www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @875
Počítadlo


Spam poison

Študentská konferencia Poznaj svoje peniaze 2018

Konferencia je každoročne vyvrcholením celosvetovej iniciatívy Global Money Week na Slovensku

Poznaj svoje peniaze

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 600 × 855 bodov.

V dňoch 14. – 15. júna 2018 sa už po deviaty raz uskutočnila študentská konferencia Poznaj svoje peniaze, ktorú pod svojou záštitou realizuje Nadácia pre deti Slovenska spoločne so svojim partnerom, Nadáciou Slovenskej sporiteľne. Počas dvoch dní mali vybraní stredoškoláci z celého Slovenska možnosť odprezentovať svoje finálové prezentácie praktických činov na témy finančnej gramotnosti, rovnako ako aj vymeniť si skúseností s rovesníkmi a diskutovať so zástupcami nadácie a Slovenskej sporiteľne. Táto konferencia je každoročne vyvrcholením celosvetovej iniciatívy Global Money Week na Slovensku, ktorej cieľom je podporovať mladú generáciu, aby sa stali istými, zodpovednými a ekonomicky kvalifikovanými občanmi.

Konferencie sa každoročne zúčastňujú študenti stredných škôl z celého Slovenska, ktorí prešli vzdelávacím programom Poznaj svoje peniaze. V tomto roku počas nej študenti prezentovali 15 prác, ktoré z celkovo 62 prihlásených vybrala odborná komisia. Stredoškoláci sa v nich venovali rôznym zaujímavým témam z finančnej oblasti, medzi inými napríklad kryptomene, investovaniu, umeniu sporiť, falšovaniu bankoviek, alebo tomu, prečo dnes tridsiatnici ostávajú bývať u rodičov.

„Už sedemnásť rokov sa prostredníctvom nášho programu venujeme téme finančnej gramotnosti medzi deťmi a mladými ľuďmi. Za tie roky vnímame, ako táto téma medzi mladými rezonuje a ako pozitívne reagujú na vzdelávanie v tejto oblasti. Zatiaľ čo v minulosti práce, ktoré študenti prihlasovali na študentskú konferenciu mali skôr teoretický obsah, dnes si vyberajú reálne témy s ktorými sa stretávajú v každodennom živote. A to je presne našim cieľom v rámci tohto komplexného programu – aby mladí dokázali zmysluplne prepájať témy vzdelávania so svojim skutočným životom a realizovať praktické činy v každodennej realite,“ vraví Aneta Chlebničanová, programová manažérka Nadácie pre deti Slovenska.

Program Poznaj svoje peniaze od roku 2001 pomáha rozvíjať sociálno-finančnú gramotnosť detí a mladých ľudí od materských, až po vysoké školy. Jeho súčasťou je aj vzdelávanie pedagógov a pracovníkov s deťmi a mladými ľuďmi, ktorí rozvíjajú finančnú gramotnosť na základných a stredných školách. Počas svojej existencie získal niekoľko ocenení na národnej i medzinárodnej úrovni a od roku 2013 je zaradený medzi akreditované programy pod názvom Manažment osobných financií. Nadácia pre deti Slovenska v rámci tohto programu doteraz spolupracovala s viac ako 1 500 školami a do projektu sa zapojilo viac, ako 37 000 detí. Realizovať a úspešne rozvíjať tento program, ako aj samotnú konferenciu, je možné vďaka stabilnému a kredibilnému partnerovi z oblasti financií a bankovníctva, ktorým je už deväť rokov Nadácia Slovenskej sporiteľne.

„Máme radosť, že sa mladí ľudia aktívne zapájajú do finančného vzdelávania. Svet financií nás sprevádza celý život; prípravu naň považujeme za dôležitú, aby sa deti v dospelom veku vedeli zodpovedne, informovane a komplexne rozhodovať. Témy, ktoré študenti rozpracovali tento rok, sa týkajú celého spektra praktického života. Veríme, že inšpirujú aj svojich spolužiakov, kamarátov i súrodencov,“ uviedla Danica Lacová, správkyňa Nadácie Slovenskej sporiteľne.

Nadácia Slovenskej sporiteľne

Všetko o študentskej konferencii, ako aj o samotnom programe Poznaj svoje peniaze, sa môžete dozvedieť na www.poznaj.sk.

Pod čiarou

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. V Nadácii pre deti Slovenska sme prijali spoločnú víziu a od roku 1995 ju napĺňame celým srdcom a energiou. Prinášame iniciatívy a inovácie, ktoré podporujú trvalé pozitívne zmeny v živote detí a mladých ľudí i v spoločnosti na Slovensku. Robíme to s cieľom, aby prežili šťastné detstvo a vyrástli z nich rozhľadení a úspešní dospelí ľudia s rešpektom k sebe i druhým a so zodpovednosťou za dianie v spoločnosti. Sme mostom medzi tými, ktorí chcú pomáhať a tými, ktorí pomoc potrebujú.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Súvisiace články:
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 4. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (09.01.2019)
Hodina deťom tento rok oslávila 20. výročie a pripravila hneď dve vianočné prekvapenia – pieseň Vankúš aj koncerty v kostoloch (20.12.2018)
Každé dieťa si zaslúži rovnakú šancu na vzdelanie (10.10.2018)
Aby deti na Slovensku športovali s radosťou a bezpečne (11.09.2018)
Silné reči v prospech detí (05.03.2018)
Hlavným hudobným hosťom na VII. Benefičnom plese Hodiny deťom v Kursalone Trenčianske Teplice bude jedinečný Pavol Habera (29.01.2018)
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (11.01.2018)
Zdravie bojovníkom a podpora pre projekty, ktoré zlepšujú život detí (14.12.2017)
Výstava fotografií ukáže, ako by samosprávy mali myslieť na deti a mladých ľudí (23.11.2017)
Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko (09.11.2017)
Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí komunitám 14 000 eur z grantového programu DÔVERA (18.09.2017)
Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úrazov (08.09.2017)
V Kvačanoch hýbu svetom – sú prvými nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015 (29.03.2017)
Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku (25.03.2017)
Na nominácie samospráv na ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom zostáva už len týždeň (07.03.2017)
Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom (24.02.2017)
Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková (17.02.2017)
Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom (30.01.2017)

Nadácia pre deti Slovenska, 20. 06. 2018 | Prečítané: 473 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore