www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu pomáha digitalizovať súdnictvo

Centralizovaný systém súdneho riadenia (CSSR)

Skrátiť čas potrebný na vybavenie vecí v sporových občianskych a obchodných veciach o 57 dní, v prípade konkurzov o 300 dní, ale aj zaviesť manažment kvality na súdy a výrazne uľahčiť prácu sudcom či pracovníkom súdov má nový národný projekt Ministerstva spravodlivosti SR – Centralizovaný systém súdneho riadenia.

Vyzvanie na projekt, ktorý schválil Riadiaci výbor Operačného programu Integrovaná infraštruktúra – prioritná os 7, dnes uverejnil Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Národný projekt s alokáciou 11,8 milióna eur a dĺžkou trvania 36 mesiacov je súčasťou riešenia systému e-Justice a ako agendový informačný systém zahŕňa celý komplex vzájomne prepojených služieb so zameraním na súdy SR, Najvyšší súd SR, ale aj na samotných klientov súdov.

„Ak si predstavíme, že ročne súdy spracujú 1,5 milióna podaní, tak je pochopiteľné vypätie a vyčerpanosť pracovníkov súdov. Je najvyšší čas, aby sa digitalizácia pozitívne pretavila do života bežných ľudí aj v oblasti súdnictva,“ hovorí Jaroslav Kmeť, generálny riaditeľ IT sekcie ÚPVII.

Vďaka realizácii národného projektu môže rezort spravodlivosti lepšie pracovať s dátami a dôjde k automatizovanému získavaniu dát nevyhnutných pre prácu sudcov, štandardizuje sa dokumentácia, zavedie sa sledovanie kvality súdov postavené na reálnych dátach, odstráni sa duplicita, zníži sa počet zrušených či vrátených vecí zo súdov vyššieho stupňa na súdy nižšieho stupňa. Naviac budú rozhodnutia súdov konečne k dispozícií ostatným orgánom verejnej správy v prípade nadväzujúcich konaní.

„Ministerstvo spravodlivosti získa systematický monitoring o práci všetkých 63 súdov a 1 200 sudcoch. Digitalizácia výrazne uľahčí prácu 3 300 pracovníkom súdov, zavedie benchmarking a čo je pre nás, ako Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR okrem iného dôležité, mnohé údaje z nového informačného systému budú dostupné vo forme otvorených dát,“ približuje Jaroslav Kmeť.

Ministerstvo spravodlivosti SR realizuje národný projekt „Centralizovaný systém súdneho riadenia“ v rámci prioritnej osi 7 operačného programu Integrovaná infraštruktúra, špecifický cieľ 7.7 Umožnenie modernizácie a racionalizácie verejnej správy IKT prostriedkami. Celková hodnota projektu predstavuje sumu 11 889 980,62 €.

Vyzvanie na uvedený národný projekt je uverejnené na webových stránkach www.vicepremier.gov.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk.

Dátum uzávierky vyzvania je 25. 9. 2019.

Foto:

Jaroslav Kmeť

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 25. 07. 2019 | Prečítané: 176 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:26
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 15:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @307