť zlomeninu zuba. Ponúka sa nám tak možnosť vytvoriť nový štandard pre bezpečnosť textúry, vďaka ktorému azda docielime to, že všetky žuvacie maškrty a hračky budú v budúcnosti vyrobené spôsobom, ktorý obmedzí alebo úplne vylúči riziko zlomenín zubov.“

Spoločnosť Mars je poháňaná svojím Purpose, teda odhodlaním vytvárať lepší svet pre domácich miláčikov. Teraz plánuje spolupracovať s ďalšími výrobcami, predajcami a veterinármi, aby v odvetví vytvorili nový štandard, pretože v súčasnosti neexistuje žiadny univerzálny limit pre tvrdosť psích žuvačiek a hračiek.

Marie-Louise Bennettová, Scientific Communications Director v Mars Petcare, povedala:

„Žuvačky a hračky sú dôležitou súčasťou obohatenia života psov aj starostlivosti o nich a my majiteľom odporúčame aj naďalej využívať širokú škálu bezpečných produktov, ktoré sú teraz k dispozícii. Tento výskum však ukázal, že niektoré z dostupných produktov majú potenciál psie zuby poničiť.“

„Tvrdosť našich vlastných produktov hodnotíme už dlhé roky, tento nový výskum však pre celé odvetvie vytvoril jasné meradlá na hodnotenie bezpečnosti všetkých žuvacích maškŕt a hračiek na trhu. Pre výrobcov to zároveň znamená príležitosť pracovať spoločne s veterinármi na vytvorení inovatívnejších produktov, ktoré psy môžu bezpečne žuť a ktoré im zároveň pomôžu s dentálnou hygienou a obohatí ich životné prostredie,“ dodala.

Závery štúdie boli podporené špecialistami veterinárnej stomatológie, vrátane riaditeľa Veterinary Oral Health Council (VOHC®) Colina Harveyho, ktorý potvrdil, že tento výskum poskytol vedecký základ na určenie odporúčaných limitov tvrdosti pre žuvacie hračky a jedlé maškrty pre psov, ktoré by pravdepodobne znížili výskyt zlomenín zubov. Tieto zistenia a vytvorený štandard podporili špecialisti veterinárnej stomatológie a zároveň Veterinary Oral Health Council, ktorá tento výskum posudzovala.

Pod čiarou

O Mars Petcare

Mars Petcare je rozmanitý a rastúci biznis s viac ako 75 000 Spolupracovníkmi naprieč viac ako 50 krajinami. Všetci z nich sú odhodlaní vytvárať lepší svet pre domácich miláčikov tým, že napĺňajú zdravotné a výživové potreby takmer polovice domácich maznáčikov na svete. Mars v tejto oblasti naberá skúsenosti už 75 rokov a za túto dobu si vybudoval závideniahodné portfólio takmer 50 značiek, vrátane popredných globálnych značiek krmiva pre domácich miláčikov PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, NUTRO®, GREENIES®, SHEBA®, CESAR®, IAMS® a EUKANUBA®. Mars Petcare je zároveň najväčším poskytovateľom veterinárnej starostlivosti na svete, a to vďaka sieti viac ako 2 000 nemocníc pre domácich miláčikov, vrátane BANFIELD®, BLUE PEARL®, PET PARTNERS®, a VCA®. Spoločnosť je zároveň lídrom v inováciách a technológii pre domácich miláčikov, ich majiteľov i veterinárov. Ponúka napríklad WISDOM HEALTH, čo je patentovaná technológia na testovanie génov psov, ďalej napríklad WHISTLE®, ktorý slúži na sledovanie polohy psa pomocou GPS, prevádzkuje tiež Leap Accelerator a Companion Fund, teda programy na podporu startupových inovácií a ďalších generácií inovátorov v oblasti starostlivosti o domácich miláčikov. Ako súčasť rodiny Mars máme privilégium slobody a flexibility bojovať za to, v čo veríme, a my sme si zvolili boj za lepší svet pre domácich miláčikov.

Mars na Slovensku a v strednej Európe

Spoločnosť Mars vstúpila na slovenský trh v roku 1992. Od roku 2016 sú jej aktivity na slovenskom trhu zastrešené organizáciou Mars Multisales Central Europe, ktorá prepája český, slovenský, rumunský a maďarský trh. So svojimi súčasnými 540 spolupracovníkmi dnes pôsobí v troch kategóriách: segment cukroviniek (čokoláda, žuvačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a ryža) a výživa pre domácich miláčikov. Okrem toho Mars v regióne prevádzkuje dve zo svojich najväčších tovární. V Poříčí nad Sázavou v Českej republike funguje jeden z najväčších výrobných závodov na výrobu nečokoládových cukroviniek v rámci celej spoločnosti Mars a tiež stredisko vývoja cukrovinkových produktov, v Maďarsku potom továreň v oblasti Csongrád-Bokros vyrába krmivo a pochúťky pre psov.

O spoločnosti Mars, Incorporated

Mars je rodinná firma s viac ako storočnou históriou, ktorá ponúka širokú škálu produktov a služieb pre spotrebiteľov a ich zvieracích miláčikov. S obratom takmer 35 miliárd dolárov je spoločnosť globálnym biznisom, ktorý vyrába niektoré z najobľúbenejších značiek na svete: M&M's®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, Extra, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN'S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars tiež zaisťuje veterinárne služby v sieti veterinárnych nemocníc BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Spoločnosť má sídlo v meste McLean vo Virgínii a pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta. Päť Princípov spoločnosti Mars – kvalita, zodpovednosť, vzájomnosť, efektivita a sloboda – inšpiruje viac než 100 000 spolupracovníkov, aby vytvárali hodnotu pre všetkých svojich partnerov, růsa prinášali rast, na ktorý sú každý deň hrdí.

Viac informácií o spoločnosti Mars nájdete pod týmto odkazom www.mars.com. Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.

Mars

Vložil: Ivan Zich (Account Manager AMI Communications Slovakia).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

AMIAMI COMMUNICATIONS SLOVAKIA, s.r.o.
– agentúra je víťazom PR súťaže PROKOP 2018 v kategóriách Internal Communication a Regional Community Relations, víťazom PROKOP 2017 v kategórii B2B a víťazom PROKOP 2016 v kategórii B2C
Čerpané z: www.amic.sk

AMIC, 18. 08. 2019 | Prečítané: 170 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Strana ZA ĽUDÍ
27-02-20 * 20:44
 SaS
27-02-20 * 19:56
 Kto koľko tipuje?
27-02-20 * 19:56
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore