www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @922
Počítadlo


Spam poison

Sú mladí, vzdelaní a odvážni, no budovanie kariéry posúvajú na neskôr

Projekt Teach for Slovakia

Štrnásť najšikovnejších študentov a absolventov univerzít, ktorí prešli výberovým sitom, učí od septembra na najproblémovejších školách po celom Slovensku. Asistujú učiteľom a riaditeľom, po večeroch navštevujú miestne rodiny a cez víkendy sa školia, ako pracovať so žiakmi, ktorí majú špeciálne potreby. Účastníci medzinárodného projektu Teach for Slovakia chcú počas najbližších rokov pomôcť tisíckam detí predovšetkým z rómskych komunít a približne 1 000 mladých ľudí chcú motivovať k povolaniu učiteľ. Projekt si od začiatku získal podporu exministra školstva, dnes predsedu NR SR Petra Pelegriniho a pokračuje v ňom aj jeho nástupca v rezorte školstva Juraj Draxler.

„Pilotní učitelia“ sa na stretnutí s ministrom školstva Jurajom Draxlerom a s predsedom Národnej rady Petrom Pellegrinim zhodli, že kritický je na školách prvý polrok. V týchto dňoch ho už majú za sebou a sú odhodlaní vydržať až do konca.

Ivan Sakin vyštudoval manažment a psychológiu v Brne. Z Moravy sa presťahoval do základnej školy v Dobšinej, kde sa vzdeláva 80 % rómskych detí.

„Ráno sa zobudím a musím sám seba presviedčať doslova, aby som išiel do tej školy. Ale vždy idem do prostredia, kde sú učitelia, ktorí ma podporujú a sú tam deti, ktoré sa na mňa tešia. To je to, čo ma drží, aby som vydržal celé tie dva roky.“

Veronika Klindová, absolventka žurnalistiky, pôsobí od septembra v Levoči, na špeciálnej základnej škole pre nevidiacich a slabozrakých.

„Sú tam decká ,ktoré používajú Pichtov stroj a píšu v Braillovom písme, takže sa učím niečomu úplne novému a je to vtipné, lebo tie deti ma to učia v podstate!“

Minister školstva Juraj Draxler s mladými učiteľmi diskutoval o problémoch vo vzdelávaní.

„Podobne ako môj predchodca Peter Pellegrini, podporujem snahu týchto mladých ľudí, vážim si ich obetu a pôjdem sa osobne pozrieť na ich prácu aj do škôl, v ktorých pôsobia,“ prisľúbil minister.

Mladých učiteľov privítal v Národnej rade aj predseda Peter Pellegrini.

„Bol som pri zrode, a to si človek vždy bude pamätať, keď je pri tom. Videl som ich v tričkách, ako nadšencov, optimistov a potom som ich videl aj postupne v akcií, takže vo mne to zanechalo silný dojem a budem rád, keď budem môcť pokračovať v tomto projekte aj naďalej,“ zdôraznil.

Foto:

„Pilotní učitelia“ na stretnutí s ministrom školstva„Pilotní učitelia“ na stretnutí s ministrom školstva„Pilotní učitelia“ na stretnutí s ministrom školstva
„Pilotní učitelia“ na stretnutí s ministrom školstva

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 19. 02. 2015 | Prečítané: 512 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom