www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @922
Počítadlo


Spam poison

Trnavský jazzyk '11

Džezový festival, 5. a 6. august 2011

Už 8 rokov pripravuje Mesto Trnava festival Trnavský jazzyk, ktorý bol prvým jazzovým open air festivalom na Slovensku. Úroveň festivalu z roka na rok rástla a úmerne k tomu aj návštevnosť obyvateľov mesta, či okolia. Medzi návštevníkmi festivalu sú všetky vekové skupiny, čo len dokazuje že jazzová hudba má stále silu oslovovať ľudí, ktorí majú hlad po kvalitnej muzike. Tento fakt je pre nás veľkou výzvou, preto sa snažíme program pripravovať tak, aby bol pestrý, namiešaný z hudobných osobností Slovenska ale aj zo zahraničia, z rôznych hudobných štýlov či už klasického a moderného jazzu, fusion, chill out, etno, funk, soul, a ďalšie.

Tento rok sme chceli festival posunúť opäť o kúsok ďalej a zaumienili sme si vystavať taký program, ktorý by z Trnavského jazzyku spravil festival presahujúci svoj región.

Pri tvorbe programu nás svojimi nápadmi a radami inšpirovali trnavskí hudobníci Michal Bugala, či Filip Hittrich. Hlavným organizátorom festivalu je Mesto Trnava, ďalej festival finančne podporili Ministerstvo kultúry SR, ENEL, TTSK. Mediálnym partnerom je Rádio_FM.

5. august 2011

AFTERTEE & Caroline Hitland (NOR)
Michal Bugala (SK) Quartet feat. Andy Middleton (USA)
Renato Chicco (IT) Organ Quartet 'UNITY' featuring Stephane Belmondo (F)
Jamm Session

6. august 2011

Andrej Šeban (SK)
MAF trio (SK)
Gary Bias (USA) and Finally (SK)

Kde? Mestský amfiteáter Trnava

Vstupné: 1 deň: 5 €, 2 dni: 9 €

Trnavský jazzyk

(Po kliknutí na zmenšenú veľkosť plagátu sa v novom okne zobrazí vo veľkosti 3,78 MB s rozmermi 2 101 × 3 000 bodov.)

Piatkový program festivalu otvorí medzinárodná formácia AFTERTEE & Caroline Hitland na čele s nórskou speváčkou a skladateľkou. Jej interpretácia piesní sa vyznačuje vyznačuje autentickosťou, šarmom a precíteným podaním v spojení s prekrásnym jasným „severským“ hlasom.

Speváčka prijala pozvanie k hosťovaniu pri nahrávaní albumu Journey Home skupiny AFTERTEE, kde repertoár bol tvorený kompozíciami a aranžmánmi Stanislava Počajiho, slovenského gitaristu , skladateľa a producenta. Kapelu ďalej tvoria James Evans, Michal Šimko, Peter Szapu, Peter Preložník.

V ďalšom projekte Michal Bugala Quartet feat. Andy Middleton sa predstaví domácemu, ale i slovenskému publiku dobre známy trnavčan Michal Bugala, ktorý si na svoj koncert do Trnavy pozval zaujímavých hudobníkov zo zahraničia. Michal patrí medzi najvýznamnejších slovenských gitaristov súčasnosti. Vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi. V rámci štúdia absolvoval workshopy s americkými jazzmanmi (John Abercrombie, Billy Hart, RonMcClure, Jerry Bergonzi).

Piatkový večer vyvrcholí medzinárodným zoskupením špičkových európskych muzikantov Renato Chicco Organ Quartet 'UNITY' featuring Stephane Belmondo.

Trúbka, tenor saxofón, Hammond organ a bicie predstavujú klasickú zostavu v histórii džezu. Renato Chicco a Bernd Reiter vytvorili túto kapelu so zámerom predstaviť tento legendárny hudobný štýl.

Výnimočný trúbkar z Paríža Stephane Belmondo, je jedným z renomovaných európskych džezových hudobníkov, zároveň bude uvádzaný ako sólista tohto projektu. Vo svojej kariére spolupracoval s Orchestrom National de Jazz a mnohými jazzovými velikánmi ako je Dee Dee Bridgewater, Andy Emler, Stéphane Grappelli, Michel Legrand, Yusef Lateef a mnoho ďalších. Jeho práca bola ocenená rôznymi cenami, medzi nimi aj prestížnou cenou Django Reinhardt Prix.

22-ročný hráč na tenor saxofón Gabor Bolla z Budapešti, je jedným z výnimočných talentov džezu. V roku 2003 (ako 15 ročný) sa dostal do semifinále na World Saxophone Competition v Montreux Jazz Festival a bol pozvaný na Jazzfestivals v Londýne, Bilbao, Bukurešti, Dillí a Bombaji. Okrem toho bol hosťujúcim sólistom Vienna Art Orchestra a v roku 2004 získal cenu Hansa Kollera v kategórii Talent roka. V roku 2006 získal štipendium v New Yorku.

Talian Renato Chicco je klavirista a organista, študoval v Grazi a presťahoval sa v roku 1987 do USA. Od 1990 do 91 bol členom orchestra Lionela Hamptona a od roku 1991 pracoval s Jon Hendricks & Company. Bol súčasťou mnohých rozhlasových a televíznych relácií a hral s velikánmi ako Woody Shaw, Freddie Hubbard, Clark Terry, Benny Golson, Wynton Marsalis, Gary Burton, Milt Hinton, Reggie Workman, Jerry Bergonzi, Adam Nussbaum, Dick Oatts, Cecil McBee a mnoho ďalších.

28-ročný rakúsky bubeník Bernd Reiter vyhral Hans Koller Preis v roku 2006, v súčasnosti žije v Mníchove. Napriek svojej mladosti mal možnosť pracovať s mnohými vynikajúcimi sólistami, ako je Charles Davis, Kirk Lightsey, Mundell Lowe, Steve Grossman, John Marshall, Don Menza, Andy KcKee, Claudio Roditi a mnoho ďalších.

Toto kvarteto hrá energicky, inšpirujúco, prinesie profesionalitu a nadšenie, skrátka „Jazz at its Best“!!!

Všetky emócie počas troch silných piatkových koncertov budú môcť návštevníci „spracovať“ počas Jamm Session v Amfik Café, ktorej sa zúčastnia aj samotní hudobníci.

Pod čiarou

Sobotný večer sľubuje silné hudobné vystúpenia.

Úvod bude patriť hudobníkovi Andrejovi Šebanovi, ktorého meno netreba bližšie predstavovať. Andrej je slovenský gitarista, skladateľ, producent.

Spolupracoval s mnohými hudobnými osobnosťami (Dežo Ursiny, Marián Varga, Richard Müller, Peter Lipa a mnohými ďalšími). Viedol vlastnú formáciu ASH band a bol spoluzakladateľom skupín Šeban – Rózsa – Buntaj a Free Faces. Vydal niekoľko sólových albumov a zložil hudbu k niekoľkým filmom. V súčasnosti sa venuje svojej sólovej tvorbe (napr. sólový inštrumentálny album SKLONY) a podieľa sa na projekte Chill Pill, ktorí už mal dve úspešné pokračovania.

Na festivale sa predstaví ďalší trnavčan Filip Hittrich v zoskupení M.A.F. trio. Ide o mladú krv slovenského džezu. Veríme, že ich vystúpenie v Trnave, ktorým zavŕšia svoje slovenské turné bude silným hudobným zážitkom.

Marián Slávka – bubny
Andrej Hruška – gitara
Filip Hittrich – basa

Trio M.A.F. hrá inštrumentálnu hudbu prevažne vlastnej tvorby.

Veľkú časť koncertov tvoria improvizácie na častokrát práve vzniknuté témy.

Jazz, funk, drum&bass, či obyčajná piesňová forma sú základnými ingredienciami hudby tejto trojice mladých energických muzikantov-experimentátorov…

Vrcholom festivalu a zároveň sobotného večera by malo byť vystúpenie kapely Finally, ktorú doplní saxofónový guru Gary Bias (USA).

Skupinu Finally založil hráč na klávesové nástroje Eugen Botos ml. (člen orchestra opery SND a člen Violin orchestra Bratislava) pred ôsmimi rokmi. V období posledných troch rokov sa vykryštalizovala do finálnej podoby s bubeníkom Emilom Frátrikom a vynikajúcim basgitaristom Róbertom Vizvárim.

Finally sa najviac dostali do povedomia v roku 2008, od kedy spolupracovali so svetovými umelcami, z ktorých sa najviac žánrovo zhodli s Ericom Marienthalom (s ktorým aj vystupovali v roku 2009 na Bratislavských Jazzových dňoch), kde zožali veľký úspech a uznanie. Začiatkom roku 2010 nahrali svoj debutový album My Space, na ktorom spolupracovali aj hviezdy ako Eric Marienthal, Otmaro Ruiz, Alain Caron, Janek Gwizdala, Harri Stojka, Peter Horvath.

Album sa krstil v Pražskom klube Jazz Dock a krstným otcom bol sám Eric Marienthal. Album „My space“, z ktorého sa už v zámorí predalo viac ako 20 000 nosičov,dostal ocenenie „Best contemporary album“! Na jeseň tohto roku sa kapela Finally predstaví v Amerike, v New Yorku (Times Square theatre), Los Angeles a vo Washingtone.

V roku 2011 kapela Finally pozvala na svoje turné amerického saxofonistu Garyho Biasa, ktorý je členom legendárnej kapely Earth Wind and Fire. Gary Bias spolupracoval s umelcami ako Quincy Jones, Stevie Wonder, Whitney Houston, Duke Ellington Orchestra, James Ingram, Crusaders a s mnoho daľšími…

Gary Bias je držiteľom ceny Grammy za „Best Rhythm & Blues Song“ – Sweet Love. Na svojom konte ma 4 sólové albumy a viac než 17 albumov s kapelou Earth Wind and Fire.

Bližšie informácie vám poskytne Mgr. Peter Cagala, tel. č.: 033/3236443 alebo e-mail: peter.cagala@skasz.trnava.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

TrnavaMgr. Peter Cagala
Mestský úrad Trnava
Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava – úsek kultúry
Čerpané z: www.trnavskyjazzyk.sk

Súvisiace články:
Trnavský jazzyk '16 (19.07.2016)
Trnavský jazzyk '15 (21.07.2015)

Peter Cagala, 18. 07. 2011 | Prečítané: 3731 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore