www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Študenti pôjdu do ulíc, poznáme termín 7. ročníka Dňa objatí

Hug Day 2018

Na Slovensku sa uskutoční už 7. ročník medzinárodného Dňa objatí. Študenti budú rozdávať radosť a objatie 27. júna. Do podujatia sa po prvýkrát môžu zapojiť aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy.

„Dnes sme sa rozhodli otvoriť jubilejný siedmy ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ predstavuje myšlienku zakladateľ podujatia Jaroslav Dodok.

Poslaním Hug Day 2018 je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč. Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100 000 objatí.

„Vidím, že Deň objatí má na Slovensku svoju tradíciu a obrovský význam. Minulý rok som toto podujatie prvý krát organizoval na Kysuciach a prinieslo mi to nový pohľad na život. Zamyslel som sa nad tým, čo ja robím pre svoje okolie a uvedomil som si, že chcem pomáhať ešte viac,“ hovorí teraz už celoslovenský koordinátor podujatia, Lukáš Hrošovský.

Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chcú dobrovoľníci deliť, vďačnosť chcú prejaviť svojim blízkym, na ktorých im nesmierne záleží a nádej chcú prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť.

„Chceme pozvať všetkých mladých ľudí k tomu, aby sa zapojili do tejto celosvetovej kampane a potešili tak ľudí vôkol seba. Deň objatí sa uskutoční 27. júna a začne o desiatej hodine. Vtedy sa naši dobrovoľníci vydajú do ulíc, aby spríjemnili deň okoloidúcim,“ vysvetľuje Dodok.

Organizátori podujatia si pre tento rok pripravili niekoľko noviniek.

„Po prvýkrát sa do našej kampane môžu zapojiť aj neziskové organizácie a priniesť tak objatie ľuďom, s ktorými celý rok pracujú. Či už sú to deti, pacienti s rôznymi ochoreniami, seniori alebo ľudia bez domova,“ hovorí Lukáš Hrošovský, koordinátor podujatia.

Registrovať sa na Deň objatí môžu aj samosprávy a prejaviť tak špeciálny záujem o sociálnu problematiku vo svojom meste či vo svojom kraji. Túto príležitosť môžu využiť aj firmy v rámci svojho firemného dobrovoľníctva a podporiť tak svoju firemnú kultúru.

Deň objatí sa na Slovensku organizuje od roku 2012. Podujatie má dnes už medzinárodný charakter. Každoročne sa Hug Day koná vo viac ako 30 mestách na Slovensku a v ďalších 20 krajinách sveta, od USA, cez Hongkong až po Keňu. Organizátori, dobrovoľníci, organizácie, firmy a samosprávy sa môžu registrovať do 30. apríla na webovej stránke www.hugday.sk.

Zdroj video záznamu: Free Hugs Campaign – Official Page (music by Sick Puppies).

Fotografie z predošlých ročníkov:

Hug Day Banská BystricaHug Day KremnicaHug Day Kysuce
Hug Day PartizánskeHug Day Ružomberok

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hug DayHug Day
Hug Day vznikol v roku 2012, keď sme sa inšpirovali videom Austrálčana Juana Manna zo Sydney, ktorému sa rozpadla rodina. Uvedomili sme si, že je medzi nami množstvo smutných či opustených ľudí, ktorí potrebujú povzbudiť či potešiť. Preto sme si vytvorili transparenty s nápisom „Objatia zadarmo“ a vydali sme sa do ulíc. Zažili sme neuveriteľné množstvo pozitívnych reakcií.
Čerpané z: www.hugday.sk

Hug Day, 16. 04. 2018 | Prečítané: 567 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Oxymoron
18-01-20 * 23:22
 Komunisti a fašisti spoločne
18-01-20 * 23:20
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @403