www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @914
Počítadlo


Spam poison

Štvrtý večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Štvrtý večer nepokojaTohtoročný posledný večer nepokoja sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (Hviezdoslavova 5) uskutoční v stredu 10. decembra 2014 o 16.30. Jeho hosťami budú dvaja známi košickí básnici Jiří Trávníček a Dalimír Stano, ktorú tu predstavia nielen svoju poetickú tvorbu, ale aj svoj pohľad na literárny život všeobecne. Hudobná stránka večera bude v réžií skupiny Dreamer Legion. Na záver sa zúčastnení môžu tešiť na príjemné posedenie pri káve a koláčiku, ako poďakovanie za to, že uplynulé štyri večery nepokoja trávili s nami.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Vstup voľný.

Jiří Trávníček sa narodil 6. 1. 1953 vo Vyškove na Morave a podľa vlastných slov je „samouk“, ktorý sa zaoberá predovšetkým literatúrou, filmovým a divadelným umením. V 80-tych rokoch minulého storočia rozvinul v Košiciach samizdatové aktivity, spracoval a vydával Bulletin pro literaturu a film (päťdesiat čísel v období 1981 – 1983), Bulletin přátel Bohumila Hrabala Pábitel & Ty (dvanásť čísel v priebehu rokov 1981 – 1983). Vydal jediné číslo vlastného, 150-stranového časopisu Kulturní listy, s podtitulom Literatura-Film-Divadlo. Okrem toho vydával a editoval dve samizdatové edície Epigon (prevzaté práce) a Histrion (vlastné práce). V prvom prípade išlo o texty iných autorov (napríklad E. Bondyho) opisované na stroji, v druhom prípade o jeho vlastné strojopisné texty. Publikoval v periodikách .týždeň, Pentapolitana Report, SME, uverejňoval v českých Literárnych novinách Dopisy z Košíc. V pražskej Knižnici Libri prohibiti Jiřího Gruntoráda sa nachádzajú dve objemné samizdatové strojopisné knihy, ktoré vydal: Bohumil Hrabal: Filosof a básník něžného barbarství (1983) a Československý film 60. let 1960 – 1970. Exkurze do čs. kinematografie jednoho desetiletí (1985). Pre seba aj blízke okolie vydal samizdatovo dve básnické zbierky, Pozůstalost zůstalého a Vo co de? V súčasnosti pracuje na tretej zbierke poézie. Literárny časopis Romboid číslo 9-2012 a nový večerník KOŠICE:DNES číslo 12-2014 priniesli dva významné rozhovory s básnikom. Žije v Košiciach.

Dalimír Stano (1955) sa narodil v Trenčíne, avšak od roku 1981 žije a pôsobí v Košiciach. V rokoch 1997 až 1999 viedol v košickom vydavateľstve Slovo edíciu Klub Ozvena. Od roku 1999 začal viesť slobodnú edíciu DALi (Dielňa autorov literatúry) v košických vydavateľstvách Interart, Vienala a Pectus, ako aj v bratislavskom Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov. Zároveň pôsobí ako tajomník Východoslovenskej pobočky Spolku slovenských spisovateľov (od roku 2004). Je zakladateľom pobočky Slovenského centra PEN v Košiciach (2007) a vydavateľstva DALi (2008). Dalimír Stano je tiež zostavovateľom literárneho zborníka Dlh. Spolu s Richardom Kittom publikoval zborník interaktívne písanej poézie Poemat 2007. Napísal básnické zbierky Vaša esencia (1997), Oxana (1998), Samotka (2001), Kolotoč α (alfa) (2003), Žreb môjho bytia (2005), Edo je deväť (2006) a Diabolské balady (2007). Okrem vlastných básní je autorom textov muzikálu Kubo (2008) a tiež ilustrátorom a grafikom (najmä svojich zbierok).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 01. 12. 2014 | Prečítané: 719 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore