www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @670
Počítadlo


Spam poison

Tragédia: Havarovalo lietadlo, na palube ktorého boli členovia armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovovci

Celý kultúrny svet smúti

Akademický súbor piesní a tancov Ruskej armády A. V. Alexandrova (po rusky Академический ансамбль песни и пляски Российской армии имени А. В. Александрова) je u nás známy pod skráteným názvom Alexandrovovci.

25. decembra 2016, niekoľko minút po štarte z prímorského letoviska Soči, sa ruské dopravné lietadlo typu Tu-154 (Tupolev) s 92 ľuďmi (84 cestujúcich a 8 členov posádky) zrútilo do vôd Čierneho mora. V lietadle bolo 64 umelcov armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovovci a 9 novinárov z televíznych staníc 1. kanál (Первый канал), Hviezda (Звезда) a NTV (НТВ).

Lietadlo Ministerstva obrany Ruskej federácie štartovalo z vojenského letiska Čkalovskij (Чкаловский), ktoré sa nachádza 31 km severovýchodne od Moskvy. Kvôli doplneniu paliva lietadlo malo medzipristátie na letisku Adler v Soči (Аэропорт Сочи; Адлер). Niekoľko minút po vzlete (o 5.20 h ráno moskovského času) lietadlo zmizlo z dohľadu radarov. Ihneď sa začali pátracie a záchranné operácie. Neďaleko od pobrežia našli prvé trosky z lietadla. Šesť kilometrov od pobrežia Soči neskôr našli aj prvé telá z havarovaného lietadla.

Lietadlo malo pristáť na medzinárodnom letisku Basila al-Asada, ktoré sa nachádza 25 km južne od hlavného prístavného mesta Latakia v Sýrii, pri Stredozemnom mori. Blízko letiska na nachádza dedinka Chmajmim, a z toho dôvodu sa letisku hovorí aj Chmejmim (Хмеймим).

Súbor Alexandrovovci mal na Nový rok vystúpiť pred vojakmi zo Vzdušno-kozmických síl Ruskej federácie (Воздушно-космические силы Российской Федерации), ktorí vykonávajú vojenské operácie v Sýrii a podporujú vládne vojská vo vojne proti Islamskému štátu.

© Jola Dziubinska

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
Alexandrovovci prídu na Slovensko (15.04.2017)

Ján Parada, 25. 12. 2016 | Prečítané: 1036 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom