www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @160
Počítadlo


Spam poison

Tretí večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia

Tretí večer nepokojaVšetkých priaznivcov súčasnej slovenskej poézie čaká 6. novembra 2013 o 17.00 vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (Hviezdoslavova 5) už Tretí večer nepokoja. Pozvanie naň prijali uznávaný básnik, prekladateľ a literárny kritik Ján Gavura a víťazka hlavnej ceny prestížnej literárnej súťaže Básne 2011 Lýdia Džundová, ktorí Vám v zaujímavom rozhovore sprostredkujú svoj pohľad na literárnu tvorbu. Poetickú, príjemne znepokojujúcu atmosféru večera dotvorí umelecký prednes v podaní Júlie Hanudelovej a Matúša Malého. Hrou na gitaru ich bude sprevádzať Jakub Krajňák.

Tešíme sa na vás.

Ján Gavura (1975) sa narodil v Poprade. Študoval slovenský a anglický jazyk na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove a neskôr aj katolícku teológiu na Teologickom inštitúte v Spišskej Kapitule. Pôsobí ako odborný asistent na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, kde vyučuje dejiny a teóriu slovenskej a svetovej literatúry 20. storočia. Je autorom knižných monografií Ján Buzássy (2008) a Lyrické iluminácie (2010). Editorsky pripravil zbierku esejí o básnickom preklade Jedna báseň, dva jazyky (2008) a výber z novinárskej a básnickej tvorby Laca Novomeského Básne a úvahy (2010). Napísal básnické zbierky Pálenie včiel (2001), Každým ránom si (2006) a Bes (2012). Z angličtiny preložil romány C. McCarthyho Cesta (2009) a R. Welcha Principiálny román (2009, v spolupráci) a výbery z básnických diel C. A. Duffyovej, M. Sweeneyho, J. Sutherlanda-Smitha, L. O'Sullivanovej a ďalších. Pracuje tiež ako redaktor časopisu Enter (kam zo súčasnej kultúry). Za svoj básnický debut získal Cenu Ivana Krasku.
Žije vo Finticiach.

Lýdia Džundová (1988) sa narodila v Bardejove. Vyštudovala psychológiu a v súčasnosti pracuje ako detská psychologička v Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Je laureátkou a oceneným autorom viacerých celoslovenských literárnych súťaží. Časopisecky publikovala v literárnych časopisoch Dotyky a LET, vo vysielaní Slovenského rozhlasu. V roku 2013 jej vo vydavateľstve Pectus vyšiel básnický debut Tajomstvá bielych pavučín. Žije v Kružľove.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 28. 10. 2013 | Prečítané: 1245 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore