www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @164
Počítadlo


Spam poison

Uháčkujú chobotničky, aby ich darovali chorým a predčasne narodeným deťom

Benefičné háčkovanie

Posledný januárový deň organizujú Výmenníky z K13 – Košických kultúrnych centier v Kulturparku hromadné a verejné háčkovanie chobotničiek pre predčasne narodené a choré bábätká. Nápad pochádza z Dánska a jeho pozitíva sú mimoriadne.

Benefičné háčkovanie

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 810 × 450 bodov.

Benefícia sa bude konať od 14.00 do 19.00 a zapojiť sa doň môže ktokoľvek: profíci aj amatéri. Začiatočníkom bez skúseností s háčkovaním budú pomáhať dobrovoľníčky, ktoré im ukážu základné techniky. Všetky chobotničky poputujú bábätkám na Neonatologické oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Predčasne narodeným deťom evokujú háčkované chobotnice pupočnú šnúru a teda neťahajú za hadičky, hrajú sa s chápadlami, hračky sú mäkké – neublížia si. V krajine pôvodu odsledovali vplyv na predčasne narodené deti, a to pravidelnejší srdečný tep, lepšie dýchanie, väčšiu hladinu kyslíka v krvi. Navyše sa chobotničky začali používať aj pre seniorov v domovoch dôchodcov.

S myšlienkou benefície prichádza inštruktorka háčkovania a lektorka viacerých tvorivých workshopov Silvia Lukačínová, ktorá stojí aj za slovenským rekordom v háčkovaní na verejnosti zo septembra minulého roka. Lektorka pripravuje spolu s Výmenníkmi na tento rok niekoľko podujatí venovaných háčkovaniu. Najväčšia z nich, Háčkované grafity, vyvrcholí na festivale USE THE C!TY spoločným megadielom háčkovaného 3D diela umiestneného v centre Košíc.

Chobotničky sú háčkované na mieru

Chobotničky

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 5 067 × 3 521 bodov (≅ 4 MB).

Chobotničky, ktoré poputujú bábätkám musia spĺňať niekoľko základných kritérií. Musia byť uháčkované zo 100% bavlny, ktorá sa dá dokonale dezinfikovať. Ako náplň sa musí použiť duté vlákno a hračka nesmie obsahovať žiadne plastové, látkové ani iné ako bavlnené súčasti. Telo chobotničky by malo byť veľké 6 až 8 centimetrov a chápadlá 14 až 16 cm. Celá chobotnička by nemala presiahnuť dĺžku 22 cm.

Podporiť dobrú myšlienku môže každý aj na diaľku. Stačí si stiahnuť návod na chobotničku z webovej stránky www.vymenniky.sk a poslať ju poštou organizátorom. Na podujatie je potrebné priniesť vlastný háčik (číslo 2,5 – 3). Materiál na háčkovanie bude k dispozícii vďaka partnerom podujatia Galantérii Piccolo a eGalantérii, ktorí ju materiálne podporili.

Pod čiarou

Podujatie sa koná v priestoroch investičných projektov, ktoré boli implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013“ Regionálneho operačného programu, a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk, a tiež na www.culture.gov.sk, ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk a www.vymenniky.sk

K13, 26. 01. 2018 | Prečítané: 582 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore