www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @660
Počítadlo


Spam poison

Systém odloženej DPH zamedzí podvodom Bašternákovcom a Kočnerovcom

EÚ navrhuje systém odloženej DPH

Vláda SR má možnosti, ako bojovať proti tomu, s čím sa Slovensko borí v ostatných rokoch – boju proti neutíchajúcej korupcii a podvodom. Európska komisia už na konci minulého roka predstavila nový systém výberu DPH, ale slovenská vláda nekoná. Vyhlásili to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a Jozef Rajtár na tlačovej besede vo štvrtok 22. júna 2017.

Zľava: Jozef Rajtár a Richard Sulík

Slovensko patrí vo výbere DPH medzi najhoršie krajiny EÚ.

„To, že súčasný systém DPH nie je vyhovujúci, asi netreba zvlášť zdôrazňovať. Stačí spomenúť mená ako Bašternák a Kočner, ktorí sú vrcholmi ľadovca podvodov s DPH, ktorým je umožnené šafáriť s peniazmi od štátu, pričom nakoniec sa skonštatuje, že skutok sa nestal,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík a vyzval premiéra Roberta Fica, aby konal.

„Robert Fico je unavený a podľa všetkého nie je pánom svojich rozhodnutí. Konečne by však mal urobiť aspoň jeden krok k tomu, aby obyvatelia Slovenska prestali trpieť na korupcii, ktorá prekvitala za jeho vlád.“

DPH diera 2014 EÚ 27 (v %)

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár tvrdí, že súčasný systém výberu DPH na Slovensku funguje ako pingpong.

„Keď niečo predáte, mali by ste odviesť DPH daňovému úradu, a ten by zas mal odviesť DPH tomu, kto to od vás kúpil, lebo vám zaplatil daň. Takýmto systémom to pokračuje ďalej až ku konečnému spotrebiteľovi, ktorý zaplatí cenu aj s DPH. Problém nastáva, keď firma, ktorá predávala, DPH neodvedie, ale na druhej strane, kupujúca spoločnosť si ju od štátu vypýta,“ uviedol Rajtár.

Jozef Rajtár (vľavo) vysvetľuje nový spôsob platby DPH

EÚ navrhuje systém odloženej DPH.

„Tovar sa dostane ku konečnému spotrebiteľovi, ktorý zaplatí DPH poslednej firme. Táto firma odvedie daň štátu cez daňový úrad,“ vysvetlil Jozef Rajtár a zdôraznil, že v takomto systéme by obchody typu Bašternák či Kočner neboli možné.

Únia umožňuje spomenutý systém zaviesť krajinám skúšobne od roku 2018 do roku 2022, pričom do roku 2022 by sa týkal faktúr s hodnotou nad 10 000 eur.

„Niečo podobné už na Slovensku bolo, konkrétne v Československu to fungovalo ešte aj v roku 1992. Volalo sa to daň z obratu. Išlo o to, že nie každý medzičlánok účtoval daň, ale až ten posledný v reťazci, až ten, ktorý predával konečnému spotrebiteľovi. Takýto systém neumožňuje vyciciavať štátny rozpočet,“ pripomenul Richard Sulík.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 25. 06. 2017 | Prečítané: 464 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom