www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @449
Počítadlo


Spam poison

Týždeň slovenských knižníc vo Verejnej knižnici Jána Bocatia

Do 15. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc sa svojimi aktivitami zapojí aj Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Týždeň slovenských knižnícV týždni od 31. marca do 5. apríla 2014 pripraví množstvo zaujímavých podujatí, ktorými sa bude snažiť osloviť rôzne vekové kategórie a sociálne skupiny a zároveň zdôrazniť 90-té výročie svojho založenia. Symbolicky preto každý deväťdesiaty čitateľ, ktorý navštívi v uvedenom týždni ktorúkoľvek pobočku Verejnej knižnice Jána Bocatia, dostane malé prekvapenie. Zo všetkých čitateľov zároveň vyžrebujeme deviatich, ktorí získajú knižnú cenu. Oslava narodenín sa nezaobíde bez gratulácii. Počas Týždňa slovenských knižníc chceme vyzvať verejnosť, aby nám adresovala blahoželania, z ktorých najoriginálnejšie odmeníme.

Ani tento rok nebude chýbať obľúbená amnestia na upomienky, ktorá im umožní vrátiť knihy po stanovenom termíne bez peňažných pokút. Amnestia sa bude týkať všetkých pobočiek Verejnej knižnice Jána Bocatia a potrvá celý týždeň.

Týždeň slovenských knižníc sa samozrejme nezaobíde bez literárnych besied, výstav a koncertov.

V pondelok 31. marca 2014 o 15.00 sa na pobočke Nad Jazerom (Uralská 3) uskutoční beseda s básnikom Gabrielom Glovackým a v ten istý deň o 16.30 na pracovisku na ulici Jaltská 33 s košickou autorkou Michaelou Ellou Hajdukovou.

Stretnutie s nemenej úspešnou slovenskou spisovateľkou Števou Opremčákovou je naplánované na utorok 1. apríla 2014 o 16.00 v Šaci (Železiarenská 7). Pre obdivovateľov výtvarného umenia sme na 17.00 v knižnici na ulici Jaltská 33 zorganizovali vernisáž výstavy obrazov Tváre a duše výtvarníčky Beáty Čop. 1. apríla 2014 si na svoje prídu aj priaznivci vážnej hudby, od 18.00 sa budú môcť na hudobnom oddelení (Hlavná 48) započúvať do Klavírneho koncertu pre štyri ruky v podaní Ľubice Kistyovej a Moniky Mockovčákovej.

V stredu 2. apríla 2014 o 16.30 privítame v priestoroch centrálnej požičovne (Hviezdoslavova 5) českého spisovateľa a publicistu Stanislava Motla, ktorý tu odprezentuje svoju knihu Kam zmizel zlatý poklad republiky.

Komu by sa málilo ženských autoriek, nech si rezervuje čas vo štvrtok 3. apríla 2014 o 16.30. Na pobočke KVP (Hemerkova 2) vám totiž v príjemnom rozhovore predstavíme obľúbenú spisovateľku Silviu Koscelanskú.

Týždeň slovenských knižníc vyvrcholí v piatok 4. apríla 2014 v centrálnej požičovni (Hviezdoslavova 5) medzinárodnou akciou na podporu detského čítania Noc s Andersenom. Témou tej našej bude Fantóm opery. Na deti čaká noc plná neopakovateľných zážitkov, kopec zábavy a netradičná nočná prehliadka Štátneho divadla v Košiciach.

Všetky uvedené aktivity sú len neveľkou ukážkou z toho, čo Verejná knižnica Jána Bocatia zorganizovala pre svojich čitateľov a verejnosť pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc. Ďalšie informácie o chystaných podujatiach nájdete na webovej stránke knižnice www.vkjb.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 26. 03. 2014 | Prečítané: 1075 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore