www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @069
Počítadlo


Spam poison

Súd rozhodol v prospech pezinského aktivistu

Jaroslav Pavlovič, jeden z kľúčových bojovníkov proti pezinskej skládke, vyhral svoj spor s bývalým zamestnávateľom

Okresný súd Bratislava I včera rozhodol, že ďalší pokus Slovenskej stavebnej inšpekcie (ďalej len SSI) skončiť štátnozamestnanecký pomer s Jaroslavom Pavlovičom, je neplatný. Aktivistovi zabezpečovalo právne služby združenie VIA IURIS.

„Som rád, že súd vyhovel našej žalobe a spravodlivosť zvíťazila,“ komentoval Jaroslav Pavlovič rozhodnutie súdu. J. Pavlovič sa dlhodobo angažuje v boji proti pezinskej skládke.

Zrušenie svojho štátnozamestnaneckého miesta považuje za priamy dôsledok tejto svojej angažovanosti. SSI sa mu pokúsila už v roku 2007 neplatne zrušiť pracovné miesto, o čom sa dozvedel deň pred skončením štátnozamestnaneckého pomeru. Následne mu ochranka zabránila vstúpiť na pracovisko.

„Na osobnom pohovore, počas ktorého mi oznámili zrušenie môjho miesta, sa zúčastnili práve ľudia z Ministerstva výstavby, voči ktorým som dal právne podania týkajúce sa rozhodnutí o skládke,“ uviedol Jaroslav Pavlovič.

Takéhoto konania sa však podľa zákona ministerskí úradníci zúčastniť nemali. Neštandardné bolo aj to, že Ministerstvo výstavby SR (MVaRR SR) zrušilo práve pracovné miesto, ktoré vykonával aj J. Pavlovič. V iných prípadoch sa určenie konkrétneho miesta ponecháva na vedúcom služobného úradu.

Najvyšší súd SR v rozsudku z októbra 2010 skonštatoval, že štátnozamestnanecký pomer Pavloviča bol ukončený nezákonne, stále trvá a vrátil vec na ďalšie konanie SSI. Hlavnou právnou chybou rozhodnutia SSI vtedy bolo, že rozhodnutie bolo vydané o deň skôr, ako sa začalo konanie, ktorého výsledkom malo byť rozhodnutie.

Po rozsudku Najvyššieho súdu SR v roku 2010 sa SSI opätovne pokúsila ukončiť štátnozamestnanecký pomer J. Pavloviča výpoveďou. Ešte predtým mu formálne ponúkla pracovné miesto na 6 mesiacov, ktoré vzhľadom na inú ponuku trvalého pracovného miesta neprijal. Malo nasledovať rozhodnutie o skončení štátnozamestnaneckého pomeru, avšak SSI sa rozhodla ísť inou právnou cestou a dať mu výpoveď. Včerajší rozsudok Okresného súdu Bratislava I vyhovel žalobe J. Pavloviča v tom, že SSI opätovne pochybila a konštatoval, že výpoveď je neplatná.

„Znamená to, že štátnozamestnanecký pomer Jaroslava Pavloviča stále trvá. SSI sa za takmer päť rokov nepodarilo zákonným spôsobom dosiahnuť svoj zámer – ukončiť pomer so zamestnancom, ktorému zrušili miesto zrejme pre jeho občianske aktivity,“ uviedla Zuzana Čaputová, advokátka spolupracujúca s VIA IURIS, ktorá J. Pavloviča v spore zastupovala.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VIA IURIS
– je občianske združenie, ktoré od roku 1993 pomáha ľuďom obhajovať svoje práva a zúčastňovať sa na rozhodovaní o veciach verejných. Prispieva k tomu, aby štátne orgány konali zodpovedne a zúčastňuje sa na reforme slovenského súdnictva.
Čerpané z: www.viaiuris.sk

VIA IURIS, 12. 04. 2012 | Prečítané: 1194 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (12 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 29
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore