www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @287
Počítadlo


Spam poison

Súťaž pre žiakov stredných škôl na vytvorenie loga projektu

„Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) vyhlasuje súťaž na vytvorenie loga nového národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“. Projekt spolufinancuje Európska únia prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu, Operačný program Vzdelávanie. NÚCEM ako špecializovaná rezortná organizácia chce popri prioritnom cieli zvyšovania kvality vzdelávania v zmysle schváleného projektu podporiť aj mladé stredoškolské talenty a dať im možnosť zviditeľniť sa a rozšíriť aj prostredníctvom tejto súťaže ich umelecké portfólio.

Súťaž je otvorená pre žiakov stredných škôl na Slovensku, ktorí sa spravidla zameriavajú na grafiku, dizajn, výtvarné a úžitkové umenie, reklamnú tvorbu, IT a súvisiace oblasti.

Nový národný projekt NÚCEM-u sa chce prezentovať na verejnosti logom, ktoré bude zobrazovať:

– dynamický charakter projektu zameraného na modernizáciu školstva, hodnotenia žiakov s využitím elektronických úloh a testov, tvorbu e-úloh a e-testov,
– modernú technológiu, ktorá vstupuje do vzdelávania, v období, keď mladý človek je on-line kedykoľvek a v každej oblasti života
– bude pečaťou modernosti, progresivity, aktuálnosti v oblasti vzdelávania v 21. storočí.

Cieľ

Cieľom súťaže je vytvoriť dlhodobo využiteľné logo národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“ ako symbol, identifikačný znak moderného vzdelávania, elektronického testovania a tvorby testov „ušitých na mieru doby“ učiteľmi 21. storočia. Logo sa bude používať pri komunikácii s verejnosťou a propagácii všetkých aktivít projektu (publikačných, vzdelávacích, outdoorových atď.).

Logo bude využívané ako identifikátor najmä na vstupných vchodových dverách do budovy škôl ako aj v učebniach, kde sa bude uvedený národný projekt realizovať. Ďalej bude využívané na plagátoch, letákoch, roll-upoch, banneroch, nálepkách, v listovej komunikácii a iných propagačných materiáloch podporujúcich publicitu projektu smerom k odbornej i laickej verejnosti podľa požiadaviek vyhlasovateľa súťaže.

Zadanie pre návrh loga:

Logo (ľubovoľného tvaru):

– musí byť reprodukovateľné rôznymi technikami, v rôznych veľkostiach, vo farebnej aj v čiernobielej verzii,
– musí byť použiteľné pre displej, printové výstupy,
– logo bude využívané on-line aj off-line; vhodné je teda pri navrhovaní loga dbať na dobrú viditeľnosť aj z väčšej vzdialenosti (niekoľkých metrov),
– bude sa môcť používať (na platforme) aj v kombinácii s inými logami, konkrétne s logom Európskej únie, Operačného programu Vzdelávanie a NÚCEM-u.

Pri navrhovaní dbajte na cieľovú skupinu, ktorou sú najmä žiaci druhého stupňa základných škôl, stredoškoláci a ich učitelia.

Podmienky prijatia do súťaže

– z každej školy môžu byť zaslané maximálne 3 návrhy loga, ku každému návrhu musí byť samostatne vyplnená prihláška,
– vyplnenú a autorom podpísanú prihlášku (scan) je potrebné zaslať na e-mailovú adresu maria.grebenova@nucem.sk najneskôr do 2. júna 2013 do 17.00 h. Prihlášku je možné stiahnuť na www.nucem.sk v časti Projekty ESF v sekcii E-test,
– súťažný návrh loga treba poslať rovnako do vyššie uvedeného termínu do 2. júna 2013, pre prehľadnosť – najlepšie v jednom e-maile aj s vyplnenou prihláškou,
– súťažný návrh loga treba poslať v prílohe e-mailu na maria.grebenova@nucem.sk vo formáte PDF – v rozlíšení 300 dpi, vo farebnej, čiernobielej a negatívnej verzii.

V prípade víťazného návrhu bude požiadavkou na autora následne dodať súťažný návrh aj v krivkách.

V prípade zaslania viac ako troch súťažných návrhov z jednej školy si vyhlasovateľ súťaže vyhradzuje právo zaradiť do súťaže tie tri návrhy, ktoré prídu e-mailom ako prvé v poradí.

Účastník súťaže dáva zaslaním návrhu loga výhradný súhlas na použitie loga vyhlasovateľom súťaže na účely publicity národného projektu ako aj na jeho poskytnutie ostatným subjektom implementujúcim národný projekt.

Priebeh súťaže:

Oficiálne vyhlásenie súťaže: 13. 5. 2013
Uzávierka prihlášok: 2. 6. 2013 do 17.00 h
Zasadnutie odbornej poroty: 10. 6. 2013
Vyhlásenie výsledkov súťaže: 17. 6. 2013

Víťazný návrh loga bude zverejnený na www.nucem.sk, prostredníctvom tlačovej správy v TASR, na portáli Teraz.sk a v Školskom servise.

Organizátori zverejnia výber zo súťažných prác na webovej stránke NÚCEM-u www.nucem.sk v časti Projekty ESF Projekt E-test.

Zloženie odbornej poroty:

  1. Simona Bubánová – garant súťaže – akademická maliarka, CD Creative Department s. r. o.
  2. Július Nagy – VŠVU Katedra vizuálnej komunikácie, dizajnér
  3. Emil Drličiak – dizajnér
  4. Petra Lipnická výkonná riaditeľka Neulogy a. s.
  5. Mária Grebeňová-Laczová NÚCEM

Cena: autor víťazného návrhu získa tablet.

Cenu odovzdá riaditeľka NÚCEM-u PhDr. Romana Kanovská a garantka súťaže Simona Bubánová z CD-Creative Department s. r. o. alebo nimi poverená osoba do 30 dní od vyhlásenia výsledkov súťaže.

Vyhlasovateľ súťaže:

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania,
Žehrianska 9
851 07 Bratislava

Informácia o projekte:

Národný projekt odštartoval v marci 2013 a potrvá do 30. novembra 2015. Zapojí sa doň 160 000 žiakov základných a stredných škôl, približne 550 pedagogických zamestnancov a ďalší odborníci z oblasti výskumu a vedy. Projekt je určený pre spolu 2000 základných a stredných škôl a počíta sa v ňom so vytvorením 40 000 školských testovacích pracovísk. Kľúčovým cieľom projektu je vytvorenie podmienok na postupné zapojenie všetkých ZŠ a SŠ do elektronického testovania. Inšpiráciu organizátori projektu čerpali zo skúseností študentov a pedagógov z on-line maturít a testovania deviatakov počas štvorročného obdobia. Bližšie informácie o národnom projekte nájdete na webovej stránke www.nucem.sk.

Záverečné ustanovenia

Právnu ochranu diel zaslaných do súťaže organizátori nezabezpečujú. Originály súťažných prác si poisťuje v prípade potreby každý účastník na vlastné náklady.

Podpisom prihlášky prihlasovateľ potvrdzuje súhlas so spôsobom vystavenia, propagácie a bezplatným rozširovaním fotodokumentácie prihlásenej práce alebo s jej sprístupňovaním verejnosti ako i s použitím osobných údajov pre potreby súťaže a sprievodných aktivít.

Organizátori sa zaväzujú, že v súlade s autorskými právami nezneužijú žiadny zo súťažných návrhov pre svoje účely. Víťaz súťaže sa podpisom prihlášky zaväzuje uzavrieť s vyhlasovateľom súťaže licenčnú zmluvu, v ktorej udelí vyhlasovateľovi súhlas na použitie súťažného návrhu udelením výhradnej licencie v neobmedzenom rozsahu a bezodplatne v súlade so zákonom č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom.

PhDr. Romana Kanovská v. r.
riaditeľka NÚCEM
vyhlasovateľ súťaže

Stiahni súborPrihláška do súťaže (súbor je vo formáte PDF a má 218 kB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)
– je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, zriadenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Čerpané z: www.nucem.sk

NÚCEM, 13. 05. 2013 | Prečítané: 2909 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (12 hl.)
 
Nie (10 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 22
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore