www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @897
Počítadlo


Spam poison

Technika ochrany prírody – TOP 2012

Medzinárodná konferencia

Minister P. Žiga: „Slovensko potrebuje kvalitný zákon o odpadoch, ktorý zavedie poriadok v životnom prostredí.“

Odpadové hospodárstvo ako obnoviteľný zdroj surovín a energie. To bolo tohtoročným mottom medzinárodnej konferencie Technika ochrany prírody – TOP 2012. O problematike odpadov, reálnych skúsenostiach a nevyhnutných opatreniach diskutoval dnes na konferencii v Častej – Papierničke minister životného prostredia Peter Žiga spoločne so zástupcami priemyslu a akademickej obce.

Minister Peter Žiga na úvod vyzval, aby pri výmene poznatkov úzko spolupracovala štátna správa s priemyselnou sférou, ako aj akademickou obcou.

„Toto je cesta, ako prakticky formovať ekolegislatívu a dosiahnuť súlad medzi ekonomickým rozvojom a kvalitou životného prostredia.“

Slovensko podobne ako aj iné krajiny čoraz viac trápi odpad, ktorý vzniká hlavne kvôli zvýšenej spotrebe celej spoločnosti.

„Predchádzanie vzniku odpadu je vždy lacnejšou cestou, ako následné odstraňovanie negatívnych dopadov či škôd – napríklad v podobe rekultivácie skládok odpadu či sanácie environmentálnych záťaží,“ zdôraznil minister Peter Žiga.

Spoľahlivé technológie dnes umožňujú spaľovať odpady s minimálnym vplyvom na životné prostredie a vyhovujú prísnym zákonom a nariadeniam, akým je európska smernica o priemyselných emisiách. Tá bude transponovaná do právneho poriadku Slovenskej republiky v januári 2013. Vláda SR si preto vo svojom programovom vyhlásení stanovila za cieľ upraviť pravidlá v odpadovom hospodárstve vrátane podpory rozšírenia separácie o textilný odpad a podporu rozvoja spracovateľských kapacít, najmä takých, ktoré budú využívať najlepšie dostupné technológie.

Do budúcnosti bude potrebné vypracovať aj Program predchádzania vzniku odpadov. Účastníci konferencie sa však zhodli na tom, že v prvom rade je nevyhnutné prijať kvalitný zákon o odpadoch. Ten musí mať takú kvalitu, aby sa Slovensko v oblasti odpadového hospodárstva dokázalo ako krajina priblížiť vyspelým environmentálne zmýšľajúcim európskym a svetovým lídrom.

Konferencia Technika ochrany prírody vytvára už takmer dve desaťročia priestor pre výmenu informácií, skúseností a názorov na problematiku odpadového hospodárstva. Zároveň slúži aj ako diskusné fórum, kde je priestor hovoriť o ďalšom strategickom smerovaní odpadového hospodárstva na Slovensku.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky
– je ústredným orgánom štátnej správy pre tvorbu a ochranu životného prostredia vrátane:
a) ochrany prírody a krajiny,
b) vodného hospodárstva, ochrany pred povodňami, ochrany akosti a množstva vôd a ich racionálneho využívania a rybárstva s výnimkou akvakultúry a morského rybolovu,
c) ochrany ovzdušia, ozónovej vrstvy a klimatického systému Zeme,
d) ekologických aspektov územného plánovania,
e) odpadového hospodárstva,
f) posudzovania vplyvov na životné prostredie,
g) zabezpečovania jednotného informačného systému o životnom prostredí a plošného monitoringu,
h) geologického výskumu a prieskumu,
i) ochrany a regulácie obchodu s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín,
j) geneticky modifikovaných organizmov
Čerpané z: www.minzp.sk

MŽP SR, 26. 06. 2012 | Prečítané: 2647 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
23-10-19 * 18:58
 Re: Vidíš
23-10-19 * 17:35
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore