www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @172
Počítadlo


Spam poison

Svetový deň cestovného ruchu

Turizmus spája kultúry

Svetový deň cestovného ruchu (World Tourism Day – WTD) sa koná každoročne 27. septembra.

Už po 32. krát (od roku 1980) si 27. septembra pripomíname význam cestovného ruchu pre medzinárodnú spoluprácu, posilňovanie svetového mieru, ochranu prírody a kultúrneho dedičstva, znižovanie chudoby a nezamestnanosti vo svete a celkové zlepšovanie kvality života.

Valné zhromaždenie Svetovej organizácie cestovného ruchu (World Tourism Organization – UNWTO) sa na svojom treťom zasadnutí (Torremolinos, Španielsko, september 1979) rozhodlo ustanoviť práve 27. september za Svetový deň cestovného ruchu (World Tourism Day – WTD).

Svetový deň cestovného ruchu

Konkrétny dátum osláv WTD – 27. september – bol vybraný z toho dôvodu, že v tento deň boli v roku 1970 prijaté stanovy WTO, najvýznamnejšej medzinárodnej organizácie v oblasti svetového cestovného ruchu, ktorá sa v decembri 2003 stala špecializovanou agentúrou OSN. Načasovanie osláv WTD je symbolické aj preto, že sa koná v čase, keď sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a zároveň sa začína na južnej zemskej pologuli. Hlavným zmyslom WTD je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnôt a jeho prínosu pre celkový rozvoj spoločností.

Ústrednou témou je tento rok heslo Turizmus spája kultúry (tourism linking cultures) alebo Cestovný ruch – spájanie kultúr.

Na Slovensku sa pri tej príležitosti konajú rôzne podujatia.

Využite Deň otvorených dverí

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, bude v utorok 27. septembra od 10.00 do 18.00 hod. v sídle Klubu slovenských turistov (KST) na Záborského 33 v Bratislave už po druhýkrát Deň otvorených dverí. Je to pozvanie a príležitosť pre všetkých, ktorí dávajú prednosť osobnému kontaktu a chceli by sa oboznámiť so zameraním tejto organizácie, jej štruktúrou a celou šírkou jej aktivít.

K dispozícii bude informačný a propagačný materiál, cenovo zvýhodnené turistické mapy jednotlivých regiónov Slovenska (ShoCart, mierka 1:50 000), aj zápisníky pre plnenie podmienok na získanie turistických odznakov.

Ako sa stať členom KST, ako založiť turistický klub, alebo turistický oddiel mládeže, ako sa zapojiť do práce na značkovaní turistických chodníkov – na tieto najčastejšie a na všetky iné s turistikou súvisiace otázky bude pripravený odpovedať predseda KST Peter Perhala a pracovníci sekretariátu KST na čele s generálnym sekretárom KST.

Zároveň KST oznamuje, že 1. výročné Stretnutie majstrov turistiky a turistických veteránov sa uskutoční v sobotu 1. októbra 2011 v horskom rekreačnom stredisku na Martinských holiach. Bližšie informácie získate z pozvánky.

Festival v Piešťanoch

Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci s Piešťanským informačným centrom usporiadali festival Svetový deň cestovného ruchu 2011, v ktorom pripravili bohatý program, a to nielen na jeden deň, ale na celý týždeň.

Svetový deň turizmu sa oslavuje aj v Nitre

Oslavy Svetového dňa turizmu sú v Nitre tradíciou. Už po šiestykrát sa Katedra manažmentu kultúry a turizmu FF UKF v Nitre v spolupráci s mestom Nitra podieľa na organizácii podujatia Svetový deň turizmu. Tento rok sa uskutoční v utorok 27. septembra od 10.00 do 18.00 hod. v hlavnej budove UKF na Tr. A. Hlinku 1, v miestnosti P6. Do projektu sú zapojení nielen študenti katedry, ale aj rôzni cestovatelia a subjekty cestovného ruchu. Podrobnosti o celodennom programe nájdete v rubrike Dokumenty (súbor je vo formáte PDF, a má veľkosť 1,95 MB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Organizácia Spojených národov
Oddelenie OSN pre informovanie verejnosti (UN Department of Public Information)
Čerpané z: vlastný zdroj, The World Tourism Organization (UNWTO) a About World Tourism Day

OSN, 27. 09. 2011 | Prečítané: 3576 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore