www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @935
Počítadlo


Spam poison

Štyri večery nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia

S prichádzajúcou jeseňou a skracujúcimi sa dňami človek akosi prirodzene upadá do hĺbavých, melancholických nálad. Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach sa svojim projektom Štyri večery nepokoja pokúsi dať tomuto duševnému naladeniu estetický náboj. Od septembra do decembra 2013, pravidelne, raz mesačne pripraví poeticko-hudobné pásmo, kde sa prostredníctvom literárnych besied, umeleckých recitácií a hudby predstavia súčasní slovenskí básnici a poetky.

Prvý večer nepokoja s autorkami Danielou Dubivskou a Ľubicou Mesarošovou sa uskutoční 12. septembra 2013 o 17.00 v prístavbe Verejnej knižnice Jána Bocatia (Hviezdoslavova 5). Účastníci si okrem zaujímavých literárnych rozhovorov budú môcť vychutnať aj umelecký prednes v podaní Júlie Hanudelovej, ktorú bude hrou na gitaru sprevádzať Dalibor Palko.

Program jednotlivých podujatí a s tým súvisiaci výber hostí bol koncipovaný so zámerom vyvolať medzigeneračný a kontinuálny tvorivý dialóg medzi začínajúcimi a etablovanými autormi, staršou a mladšou generáciou literárnych tvorcov. Naším cieľom je vytvoriť v knižnici prostredie, ktoré by podnecovalo kreativitu a poskytlo priestor pre stretávanie, obohacovanie a konfrontáciu rôznych autorských prístupov. Projekt Štyri večery nepokoja je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 04. 09. 2013 | Prečítané: 1202 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore