www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @203
Počítadlo


Spam poison

Svetový humanitárny deň

19. august

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun:

„Ľudia pomáhajú ľuďom: Svetový humanitárny deň“

Odkaz k Svetovému humanitárnemu dňu,
19. august 2012

VIEDEŇ, 19. august (Informačná služba OSN) – Tohtoročný Svetový humanitárny deň je historickou príležitosťou spojiť miliardu ľudí z celého sveta na podporu veľkej myšlienky: Ľudia pomáhajú ľuďom.

To je najlepší spôsob ako si uctiť pamiatku všetkých padlých pracovníkov v oblasti poskytovania pomoci, ktorých tu dnes oplakávame a osláviť úsilie ďalších, ktorí pokračujú v ich šľachetnom poslaní tým, že sa ponáhľajú na pomoc k trpiacim.

Duch solidarity, ktorý dodáva energiu tomuto odvážnemu úsiliu, je rovnako aj vedúcim motívom tohtoročnej spomienky Svetového humanitárneho dňa.

Takúto solidaritu som si všimol počas mojich ciest na celom svete, kedy stretávam humanitárnych pracovníkov, ktorí opustili pohodlie svojich domovov, aby mohli pomáhať iným v núdzi.

Zazrel som ju aj začiatkom tohto mesiaca, keď som stretol Beyoncé Knowlesovú, superstar, ktorá svoju pieseň „Bola som tu“ (I was here), venovala našej celosvetovej kampani na podporu opatrení pre lepší svet.

Na našej webovej stránke sa už zaregistrovali milióny ľudí, aby tam zaznamenali svoju podporu a podelili sa o to, čo robia. Duch myšlienky Ľudia pomáhajú ľuďom zlepšuje podmienky na život pre všetkých – od medzinárodného úsilia na zabránenie hladovej krízy v západnej Afrike cez núdzovú pomoc civilistom v Sýrii až po jednoduchý dobrý skutok suseda susedovi.

Dajme spoločne zmysel Svetovému humanitárnemu dňu a zaregistrujme svoje dobré skutky na webovej stránke: www.whd-iwashere.org. Skutky jednotlivca sa môžu zdať malé, ale spoločne budú mať vplyv na celú planétu a vytvoria nezastaviteľný rozvojový potenciál pre lepšiu budúcnosť.

Svetový humanitárny deň

Od roku 2008 je 19. august Svetovým humanitárnym dňom v snahe poukázať na prácu humanitárnych pracovníkov, aktivistov a dobrovoľníkov po celom svete, ale aj na tých, ktorí pre túto prácu stratili svoje životy. Svetový humanitárny deň vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN na pamiatku 22 osôb, vrátane 18 pracovníkov OSN, ktorí zomreli počas bombardovania hotela Canal 19. augusta 2003 v Bagdade. Medzi obeťami z radov pracovníkov OSN bol aj vtedajší zástupca Generálneho tajomníka OSN Sergio Vieira de Mello.

Svetový humanitárny deň poukazuje aj na súčasné potreby a výzvy v humanitárnej pomoci po celom svete. Ide najmä o hrozby, ktorým čelia humanitárni pracovníci pôsobiaci v krízových oblastiach, keď sa potrebujú dostať k ľuďom, ktorí potrebujú ich pomoc, o zvyšujúcu sa náročnosť na poskytovanie humanitárnej pomoci následkom rastu cien potravín, turbulencií na svetovom trhu, nedostatku vody a klimatických zmien.

Pri príležitosti Svetového humanitárneho dňa organizuje Regionálny zastupiteľský úrad pre strednú Európu množstvo podujatí s cieľom poukázať na prácu tých, ktorí poskytujú okamžitú a životne dôležitú pomoc mužom, ženám a deťom v núdzi po celom svete.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Organizácia Spojených národov
Oddelenie OSN pre informovanie verejnosti (UN Department of Public Information)
Čerpané z: Informačná služba OSN a UNHCR

OSN, 19. 08. 2012 | Prečítané: 2312 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 34
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore