www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @954
Počítadlo


Spam poison

Týždeň slovenských knižníc vo Verejnej knižnici Jána Bocatia

18. – 24. 3. 2013

Týždeň slovenských knižníc vo Verejnej knižnici Jána BocatiaTýždeň slovenských knižníc, ktorý tento rok potrvá od 18. do 24. marca 2013, prinesie do Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach už tradične množstvo zaujímavých podujatí. Besedy so spisovateľmi, autorské čítania, prednášky, výstavy, workshopy sa budú konať na všetkých pobočkách našej knižnice a svojou rôznorodosťou sa budú snažiť prilákať čo najširšie spektrum návštevníkov. Nebude chýbať ani mnohými očakávaná, celotýždenná amnestia na upomienky, ktorá poskytne možnosť vrátenia kníh po termíne bez peňažnej pokuty.

Prvým podujatím tohtoročného Týždňa slovenských knižníc bude autorské čítanie mladých literárnych tvorcov z Košického literárneho klubu KOLIK, ktoré sa uskutoční v pondelok 18. marca o 16.00 v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5.

Na 19. marca o 16.00 sme pre všetkých záujemcov o históriu pripravili v spolupráci s Dejepisným spolkom prednášku Historik Jozef Tutkó, ktorá prebehne v hudobnom salóne Verejnej knižnice Jána Bocatia (Hlavná 48). V ten istý deň o 16.30 privíta pobočka KVP (Hemerkova 39) kreatívnych ľudí so šikovnými rukami na workshope, na ktorom sa naučia pliesť z papiera veľkonočné dekorácie.

Na podujatia najbohatším dňom bude streda 20. marca, kedy vám okrem iného umožníme vypiť si svoju dopoludňajšiu kávu v spoločnosti spisovateľky Tiny Van Der Hollad, ktorá o 11.00 navštívi pobočku Nad Jazerom (Uralská 3).

O 16.30 v ten istý deň sa vo FotoGalérii NOVA (Hlavná 48) bude konať vernisáž výstavy prešovského fotografa a vydavateľa Ladislava Cupera, spojená s prezentáciou jeho najnovšej obrazovej publikácie „KARPATY“ a besedou. Po jej ukončení postačí prejsť o poschodie nižšie do hudobného salóna, kde sa o 17.30 začne ďalší z cyklu poeticko-hudobných večerov Rendez vous s… (slovensko-francúzskou poéziou). Tentoraz pod názvom Cválajúce dni predstavia výber z tvorby významného slovenského básnika Jána Smreka v recitovanej aj spievanej podobe Dana Košická, Erika Molnárová, Peter Vilhan a Peter Orgován.

Kto by mal chuť sa trochu „zatúlať“, aj keď iba slovne, s Milanom Kolcúnom, bude mať na to príležitosť takisto 20. marca o 16.30 na pobočke KVP (Hemerkova 39).

Obľúbené literárno-hudobné popoludnie Už vím, co budu číst sme naplánovali na štvrtok 21. marca o 16.00 v hudobnom salóne (Hlavná 48).

Týždeň slovenských knižníc zavŕšime v piatok 22. marca o 16.30 na pobočke v Bielom Dome (Trieda SNP 48) besedou so spisovateľom Michalom Repovským.

Okrem akcií, viazaných na určitý deň a hodinu, prebehnú aj celotýždenné podujatia. Medzi inými aj burzy vyradených knižných titulov na pobočkách KVP (Hemerkova 39), Nad Jazerom (Uralská 3), Furča (Jaltská 33) a Mier (Národná trieda 56) alebo súťaž v hľadaní kníh Keď ma objavíš, som tvoja na pobočke v Šaci (Železiarenská 7). Počas Týždňa slovenských knižníc začne v centrálnej požičovni (Hviezdoslavova 5) zaujímavá výstava Rasťo Visokai – kreslený humor, ktorá potrvá do 30. apríla 2013.

Informácie o ďalších plánovaných aktivitách Verejnej knižnice Jána Bocatia počas Týždňa slovenských knižníc nájdete na stránke www.vkjb.sk.

Pripravila: Mgr. Alena Zavocka
Verejná knižnica Jána Bocatia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 12. 03. 2013 | Prečítané: 1853 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Komunista na fašistickej kandidátke
26-02-20 * 21:18
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore