www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @525
Počítadlo


Spam poison

Success story Strednej zdravotníckej školy v Trnave pritiahla aj zástupcov EK z Bruselu

Projekt „Chceme učiť moderne“

Pozreli si, ako funguje implementácia projektov operačného programu Vzdelávanie v praxi. Škola získala nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu prostredníctvom Výskumnej agentúry.

Mimoriadne úspešný dopytovo-orientovaný projekt „Chceme učiť moderne“ na pôde školy preukázal, že účel svätí prostriedky.

„Nemať finančnú injekciu z ESF, fungovali by sme oveľa ťažšie. Takto sme mohli žiakom i pedagógom poskytnúť mnohé školenia s najnovšími poznatkami a skúsenosťami z oblastí a odborov, ktoré sa na našej škole vyučujú. Vybavili sme našu školu najmodernejšími didaktickými pomôckami, laboratóriami, určenými pedagógom i žiakom na naozaj kvalitnú výučbu v intenciách najnovších trendov v zdravotníctve,“ hovorí riaditeľka školy RNDr. Valburga Lobotková, PhD.

Práve táto stredná škola je príkladom, že keď sa chce, je vôľa, nadšenie a skvelý kolektív, tak úspech je zaručený. V rámci aktivít projektu pedagógovia inovovali kurikulá spolu v 40 predmetoch, napr. v predmetoch fyzika, chémia či laboratórna technika. Vybraní pedagógovia sa zúčastnili zaujímavých odborných kurzov zameraných na najmodernejšie trendy napr. vo fyzioterapii, prvej pomoci, vyučovaní cudzích jazykov. Škola zabezpečila inováciu vzdelávacieho obsahu v zmysle Školského vzdelávacieho programu pre odbory masér, farmaceutický laborant, zdravotnícky asistent či diplomovaný fyzioterapeut. Pedagógovia vytvorili nové interné učebnice ako napríklad patológia a klinika chorôb, farmakognózia a fytoterapia, psychológia a profesijná komunikácia. Mnohé z učebníc sú v rámci Slovenska jedinečné svojim zameraním a sú doslova priekopnícke.

Žiaci sa učia v kvalitne vybavených a bezpečných laboratóriách chémie, fyziky a biológie. Rekonštrukčné práce si škola hradila mimo eurofondov. Budúci maséri a fyzioterapeuti sa pripravujú sa na svoje povolanie s prístrojmi, ako sú napr. jednokanálový ultrazvuk, dvojkanálová elektroliečba, vákuová jednotka či EKG. Zlepšenie jazykového vybavenia študentov zabezpečili aktivity pedagógov venované aj vytvoreniu didaktických prostriedkov anglického a nemeckého jazyka. O tom, že škola má aj za hranicami kraja svoj cveng, svedčí aj záujem o štúdium žiakov z iných regiónov.

Projekt Chceme učiť moderne rozhodne nezastal v rovine chcenia. Za obrovským úsilím kolektívu pedagógov s moderným a pozitívnym prístupom vedenia vidieť reálne výsledky. ASFEU podporila tento projekt NFP vo výške viac ako 342 tisíc eur.

Pod čiarou

Výskumná agentúra je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorá je napojená na štátny rozpočet prostredníctvom kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jej hlavnou úlohou je zabezpečiť proces implementácie pomoci zo štrukturálnych fondov EÚ v programovom období 2007 – 2013. Agentúra plní funkciu Sprostredkovateľského orgánu pre operačné programy Vzdelávanie a Výskum a vývoj. Pod názvom Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ bola zriadená Ministerstvom školstva SR ku dňu 1. 1. 2007.

Foto:

Success story Strednej zdravotníckej školy v TrnaveSuccess story Strednej zdravotníckej školy v TrnaveSuccess story Strednej zdravotníckej školy v Trnave

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 08. 07. 2015 | Prečítané: 649 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 24
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore