www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @707
Počítadlo


Spam poison

Týždenný program Košických kultúrnych centier

Od 11. júna do 17. júna 2015

K13 – Košické kultúrne centrá

Študentský filmový festival

Do 14. 6. 2015, Amfiteáter

Amfiteáter Košice je od 9. júna dejiskom Študentského filmového festivalu, ktorý ponúka šesť filmov a potrvá do 14. júna. Premietať sa bude každý večer so začiatkom o 20.30 h. Vstupenky sú v predaji v informačnom centre Delta v Kasárňach/Kulturparku.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/studentsky-filmovy-festival

Pod čiarou

Dokoupil, Frešo

11. 6. – 16. 8. 2015, Kunsthalle/Hala umenia

Dvojica etablovaných autorov – český maliar Jiří Georg Dokoupil a slovenský sochár Viktor Frešo sa predstavia na spoločnej výstave s názvom „Dokoupil, Frešo“ v Kunsthalle/Hale umenia od 11. júna do 16. augusta. Ich tvorba je založená na experimente s rôznymi autorskými prístupmi a technikami, nevytvárajúc si však svoj vlastný štýl alebo rozpoznateľný rukopis. U oboch sú rozpoznateľné len konkrétne práce, tvorené vo formou odlíšených tematizovaných sériách.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/dokoupil-freso-vystava

Pod čiarou

Hindustriálne posoľstvá a povesti

11. 6. – 16. 8. 2015, Kunsthalle/Hala umenia

Svoje aktuálne diela predstaví etablovaný košický maliar Ján Vasilko v Kunsthalle/Hale umenia na samostatnej výstave pod názvom „Hindustriálne poSoľstvá a povesti“ od 11. júna do 16. augusta. Autor pracuje s redukciou formy čistých plôch a elementárnych tvarov na rozhraní abstrakcie a figuratívnosti.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/hindustrialne-posolstva-a-povesti

Pod čiarou

Všade dobre, doma najlepšie

11. 6. – 16. 8. 2015, Kunsthalle/Hala umenia

Na výstave pod názvom „Všade dobre, doma najlepšie“ sa v Kunsthalle/Hale umenia verejnosti predstaví deväť umelcov – Cyril Blažo, Miroslav Csölle, Matej Gavula, Erik Janeček, Denis Kozerawski, Peter Sit, Milan Tittel, Martin Vongrej a Andrej Žabkay. S ich tvorbou sa môžu návštevníci oboznámiť od 11. júna do 16. augusta. Spoločne sa venujú performačnému prejavu, skúmaniu rôznych efemérnych, banálnych situácií každodennej reality, niekedy s náznakom analýzy, inokedy z pozície pozorovateľov a nezaujatých svedkov.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/vsade-dobre-doma-najlepsie-vystava

Pod čiarou

Výstava záverečných prác FUTU

12. – 26. 6. 2015, Kasárne/Kulturpark

V priestoroch Kasární/Kulturparku v budove Bravo a pavilónoch Echo a Oscar bude od 12. júna výstava záverečných prác študentov Fakulty umení TUKE 2015. Do 26. júna ponúkne z pohľadu súčasnej umeleckej, dizajnérskej a architektonickej tvorby relatívne široký záber, ktorý je ťažké vtesnať do jedinej definície. S istotou však môžeme povedať, že kreativita a invencia boli a sú výsadou košickej školy, ktorá sa aktivitou jej študentov – bakalárov a magistrov, už etablovala nielen v rámci východného Slovenska.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/vystava-zaverecnych-prac-futu

Pod čiarou

Centroparty – CVČ Orgovánová

12. 6. 2015, Kasárne/Kulturpark

Centrum voľného času Orgovánová organizuje 12. júna v areáli Kasární/Kulturparku prezentáciu svojej činnosti pre verejnosť. V tento deň CVČ predpokladá slávnostné ukončenie činnosti. Dvojhodinový program CENTROPARTY, ktorý sa začne o 16. hodine, bude zameraný na rôzne oblasti – astronómiu, tanec, modelárstvo, spev, šport, mažoretky, moderátori, výtvarníci, keramika…

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/centroparty-cvc-orgovanova

Pod čiarou

Happy fitness day

13. 6. 2015, Kasárne/Kulturpark

HAPPY FITNESS DAY je charitatívna športová udalosť, do ktorej sa môže zapojiť celá rodina a prispieť do zbierky na olympijský vozík pre Annu Oroszovú. Športovať sa bude na bielom námestí Kasární/Kulturparku 13. júna od 10. do 16. hodiny. Na programe sú shate it s Ines Madejskou, refunctional training s Robertom Czechom, zumba s Petrou Lackovou, ree dance s Kamilom Zasadom, funky show s Ines, Kamilom & Katie de Chimp. Deťom bude k dispozícii detský svet Tramtária.

Viac info na: http://www.k13.sk/udalosti/happy-fitness-day

Pod čiarou

Horror Cinema

13. 6. 2015, 18.00, Kasárne/Kulturpark

Pre fanúšikov hororových klasík sme na 13. júna v Kasárňach/Kulturparku pripravili filmový večer, ktorému bude predchádzať kvíz s priam hororovými otázkami. HORROR QUIZ sa začne o 18.00 h a vstup na neho je voľný.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/horror-cinema-filmy-a-kviz

Pod čiarou

Detské kino: Cesta na tajuplný ostrov 2

14. 6. 2015, 14.00, Kasárne/Kulturpark

Každá nedeľa predpoludním je vyhradená v Kasárňach/Kulturparku detskému filmovému divákovi. Najbližšie si deti môžu prísť pozrieť 14. júna film Cesta na tajuplný ostrov 2, ktorý im budú premietať od štrnástej v budove Alfa.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/detske-kino

Pod čiarou

Tanečné ochutnávky

14. 6. 2015, 14.30, Kasárne/Kulturpark

Tanečné ochutnávky ponúkajú deťom a mládeži možnosť naučiť sa základy tanečných štýlov pod vedením profesionálnych tanečných skupín pôsobiacich v Kasárňach/Kulturparku. Workshopy sú zadarmo, bez vekového obmedzenia. Cieľom je sprístupniť tanec všetkým, ktorí o to majú záujem.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/tanecne-ochutnavky-workshop-4

Pod čiarou

Detský výtvarný ateliér

14. 6. 2015, 15.00, Kunsthalle/Hala umenia

Projekt DVA – detský výtvarný ateliér je séria podujatí pre najmenšie deti a ich rodičov, počas ktorých sa oboznámia s výtvarným umením od A po Z od jeho začiatkov až po súčasnosť. Naučia sa ako sa výtvarné umenie rodilo a tvorilo.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/dva-detsky-vytvarny-atelier-workshop

Pod čiarou

Music KidLab

14. 6. 2015, 15.00, Kasárne/Kulturpark

K13 – Košické kultúrne centrá pripravili pre deti od štyroch rokov nový projekt MUSIC KIDLAB formou workshopov, ktoré sa budú konať každú nedeľu.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/music-kidlab-hudobny-workshop-6

Pod čiarou

Tvorivé dielne so Silviou

15. 6. 2015, 17.00, Výmenník Jegorovovo

Silvia vás naučí, ako si z obyčajných materiálov vyhotoviť zaujímavé predmety, ozdoby a šperky. Tieto originálne darčeky môžete darovať aj svojim blízkym.

Viac info na: www.spots.sk/sk/program/tvorive-dielne-so-silviou11

Pod čiarou

Letecké fórum

16. 6. 2015, Výmenník Obrody

Stretnutia nadšencov leteckého sveta, pri ktorých vyslúžení vojaci a výsadkári pod vedením Imricha Nováka diskutujú o všetkom, čo im preletí hlavou. Príďte sa od skúsených nadšencov leteckého sveta dozvedieť viac o lietaní, modeloch lietadiel, alebo o viac než 100 ročnej histórii letectva v Košiciach.

Viac info na: www.spots.sk/sk/program/letecke-forum

Pod čiarou

Vedecká kaviareň

16. 6. 2015, 18.00, Výmenník Obrody

Ján Gálik zo Slovenskej akadémie vied prináša už tri roky do našich výmenníkov erudovaných vedcov, ktorí vám pomôžu nazrieť do fascinujúceho sveta vedy prostredníctvom sérií prednášok na vybrané témy z humanitných, technických aj prírodných vied.

Viac info na: www.spots.sk/sk/program/vedecka-kaviaren7

Pod čiarou

Fashion KidLab

16. 6. 2015, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Workshop zameraný na kreativitu detí v oblasti módy a dizajnu. Počas workshopov vznikajú jedinečné modely, ktoré tvoria deti pod vedením dizajnérov a návrhárov. Podujatie je vhodné pre deti už od 4 rokov. Ďalšia téma je KOLÁŽ a do jej tajov zasvätí lektorka Dáša Tóthová už 16. júna v čase od 16.30 do 18.30 v pavilóne Foxtrot Kasární/Kulturparku.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-kidlab-workshop-6

Pod čiarou

Neskrotní tínedžeris

17. 6. 2015, 16.00, Výmenník Jegorovovo

Na neformálnych stretnutiach mladých ľudí sa naučíte pracovať s rôznym náradím a náčiním. Skrášľovaním vonkajšieho a vnútorného priestoru výmenníka si rýchlo osvojíte zručnosti skúsených remeselníkov.

Viac info na: www.spots.sk/sk/program/neskrotni-tinedzeris55

Pod čiarou

Detský výtvarný ateliér

17. 6. 2015, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Projekt DVA – detský výtvarný ateliér je séria podujatí pre najmenšie deti a ich rodičov, počas ktorých sa oboznámia s výtvarným umením od A po Z od jeho začiatkov až po súčasnosť. Naučia sa ako sa výtvarné umenie rodilo a tvorilo.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/dva-detsky-vytvarny-atelier

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
Koncert odhalí pestrú paletu farieb seriálnej partitúry (04.12.2015)
ARS NOVA – Quasars Ensemble, Eva Šušková (13.11.2015)
ARS NOVA – Portréty, Velvet Dunkelheit, The Age of Anxiety (03.11.2015)
Návštevníkom Polievkového festivalu najviac zachutila netradičná miliónová polievka s krupicou (14.10.2015)
Polievkový festival 2015 (08.10.2015)
Jeseň na festivale ARS NOVA s novou príchuťou (06.10.2015)
Kritika spoločnosti, tučniaky na javisku i tanec so žehličkou (18.09.2015)
Festival New Dance Days ukáže, ako sa tancuje báseň či fóbia (11.09.2015)
Biela noc opäť rozžiari Košice po šiestykrát (10.09.2015)
Filmovú hudbu Johna Williamsa zahrá Štátna filharmónia Košice pod taktovkou Martina Leginusa (08.09.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (26.08.2015)
Kasárne/Kulturpark sa chystajú na najväčší koncert roka (05.08.2015)
Leto v parku 2015 začína už budúci týždeň (16.07.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (02.07.2015)
Festival súčasného umenia ARS NOVA začína už túto sobotu (30.06.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (19.06.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (03.06.2015)
Galéria Alfa v Kulturparku je z technických príčin zatvorená (03.06.2015)
Konvergencie aj tento rok zavítajú do Košíc (30.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (27.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (20.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (14.05.2015)
Francúzska hudobná ikona ZAZ bude headlinerom Leta v parku (11.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (07.05.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (29.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (22.04.2015)
Nórsky wESTAMAN sa bude plaviť na vlnách Kunsthalle (18.04.2015)
Košický amfiteáter začne sezónu búrlivo so skupinami Chinaski a Korben Dallas (17.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (15.04.2015)
Oceňovaný autor filmovej hudby Philip Glass príde do Košíc (10.04.2015)
Nové formáty vo výmenníkoch (10.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (08.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (03.04.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (25.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (18.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (12.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (04.03.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (25.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (18.02.2015)
Výstavný projekt Veroniky Rónaiovej – UNLIMITED (12.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (12.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (04.02.2015)
Skladbu Slovensko moje Vojtecha Adamca zaspievajú spoločne štyri zbory (03.02.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (28.01.2015)
Týždenný program Košických kultúrnych centier (21.01.2015)
Video opera Oko za oko priblíži príbeh podnikavého vojaka v civile (13.01.2015)

K13, 11. 06. 2015 | Prečítané: 723 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore