www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @647
Počítadlo


Spam poison

Upozornenie pre spotrebiteľov – nekalé obchodné praktiky

Pozor na podvod na internete

Spotrebiteľský prieskumSlovenská obchodná inšpekcia upozorňuje spotrebiteľov na nekalé obchodné praktiky izraelských spoločností CELLON LtD. a M. E. Media Market LtD., smerované na slovenských spotrebiteľov.

Podstata nekalosti obchodných praktík spočíva v tom, že spotrebiteľovi je v reklame, ako aj na samotnej stránke spoločností prezentovaná možnosť zapojiť sa do spotrebiteľského prieskumu, kde po zodpovedaní jednoduchých otázok má spotrebiteľ možnosť vyhrať 850,- €.

Po zodpovedaní otázok, ak má spotrebiteľ záujem vstúpiť do súťaže, je požiadaný o zadanie telefónneho čísla. Na záver je spotrebiteľ požiadaný o potvrdenie procesu zaslaním sms so slovom BSMART na číslo 7604. Navyše je tak nútený urobiť do 90 sekúnd, inak stratí príležitosť sa do prieskumu/súťaže zapojiť.

Podvod na internete

Podstata klamlivého konania spočíva v tom, že podľa obchodných podmienok, zverejnených na spodnej strane prieskumu sa spotrebiteľ zaslaním sms s textom BSMART na číslo 7604 prihlasuje do vedomostnej súťaže s cenou 6,40 € týždenne na dobu neurčitú.

Týmto konaním je spotrebiteľ klamlivo nalákaný do spoplatnenej vedomostnej služby, pod zámienkou spotrebiteľského prieskumu s možnosťou výhry. Navyše na potvrdenie celého procesu v spotrebiteľskom prieskume má spotrebiteľ iba 90 sekúnd, čím sa dostáva do časovej tiesne pre možnosť zúčastniť sa prieskumu a súťaže, a za túto dobu nemá možnosť prečítať si zmluvné podmienky, ktoré navyše nekorešpondujú s podstatou prieskumu.

Na základe doterajších šetrení Slovenskej obchodnej inšpekcie bolo zistené, že platobnú SMS bránu a telefonickú podporu vedomostnej súťaži zabezpečuje slovenský podnikateľský subjekt, ktorý však nenesie za nekalé konanie izraelských spoločností zodpovednosť.

Vzhľadom na skutočnosť, že uvedenú činnosť vykonávajú podnikateľské subjekty z územia mimo Európskej únie, Slovenská obchodná inšpekcia nemá sankčnú právomoc voči týmto praktikám efektívne zakročiť a považuje za dôležité upozorniť spotrebiteľov na tieto praktiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská obchodná inšpekcia
– je orgán štátnej správy
– podľa zákona č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole je všeobecným orgánom trhového dozoru v ochrane spotrebiteľa na vnútornom trhu
Čerpané z: www.soi.sk

Máte skúsenosť s podvodmi na internete?

Áno, veľmi negatívnu (Počet hlasov: 52)
(55.32 %)

Áno, ale včas som sa tomu vyhol (vyhla) (Počet hlasov: 13)
(13.83 %)

Nie, dávam si pozor (Počet hlasov: 28)
(29.79 %)

Nie, ešte som sa s tým nestretol (nestretla) (Počet hlasov: 1)
(1.06 %)Celkom hlasovalo: 94

SOI, 16. 11. 2014 | Prečítané: 1506 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom