www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @877
Počítadlo


Spam poison

Už vám tu predstavujeme…

…ktoré babičky poslala porota, taktiež i verejnosť, svojimi hlasmi do semifinále súťaže MISSIS Eurobabička 2012 Českej a Slovenskej republiky, ktorá sa uskutoční po prvý raz v Ústeckom kraji

MISSIS Eurobabička

Semifinále sa bude konať v sobotu 8. augusta od 15. hodiny v Litoměřiciach na lodi Porta Bohemica 1. Počas plavby sa stretnú tieto babičky, ktoré postúpili z regionálnych kastingov. V zábavnej, ale primerane náročnej súťaži budú súperiť o postup do finálového galavečera, pritom využijú svoj zmysel pre humor, šarm a eleganciu. Nad tohoročným ročníkom súťaže prevzala záštitu hajtmanka Ústeckého kraja pani Jana Vaňhová.

Pozývame všetkých, kto si nechce nechať ujsť túto unikátnu plavbu, nabitú dobrou zábavou, súťažnou atmosférou a to všetko za účasti televíznych kamier Česko-Slovenské televízie Šlágr, ktorá sa stala generálnym mediálnym partnerom súťaže MISSIS Eurobabička.

Loď Porta Bohemica I pojme celkom 300 osôb, ale do súťažného priestoru sa zmestí len 100 osôb, preto je nutné si pre doprovod i verejnosť miestá čo najskôr rezervovať na adrese:

ikonae-mail: stribrny@catering-de.cz
ikonatel: 602 281 626, 737 474 208 (Česká republika)

Blahoprajeme týmto postupujúcim semifinalistkám:

Emílie Vránová – Kojetín

Emílie Vránová

Svoj voľný čas využíva športovaním rôzneho druhu, ochotníckym divadlom a o víkendoch sa venuje vnúčatám a svojej 84-ročnej mamičke. Jej obľúbený herec je pán Donutil a herečka pani Bohdalová. Speváka Karla Gotta a speváčku Hanu Zagorovú miluje už od detstva. K šťastiu jej nechýba vôbec nič, pokiaľ sú jej najbližší zdraví a netrpia.

A kto bude sprevádzať pani Vránovú v prípade víťazstva? Určite manžel, ktorý sa dokázal postarať o tri deti i o ňu, keď jej bolo najhoršie. Sú spolu 29 rokov a má ho veľmi rada.

Renáta Hlobilová – Olomouc

Renáta Hlobilová

Pracuje ako učiteľka v materskej škôlke, rada spieva, tancuje, športuje – jazdí na inline korčuliach, na koňoch, na bicykli, rada pláva. Je veselá, spoločenská, má rada humor a zmeny. Chce si dokázať, že seniorský vek je len dátum v kalendári. Obľúbená herečka pani Hana Maciuchová, speváčka Leona Machálková. Pieseň „Já chci být jen svá“.

Má rada kone a tak i voľný čas trávi pri koňoch – jazdou v teréne. Relaxuje najradšej na pláži pri mori.

K šťastiu jej ešte chýba vyhrať v súťaži Eurobabička. Pokiaľ by vyhrala, sprevádzal by ju manžel.

Jarmila Janovcová – Bechyně

Jarmila Janovcová

Voľný čas, ktorý má, venuje písaniu poézie, spevu, muzike, čítaniu, cestovaniu po vlastiach českých. Jej obľúbená herečka, Helenka Růžičková, naďalej zostáva v jej srdci, i keď hraje na inom javisku. Herec Jan Werich, speváčka Hana Hegerová, zo skupín Olympic. Obľúbené zvieratko je jej mačička Jájinka.

K šťastiu jej nechýba nič, len zdravý človek je šťastný, takže aby bola šťastná, potrebuje zdravie nielen pre seba, ale i pre svojich najbližších. Najviac sa zasmiala, keď vnúčik (štvorročný) chcel, aby mu pekne od podlahy zaspievala Kabátov.

Do Talianska, pokiaľ sa usmeje šťastie, by samozrejme šla so svojim manželom.

Jiřina Fenclová – Dneboh u Mnichova Hradiště

Jiřina Fenclová

Voľný čas venuje priateľom a víkendy súboru Furiant. Obľúbený herec – Karel Roden, spevák – Karel Gott, a všetky ľudovky. Labradorka Bára a hlodavec degu čilský Čipík sú jej obľúbené zvieratá. K šťastiu jej nechýba vôbec nič, predovšetkým nestretávať hlupákov. V ostatnom čase sa najviac zasmiala jej asistentke, keď mlátila do veľkej kalkulačky a divila sa, prečo jej nefunguje numerická klávesnica na počítači. Tak jej poradila, nech si posunie ruku.

Prípadne na desaťdenný pobyt pre víťazku do Talianska ju bude sprevádzať jej deväťročná dcérka Anna-Marie.

Milada Winklerová – Znojmo

Milada Winklerová

Veľa voľného času nemá, pretože cestuje ako sprievodkyňa celý rok na rekreačných zájazdoch pre seniorov. Zabáva ich s harmonikou, organizuje pre nich fakultatívne výlety počas rekreácie. Obľúbený herec – Václav Vydra, Jiřina Bohdalová, všetky moravské dychovky a pesničky, cimbalová hudba a všetko, pri čom sa dá od srdca zaspievať.

Má rada psy a mačky – zatúlanému psovi, ktorého niekto vyhodil z auta, pred 14 dňami poskytla domov. V podstate je šťastná, robí to, čo ju baví, stále je medzi ľuďmi a vzájomne si odovzdávajú pozitívnu energiu.

Kto by ju sprevádzal v prípade výhry? Možno najmladšia dcéra alebo kamarátka.

Ladislava Horáčková – Dubí

Ladislava Horáčková

Svoj voľný čas venuje športu, tancuje v muzikále, vedie krúžok mažoretiek. Čas si taktiež vyhradí pre svoje vnúčatá. Obľúbeným hercom je pán Donutil a spevák Karel Gott s piesňou „Čau lásko“. Najmilším zvieraťom je pes.

K šťastiu jej chýba láska. V ostatnom období sa najviac zasmiala pri svojich vnúčatách.

V prípade víťazstva ju do Talianska bude sprevádzať jej sestra.

Marie Alexandrová – Písek

Marie Alexandrová

S vnučkou Šárkou a dcérou jej priateľa Betynkou a to kdekoľvek… pri vode na rybách, na výletoch po hradoch a zámkoch, v lese, na ihrisku… trávi svoj voľný čas. Obľúbenou herečkou je Eva Holubová, spevák – Pepa Vojtek a skupina – Kabát, pieseň – „V pekle sudy válej.“ Najmilšie zviera je pes.

Osobne k šťastiu jej nechýba nič; je obklopená ľuďmi, ktorí ju majú radi, je zdravá a čo viac si človek môže priať? Smeje sa od rána do večera, ale v ostatnom čase ju najviac rozosmial priekupník marihuany, ktorý šiel na políciu udať svojho zákazníka, že mu za tovar nezaplatil.

Kto by ju sprevádzal v prípade víťazstva? Jej priateľ.

Božena Bušková – Nové Strašecí

Božena Bušková

Miluje spev, tanec a veselých pohodových ľudí. Celý život sa pohybuje predovšetkým v žánri folklór. Hudobne je založená i celá rodina. Manžel hraje takmer na všetko a jej syn úžasne hraje na cimbal a spieva. Z hercov obdivuje dajme tomu pani Bohdalovú alebo pána Donutila. Voľný čas trávi s vnúčatami, ďalej potom cyklistika, spev a tanec. K šťastiu jej stačí zdravie celej rodiny a jej blízkych. V ostatnom čase sa najviac zasmiala pri svojich vnúčatách.

Keby sa jej týkala výhra, tak by určite išla s manželom.

Olga Horáková – Přerov

Olga Horáková

Má rada prírodu, najmä záhradu, kvetiny. Nie je nad sobotné slnečné ráno s kávičkou a svojimi blízkymi na dvorci pod pergolou a s rozkvitnutými muškátmi, begóniami.

Z herečiek má rada Elišku Balzerovú, Zlatu Adamovskú a Meryl Streepovú. Speváka Karla Gotta a jeho prespievanú pesničku „Být stále mlád“. Skupinu Kabát – pesničky „Šaman“, „Divá Bára“ a i tie novšie – „Burlaky“… Zo zvierat sa jej páčia najviac psi.

Voľný čas cez týždeň takmer nemá. Preto si víkend niekedy predĺži a letí za vnučkou do Írska. So všetkými je to potom najkrajšia dovolenka. K šťastiu jej najviac chýba vnučka Eliška, i keď sa vidia cez Skype, niet nad osobnú návštevu, maznanie sa. Musí ale spomenúť, že majú všetci šťastie, že sú zdraví.

Snaží sa smiať každý deň. Na kasting ju sprevádzali kolegyne a syn. Tam sa v priebehu i po kastingu skutočne zo srdca nasmiali. Veľmi sa im to páčilo.

Pokiaľ by vyhrala pobyt do Talianska, sprevádzal by ju syn.

Milena Liptáková – Louny

Milena Liptáková

Miluje život, deti, vnučky a dobrých ľudí okolo seba. Hovorí, že vždy z každého životného kotrmelca sa človek musí poučiť a ísť ďalej, byť vzorom pre druhých a vážiť si každý deň, ktorý sme tu.

Obľúbenými hercami sú Petr Haničinec a Stella Zázvorková. S oboma hrala v televíznych programoch. Karel Hašler – „Ta naše písnička česká“. Má rada psíkov, mačky, vtáky i ostatnú živú prírodu. Voľný čas využíva k vodným radovánkam, jazde na bicykli, turistike.

Teraz už jej vôbec nič nechýba k šťastiu, je spokojná s tým, čo má, ale prešla si ťažkými cestami (prišla o zdravie, domov, prácu a hlavne svojho malého syna, zažila úradnú šikanu a domáce násilie).

Najviac sa nasmiala „múdrostiam“ svojej triapolročnej vnučky Viktorky. Je veľmi vnímavá, zvedavá a má vlastné názory na dôležité veci.

Že by mohla vyhrať pobyt v Taliansku, na to vraj radšej ani nepomyslí.

Jiřina Hanibalová – Ostrava

Jiřina Hanibalová

Precestovala všetky svetadiely (samozrejme čiastočne). Miluje vône – v Grécku pod Olympom, kde každý deň vybehla do lesov, do kopcov, kde ju vždy už z diaľky priťahovala vôňa tymianu, v Afrike vôňa jazmína (obdoba nášho jazmína).

Má najmenej stovku kníh a to je využitie jej voľného času, ale len v noci, počas dňa stačí prečítať len noviny. Voľné víkendy nepozná už od doby, keď bola v divadle, čas je jej nepriateľ.

Obľúbený herec, herečka… Milovala starých hercov – pána Wericha, Rudolfa Hrušínského, Radovana Lukavského. Nemá rada mladých hercov s ich vulgarizmami, na to si nezvykne a taktiež sa na nich nepozerá. So spevákmi je to takisto. Výborný je Štefan Margita, Eva Urbanová, Karel Gott a ešte mnoho ďalších.

Obľúbené zvieratá sú šelmy, napríklad tigre s ich nádhernými plavnými pohybmi.

Čo jej chýba k šťastiu? Nepohrdla by nejakou výhrou v športke, niečo by dala rodinke a potom by cestovala s manželom, dajme tomu na Waikiki.

V ostatnom čase sa najviac zasmiala sama na sebe.

Kto by ju prípadne sprevádzal do Talianska – cestuje vždy s manželom, majú spoločné zážitky a potom spoločné spomienky.

Čo sa týka prípadného víťazstva, je realistka, vidí tu niekoľko vážnych adeptiek na tento titul, ale bola by šťastná, keby sa dostala do semifinále.

Jana Beranová – Dubňany

Jana Beranová

Je už síce prababička, ale stále so zmyslom pre humor, dobrú náladu. Rada chodí na prechádzky so svojim psom, miluje more a slniečko. Taktiež sa rada pekne oblieka.

Obľúbený herec – Nicolas Cage, herečka – Julia Robertsová, spevák Karel Gott a skupina – Olympic. Piesne rôzne, napríklad „Okno mé lásky“. Najmilšie zviera je pes – jej Bára.

K šťastiu jej chýba domček so záhradkou, alebo chatka s bazénom. Najviac sa zasmeje so svojim psom, alebo keď prídu jej deti s rodinami, to je vždy množstvo zábavy.

Na prípadnú výhru – pobyt v Taliansku, by ju sprevádzal priateľ.

Stanislava Koucká Nodlová – Praha

Stanislava Koucká Nodlová

Povolaním je fotografka, grafička a marketingová špecialistka, čo ju činí ženou maximálne vyťaženú prácou. Vnúčatká sú pre ňu nádherným odpočinkom. Jej ostatné záujmy okrem lyžovania sú divadlo, poézia, gitara, skladanie textov k pesničkám a v neposlednej rade rýchle silné autá.

Obľúbený herec – Jan Werich, herečka – Iva Janžurová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová. Spevák – Wabi Daněk, speváčka – Hana Hegerová, skupina – R.E.M., pieseň – „Variace na renesanční téma“ (Vláďa Mišík). Zviera – jednoznačne pes Beník (to by jej neodpustil; keby priznala, že je to žirafa, tak mu to neprezraďte…)

K šťastiu jej ešte chýba, aby bola zdravá jej vnučka Vendulka. Kedy sa v ostatnom čase najviac zasmiala? Dúfa, že na EUROBABIČKE bude dôvod.

Na desaťdenný pobyt pre víťazku by ju prípadne sprevádzala dcéra.

Hana Semerádová – Česká Lípa

Hana Semerádová

Založila úspešný projekt – na pletenie ponožiek pre potrebné – humanitárnu pomoc – „Duhové pletky“. Ponožky sa upletú, vydražia a peniaze vybrané z dražby sa používajú pre charitu (humanitárne účely). Ovláda hlbinnú regresnú terapiu, ktorou lieči. 15 rokov študuje na ezoterickej škole v Prahe alternatívnu medicínu. Rada cestuje, športuje… rybolov, šachy.

Osobnosti – Matka Tereza, Milan Calábek, Míla a Eda Tomášovi. Speváci – Javory, Edith Piaf, Piesne Veľrýb, Hradišťan. Obľúbené zviera – pes, mačka, angorský králik.

K šťastiu by jej stačil čas na dokončenie rozpracovaných projektov (Parky Súznenia, Projekt Angora). V ostatnom čase sa najviac zasmiala svojmu trojročnému vnúčikovi Martínkovi.

V prípade výhry by ju do Talianska sprevádzal priateľ.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Eurobabička
– občianske združenie
– Jaromírova 69
– 551 01 Jaroměř, Česká republika
Čerpané z: www.eurobabicka.cz

Eurobabička, 01. 08. 2012 | Prečítané: 3477 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (576 hl.)
 
Nie (427 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1003
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Prvý dar pre bezdomovcov
02-04-20 * 21:19
 17
02-04-20 * 20:06
 Re: No
02-04-20 * 18:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore