www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @569
Počítadlo


Spam poison

Učitelia to budú mať jednoduchšie pri tvorbe školských vzdelávacích programov

Štátny pedagogický ústav pripravuje manuály, ktoré riaditeľom a učiteľom základných škôl a gymnázií pomôžu pri tvorbe školských vzdelávacích programov

Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) pripravuje manuály, ktoré riaditeľom a učiteľom základných škôl a gymnázií pomôžu pri tvorbe školských vzdelávacích programov. Nájdu ich na webovom sídle ŠPÚ v júni 2015. Metodiky k štátnym vzdelávacím programom zverejní ŠPÚ na svojom portáli v auguste 2015.

Inovované štátne vzdelávacie programy prinášajú zásadnú zmenu v prípade školských vzdelávacích programov. Manuály na tvorbu školských vzdelávacích programov majú riaditeľom a učiteľom poskytnúť návod na to, ako vytvoriť školský vzdelávací program.

Inovované štátne vzdelávacie programy pre 1. stupeň základnej školy, štátny vzdelávací program pre 2. stupeň základnej školy a Štátny vzdelávací program pre gymnáziá sú platné od 1. 9. 2015. Do praxe sa zavádzajú na základnej škole od 1. a 5. ročníka. Na gymnáziách so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom od 1. ročníka a v prípade gymnázií s osemročným vzdelávacím programom od 1. a 5. ročníka.

Rámcový učebný plán pre základné školy je rozdelený na ročníky. Viac hodín získali učebné predmety ako slovenský jazyk a literatúra a matematika. Zároveň sa na prvom stupni ZŠ opäť zavádza prvouka, žiakom druhého stupňa pribudne napríklad hudobná a výtvarná výchova. V oblasti jazykového vzdelávania sa na žiadosť profesijných združení stal druhý cudzí jazyk voliteľným predmetom. Škola ho povinne ponúka žiakom v rámci voliteľných hodín. Anglický jazyk zostáva povinným prvým jazykom od 3. ročníka základnej školy.

ŠVP pre gymnáziá tvoria dva druhy vzdelávacích štandardov, a to vzdelávacie štandardy pre gymnáziá so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom a vzdelávacie štandardy pre gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom. Rámcový učebný plán spolu so vzdelávacím obsahom je v ŠVP stanovený na celé štúdium. Rozdelenie časovej dotácie a učiva do ročníkov je plne v kompetencii školy. ŠVP pre gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom zavádza od prvého ročníka štúdia dva cudzie jazyky. Žiak si môže vybrať anglický, nemecký, ruský, francúzsky, taliansky alebo španielsky jazyk. Ponuka jazykov závisí od možností školy.

Pod čiarou

Štátny pedagogický ústav je priamo riadená organizácia MŠVVaŠ SR. Jeho hlavnou úlohou je plnenie úloh v oblasti rezortného výskumu, zároveň plní úlohy súvisiace so zabezpečením odborno-metodického riadenia škôl a školských zariadení ako aj vzdelávacej činnosti pedagogických pracovníkov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 02. 06. 2015 | Prečítané: 493 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (4 hl.)
 
Sýkorka belasá (9 hl.)
 
Stehlík obyčajný (5 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 20
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Werner
01-07-20 * 21:38
 Re: Werner
01-07-20 * 16:59
 A potom nič
30-06-20 * 16:24
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore