www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @229
Počítadlo


Spam poison

Týždenný program Košických kultúrnych centier

Od 3. júla do 8. júla 2015

K13 – Košické kultúrne centrá

BylinKE

3. 7. 2015, Výmenník Wuppertálska

Obyvatelia, susedia, bylinkári a nadšenci zdravého životného štýlu sa pravidelne stretávajú vo Výmenníku Wuppertálska. Pod odborným vedením Evy Sitášovej spoznávajú liečivé rastliny. Ďalšia potulka po Sídlisku KVP BylinKE bude 3. júla od 16.00 do 18.00 h.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/bylinke-vymennik-wuppertalska

Pod čiarou

Fashion & Music

3. 7. 2015, 20.00, Kasárne/Kulturpark

Vydavateľstvo Hevhetia vstupuje do nového kreatívneho odvetvia, ktorým je móda. Dámske a pánske módne kreácie od Júlie Zelenej a Izabely Komjati vám predvedú umelci Hevhetie: Michal Tokaj (PL), Voces Gregorianae Cassovienses (SK), Otto Hejnic (CZ) a Maca (SK).

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-music

Pod čiarou

Festival ARS NOVA

4. – 11. 7. 2015, Kasárne/Kulturpark a Kunsthalle/Hala umenia

Veni Academy – letná akadémia.

4. – 11. 7. 2015, Kasárne/Kulturpark

Úspešný projekt VENI ACADEMY, ktorý má za sebou už päťročnú históriu, niekoľko desiatok koncertov na veľkých pódiách a profilové 2CD, ocenené Radio_Head Award 2013, sa opäť otvára pre nových záujemcov – študentov hudby na stredných a vysokých školách z celej Európy.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/veni-academy-letna-akademia

Cluster Ensemble – koncert

4. 7. 2015, 19.00, Kasárne/Kulturpark

K letnej pohode nepochybne prispeje aj koncert Cluster Ensemble, ktorý bude v Kasárňach/Kulturparku 4. júla. Je súčasťou festivalu ARS NOVA. Skupina hudobníkov vytvára intermediálne projekty, performance a happeningy v spolupráci s výtvarníkmi, filmármi, fotografmi a vizuálnymi umelcami. Pre košického diváka sú jeho členovia už dobre známi. Koncertujú na domácich i zahraničných festivaloch. Ich repertoár tvoria predovšetkým diela súčasných skladateľov (Steve Reich, Martin Burlas) a diela osobností hudby 20. storočia (John Cage, Galina Ustvolskaja, Erik Satie, Morton Feldman).

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/cluster-ensemble-koncert

Philip Glass – koncert

5. 7. 2015, 19.00, Kunsthalle/Hala umenia

Košická Kunsthalle/Hala umenia zažije 5. júla o 19. hodine výnimočný koncert hudobnej legendy. Do Košíc pricestuje svetoznámy americký skladateľ a klavirista Philip Glass, čerstvý držiteľ prestížneho ocenenia Glenn Gould Prize, ktoré je označované aj ako Nobelova cena umenia. Oceňovaný autor filmovej hudby je považovaný za jedného z najvplyvnejších skladateľov druhej polovice 20. storočia. Vystúpi spolu s ďalšími dvoma skvelými sólistami – japonskou klaviristkou Makiou Namekawovou a ruským klaviristom Antonom Batagovom. Spoločne predvedú kompletné dielo jeho 20 klavírnych etúd The Complete Piano Etudes (1994 – 2013).

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/philip-glass-koncert

Pod čiarou

Letné kino v Amfiku: Nočný bežec

5. 7. 2015, 21.00, Amfik

V nedeľu, 5. júla, sa bude v Amfiteátri premietať americký thriller NOČNÝ BEŽEC. Brooklynský gangster a produktívny zabijak Jimmy Conton (Neeson), kedysi prezývaný Hrobár, už zažil lepšie časy. Teraz 55-ročného Jimmyho, dlhoročného najlepšieho priateľa mafiánskeho bossa Shawna Maguirea (Harris), prenasleduje okrem hriechov minulosti tiež detektív (D'Onofrio), ktorý bol celých 30 rokov vždy o krok pozadu za Jimmym. V ostatnom čase sa však zdá, že Jimmy nachádza jedinú životnú útechu na dne pohárika whisky. Keď sa terčom stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, ktorého celé roky nevidel, musí sa Jimmy rozhodnúť medzi zločineckou rodinou, ktorú si vybral dobrovoľne a skutočnou rodinou, ktorú kedysi dávno opustil.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/letne-kino-v-amfiku-nocny-bezec

Pod čiarou

Prímestský tábor pre deti

6. – 10. 7. 2015, Výmenník Važecká

Spolu s občianskym združením Loďka nádeje pripravuje Výmenník Važecká celodenné zábavné aj vzdelávacie aktivity pre deti, spojené s výletmi do okolia Košíc (Košický hrad, ZOO…). S mapou, aj bez nej prejdeme zaujímavé miesta a z každého výletu si urobíme malé dobrodružstvo. Päťdňový turnus sa začína 6. júla a končí 10. júla. Cena prímestského tábora je 20 € (5 dní), vrátane obeda. Deti majú program od 8.00 do 16.00 h. Ráno sa stretnú pred výmenníkom.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/primestsky-tabor-pre-deti

Pod čiarou

Summer Kidlab

6. 7. 2015, Výmenník Brigádnická

V pondelok, 6. júla, je pre deti na prázdninách otvorený Výmenník Brigádnická. Od 9.00 do 10.30 si pozrú Hudobnú rozprávku, v ktorej sa oboznámia s hudobnými nástrojmi. Po nej až do poludnia je pripravený Science lab, v ktorom si pod dohľadom lektorov otestujú svoje reflexy, pamäť, pozornosť a šikovnosť. Popoludní sa na Grafity workshope od 13.00 do 15.00 h pod vedením grafika Martina Marka zoznámia s témou grafity pútavou prezentáciou a konkrétnymi ukážkami rôznych štýlov tohto umenia. Budú si môcť vyskúšať, aké je byť na chvíľu „grafiťákom“ a vytvoria si svoje prvé grafity.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/summer-kidlab-hudobna-rozpravka

Pod čiarou

Summer Kidlab

7. 7. 2015, Výmenník Wuppertálska

V utorok, 7. júla, sa letné aktivity Summer KidLabu presunú do Výmenníka Wuppertálska. Od 9.00 do 12.00 je na programe Botanické okienko v záhrade. Deťom sa bude venovať lektor Martin Pizňak, ktorý pre ne prichystal sídliskovú potulku za bylinkami. Popoludní od 13.00 sa môžu tešiť na workshop Tanečné ochutnávky na streche výmenníka.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/summer-kidlab-wuppertalska

Pod čiarou

Letné kino v Amfiku: Focus

7. 7. 2015, 21.00, Amfik

Na utorkový večer, 7. júla, je pripravený americký film FOCUS, v ktorom hrá dvojnásobný držiteľ nominácie na Oscara Will Smith v úlohe podvodníka, ktorý sa romanticky zamiluje do začínajúcej podfukárky (Margot Robbie). Keď sa s ňou príliš zblíži, rozíde sa s ňou. O tri roky neskôr sa jeho bývalá láska objaví v Buenos Aires, ale je vyšachovaný z hry, ktorú sám rozohral. Aby bolo všetko ešte zamotanejšie, obaja rovnako nápadito rozohrávajú svoje podvody a chcú oklamať rovnakého miliardára, majiteľa medzinárodného pretekárskeho tímu (Rodrigo Santoro).

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/letne-kino-v-amfiku-focus

Pod čiarou

Summer Kidlab – letné aktivity pre deti

8. 7. 2015, Kasárne/Kulturpark

Miestom, kde budú deti tráviť prázdniny v stredu, 8. júla, budú Kasárne/Kulturpark. V letnom grafickom ateliéri DVA sa budú od 9.00 do 12.00 učiť tvoriť grafiku netradičným spôsobom. Naučia sa princípy alternatívnej grafiky do polystyrénu a vytvoria kolektívnu potlač na obrus. Od 14.30 do 17.00 h ich čaká Divadelný workshop, ktorý povedie režisér ochotníckeho Divadla nad vecou Michal Magura.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/summer-kidlab-letne-aktivity-pre-deti

Pod čiarou

Eva Fuková: Pábení

8. 7. – 23. 8. 2015, Kasárne/Kulturpark

Americká fotografka českého pôvodu Eva Fuková, ktorá patrí k najvýznamnejším osobnostiam českej umeleckej scény druhej polovice 20. storočia, sa predstaví v Košiciach retrospektívnou výstavou „Pábení“. Viac než päťdesiat fotografií legendárnej autorky, ktorá svojím dielom a významom patrí medzi hŕstku zakladateľských a priekopníckych osobností českej fotografie, si záujemcovia budú môcť pozrieť v budove Bravo Kasární/Kulturparku od 8. júla do 23. augusta.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/eva-fukova-pabeni-vystava-fotografii

Pod čiarou

Komunitná záhrada

8. 7. 2015, Výmenník Wuppertálska

Komunitné záhrady fungujú po celom svete. Jednu máme aj v Košiciach, a to pri Výmenníku Wuppertálska na Sídlisku KVP. Členovia neformálnej skupiny KZ KVP sa na pravidelných stretnutiach učia ako sa starať o spoločnú záhradu. Aj z vás môže byť zručný záhradkár, keď sa pridáte k tým, ktorí už kadečo dopestovali a všeličomu sa priučili. Záhradkári sa najbližšie stretnú 8. júla o 15.00 h.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/komunitna-zahrada-wuppertalska

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
Koncert odhalí pestrú paletu farieb seriálnej partitúry (04.12.2015)
ARS NOVA – Quasars Ensemble, Eva Šušková (13.11.2015)
ARS NOVA – Portréty, Velvet Dunkelheit, The Age of Anxiety (03.11.2015)
Návštevníkom Polievkového festivalu najviac zachutila netradičná miliónová polievka s krupicou (14.10.2015)
Polievkový festival 2015 (08.10.2015)
Jeseň na festivale ARS NOVA s novou príchuťou (06.10.2015)
Kritika spoločnosti, tučniaky na javisku i tanec so žehličkou (18.09.2015)
Festival New Dance Days ukáže, ako sa tancuje báseň či fóbia (11.09.2015)
Biela noc opäť rozžiari Košice po šiestykrát (10.09.2015)
Filmovú hudbu Johna Williamsa zahrá Štátna filharmónia Košice pod taktovkou Martina Leginusa (08.09.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (26.08.2015)
Kasárne/Kulturpark sa chystajú na najväčší koncert roka (05.08.2015)
Leto v parku 2015 začína už budúci týždeň (16.07.2015)
Festival súčasného umenia ARS NOVA začína už túto sobotu (30.06.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (19.06.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (11.06.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (03.06.2015)
Galéria Alfa v Kulturparku je z technických príčin zatvorená (03.06.2015)
Konvergencie aj tento rok zavítajú do Košíc (30.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (27.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (20.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (14.05.2015)
Francúzska hudobná ikona ZAZ bude headlinerom Leta v parku (11.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (07.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (29.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (22.04.2015)
Nórsky wESTAMAN sa bude plaviť na vlnách Kunsthalle (18.04.2015)
Košický amfiteáter začne sezónu búrlivo so skupinami Chinaski a Korben Dallas (17.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (15.04.2015)
Oceňovaný autor filmovej hudby Philip Glass príde do Košíc (10.04.2015)
Nové formáty vo výmenníkoch (10.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (08.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (03.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (25.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (18.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (12.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (04.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (25.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (18.02.2015)
Výstavný projekt Veroniky Rónaiovej – UNLIMITED (12.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (12.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (04.02.2015)
Skladbu Slovensko moje Vojtecha Adamca zaspievajú spoločne štyri zbory (03.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (28.01.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (21.01.2015)
Video opera Oko za oko priblíži príbeh podnikavého vojaka v civile (13.01.2015)

K13, 02. 07. 2015 | Prečítané: 861 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore