www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @187
Počítadlo


Spam poison

Súhlasíme, lesy nie sú len plantáže na drevo

Sme povinní lesy chrániť, kultivovať ich tak, aby sme ich zanechali v dobrej kondícii a rozlohe budúcim generáciám

Strana Sloboda a Solidarita rovnako ako ochranárske združenia a tisíce občanov, ktorým záleží na dobrom životnom prostredí, súhlasí s názorom, že lesy nie sú len plantáže na drevo, a preto ich význam nemožno zredukovať výlučne na ťažbu.

Lesy pokrývajú takmer polovicu územia Slovenska, čo je v spriemyselnenej a poľnohospodársky vyspelej Európe vysoké číslo.

„Sme povinní lesy chrániť, kultivovať ich tak, aby sme ich zanechali v dobrej kondícii a rozlohe budúcim generáciám,“ poznamenala poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová, ktorú doplnila tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová:

„Štát pri ochrane lesa opakovane zlyháva, pretože sa nevie vysporiadať s nelegálnou ťažbou, podporuje kšefty s drevom a nevie zabezpečiť účinnú ochranu proti škodcom. Považujeme za vtip, že k tejto iniciatíve sa pridal minister hospodárstva Peter Žiga, známy obchodník s drevom.

Mnohé prípady z minulosti podľa liberálov dokazujú, že štátne Lesy SR, ale aj komunálne organizácie, ktoré sa starajú o mestské lesy, sú v područí skupín, ktoré v prepojení na politikov lesy bezohľadne drancujú.

Strana SaS pokladá účinnú ochranu prírody za súčasť moderného Slovenska.

Rozumné skĺbenie rozmanitých funkcií lesa s jeho ekonomickým využitím je naša priorita. Vítame mobilizáciu občanov za ochranu našich lesov. S istotou môžeme povedať, že zdatná a čestná vláda by cítila zodpovednosť za stav krajiny i z hľadiska prírody, ktorú treba v dobrej kondícii zanechať budúcim generáciám. Veríme, že takáto vláda vznikne po parlamentných voľbách,“ povedala Anna Zemanová, ktorá spoločne s poslankyňou Renátou Kaščákovou práve 23. novembra rokovali s generálnym riaditeľom Štátnej ochrany prírody o možnostiach, ako zlepšiť situáciu.

„Zároveň som na situáciu upozornila na Výbore NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie aj ministerku pôdohospodárstva Matečnú, ako aj ministra životného prostredia Sólymosa,“ dodala Zemanová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 26. 11. 2017 | Prečítané: 249 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Strana ZA ĽUDÍ
27-02-20 * 20:44
 SaS
27-02-20 * 19:56
 Kto koľko tipuje?
27-02-20 * 19:56
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore