www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @933
Počítadlo


Spam poison

Štvrtý večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia

Štvrtý večer nepokojaŠtvrtý večer nepokoja, ktorý Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach naplánovala na stredu 4. decembra 2013 o 17.00 v centrálnej požičovni (Hviezdoslavova 5), bude posledným poetickým večerom v tomto roku. Predstavia sa na ňom uznávaný slovenský básnik a esejista Tibor Kočík a básnik a prozaik Tomáš Repčiak. Literárnu besedu obohatia o umelecký prednes a hudobný sprievod študenti Konzervatória Exnárova 8 v Košiciach Júlia Hanudelová, Matúš Malý a Jakub Krajňák.

Všetci ste srdečne vítaní.

Tibor Kočík sa narodil sa 5. decembra 1952 v Košiciach. Je absolventom Pedagogickej fakulty UPJŠ v Prešove, kde vyštudoval všeobecnú pedagogiku a špeciálnu pedagogiku. Zároveň absolvoval štúdium žurnalistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pôsobil ako učiteľ, vydavateľský redaktor vo Východoslovenskom vydavateľstve Košice, novinár, tajomník krajskej pobočky Zväzu slovenských výtvarných umelcov a Slovenskej výtvarnej únie v Košiciach, umelec v slobodnom povolaní, zástupca šéfredaktora mesačníka Hlas demokracie. Od roku 1993 je zástupcom riaditeľa Liečebno-výchovného sanatória v Košiciach. Je autorom básnických zbierok Vnútrozemie (1995), Premenlivé dno (1996), Pohľadnice & skice (1997), Stretnutie voľných pádov (1998), Dlhá jazda, ružová záhrada (1999), Medirytiny duše (2000), Vnútorný pohyb (2002, výber zostavil I. Hochel), Byť namiesto mať (2004) a Zóna (2007). Napísal tiež knihu výtvarnokritických esejí Fragmenty z medzičasu (2000). Žije v Košiciach.

Tomáš Repčiak sa narodil 7. 3. 1972 v Spišskej Novej Vsi. Pôsobí ako autor v slobodnom povolaní, venuje sa poézii, próze, publicistike, tvorbe pre rozhlas i tvorbe piesňových textov. Je viacnásobným laureátom Wolkrovej Polianky, Akademického Prešova a Literárneho Zvolena, laureátom literárnej súťaže Rubato 1998, Moravského festivalu poézie 1997; bol ocenený na Jašíkových Kysuciach a ďalších literárnych súťažiach. Je autorom rozhlasového kabaretu Pánska jazda a zábavnej relácie Vlak. Debutoval knižkou krátkych humorných próz s názvom Zo života Karčiho Vešeľaka (2013), v tom istom roku vydal jej pokračovanie Na krok od raja.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 27. 11. 2013 | Prečítané: 624 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore