www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @978
Počítadlo


Spam poison

Učitelia a zamestnávatelia sa učia, ako lepšie prepojiť vzdelávanie s trhom práce

Zaškolí sa 4 500 učiteľov a zamestnávateľov

Štátny inštitút odborného vzdelávania plánuje do konca roka zaškoliť tisíce ľudí na prácu s Národnou sústavou kvalifikácií a Národným kvalifikačným rámcom. Tie zadefinujú karty kvalifikácií, ktoré budú pomôckou pri tvorbe školských vzdelávacích programov.

V tomto roku vrcholí národný projekt Tvorba Národnej sústavy kvalifikácií, v rámci ktorého sa zadefinuje, aké vedomosti a zručnosti potrebujeme na získanie rôznych kvalifikácií. Tieto opisy pomôžu pri tvorbe štátnych a školských vzdelávacích programov alebo študijných programov. Vzdelávanie, ktoré bude vychádzať z kvalifikačných štandardov v Národnej sústave kvalifikácií, má zabezpečiť lepšie prepojenie na reálne potreby pracovného trhu a zamestnávateľov.

Štátny inštitút odborného vzdelávania chce preto ešte v tomto roku zaškoliť v rámci novovzniknutých vzdelávacích programov 4 500 učiteľov, špecia­listov v oblasti vzdelávania a zamestnávateľov na prácu s Národnou sústavou kvalifikácií. Vzdelávanie sa uskutočňuje vo všetkých regiónoch Slovenska.

Každý učiteľ získa po absolvovaní kurzu akreditovaného v rámci kontinuálneho vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov šesť kreditov. Ďalší vzdelávací program je zase určený pre zamestnávateľov, ale aj špecialistov v oblasti vzdelávania či vysokoškolských učiteľov.

„Pre zamestnávateľov bude slúžiť Národná sústava kvalifikácií ako komunikačný nástroj medzi trhom práce a školami. Získajú tak priamy vplyv na ciele a obsah výučby na školách. Sú to totiž práve oni, ktorí vedia jasne stanoviť požadované vedomosti, zručnosti a kompetencie, ktoré má dosiahnuť absolvent ako potenciálna pracovná sila,“ vysvetľuje koordinátorka ďalšieho vzdelávania národného projektu Tvorba NSK Mária Fartelová.

Národná sústava kvalifikácií bude dokončená v novembri, kedy verejnosť nájde na internete tisícku popísaných kvalifikácií. Práve absolventi kurzov sa neskôr stanú tí, ktorí zabezpečia jej efektívne využívanie a lepšie prepojenie pracovného trhu s obsahom vzdelávania. Informácie o kurzoch sa nachádzajú na stránke www.tvorbansk.sk.

Pod čiarou

Štátny inštitút odborného vzdelávania je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Poslaním Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) je odborné a metodické riadenie stredných odborných škôl, tvorba vzdelávacích projektov, zabezpečenie odborno-pedagogických a vzdelávacích činností pri riešení otázok stredného odborného vzdelávania. Organizácia plní funkciu sekretariátu Rady vlády pre odborné vzdelávanie a prípravu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 26. 05. 2015 | Prečítané: 426 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom