www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @495
Počítadlo


Spam poison

Učitelia to budú mať jednoduchšie pri tvorbe školských vzdelávacích programov

Štátny pedagogický ústav pripravuje manuály, ktoré riaditeľom a učiteľom základných škôl a gymnázií pomôžu pri tvorbe školských vzdelávacích programov

Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) pripravuje manuály, ktoré riaditeľom a učiteľom základných škôl a gymnázií pomôžu pri tvorbe školských vzdelávacích programov. Nájdu ich na webovom sídle ŠPÚ v júni 2015. Metodiky k štátnym vzdelávacím programom zverejní ŠPÚ na svojom portáli v auguste 2015.

Inovované štátne vzdelávacie programy prinášajú zásadnú zmenu v prípade školských vzdelávacích programov. Manuály na tvorbu školských vzdelávacích programov majú riaditeľom a učiteľom poskytnúť návod na to, ako vytvoriť školský vzdelávací program.

Inovované štátne vzdelávacie programy pre 1. stupeň základnej školy, štátny vzdelávací program pre 2. stupeň základnej školy a Štátny vzdelávací program pre gymnáziá sú platné od 1. 9. 2015. Do praxe sa zavádzajú na základnej škole od 1. a 5. ročníka. Na gymnáziách so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom od 1. ročníka a v prípade gymnázií s osemročným vzdelávacím programom od 1. a 5. ročníka.

Rámcový učebný plán pre základné školy je rozdelený na ročníky. Viac hodín získali učebné predmety ako slovenský jazyk a literatúra a matematika. Zároveň sa na prvom stupni ZŠ opäť zavádza prvouka, žiakom druhého stupňa pribudne napríklad hudobná a výtvarná výchova. V oblasti jazykového vzdelávania sa na žiadosť profesijných združení stal druhý cudzí jazyk voliteľným predmetom. Škola ho povinne ponúka žiakom v rámci voliteľných hodín. Anglický jazyk zostáva povinným prvým jazykom od 3. ročníka základnej školy.

ŠVP pre gymnáziá tvoria dva druhy vzdelávacích štandardov, a to vzdelávacie štandardy pre gymnáziá so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom a vzdelávacie štandardy pre gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom. Rámcový učebný plán spolu so vzdelávacím obsahom je v ŠVP stanovený na celé štúdium. Rozdelenie časovej dotácie a učiva do ročníkov je plne v kompetencii školy. ŠVP pre gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom zavádza od prvého ročníka štúdia dva cudzie jazyky. Žiak si môže vybrať anglický, nemecký, ruský, francúzsky, taliansky alebo španielsky jazyk. Ponuka jazykov závisí od možností školy.

Pod čiarou

Štátny pedagogický ústav je priamo riadená organizácia MŠVVaŠ SR. Jeho hlavnou úlohou je plnenie úloh v oblasti rezortného výskumu, zároveň plní úlohy súvisiace so zabezpečením odborno-metodického riadenia škôl a školských zariadení ako aj vzdelávacej činnosti pedagogických pracovníkov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 02. 06. 2015 | Prečítané: 473 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore