www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Stretnutie s vodiacimi psami

Výcvik psov so špeciálnym výcvikom

Od 27. do 29. apríla som sa zúčastnila pobytu určenému majiteľom vodiacich psov. Tento jarný pobyt sa konal vo Vrútkach. Pobyt organizovalo občianske združenie Pes človeku. Toto združenie je poverené tým, že pomáha ľuďom s ťažkým telesným postihnutím na celom Slovensku, a to zabezpečením výcviku psov so špeciálnym výcvikom – vodiacich pre slabozrakých a nevidiacich, a asistenčných psov pre ľudí s rôznymi zdravotnými postihnutiami (ľudí s pohybovými problémami, na invalidnom vozíku, nepočujúcich, deti s autizmom, epilepsiou, diabetom…) a ich následným odovzdaním, poskytnutím kynologických pomôcok, poradenstva. Na pobyt sa dostavilo 15 členov so svojimi psíkmi a svojimi asistentmi a rodinnými príslušníkmi.

Začali sme v piatok večerou a pokračovali schôdzou, kde sme sa vzájomne dohodli, že letné majstrovstvá vodiacich psíkov budú v Banskej Bystrici. Ďalej sa hovorilo o akciách na tento rok, o financiách a hospodárení združenia. Potom bola voľná debata. Nasledujúce ráno sme po raňajkách išli cvičiť psíkov a vymieňali si nové informácie. Nevideli sme sa s niektorými od leta minulého roku. Po dobrom obede sme išli na odpočinok, a bol voľný program do večere. Po večeri sme hrali spoločenské hry a debaty pokračovali až do neskorých nočných hodín. A tu nastal deň odchodu – nedeľa. Boli sme smutní, že to rýchlo prešlo, no sľúbili sme si, že sa čoskoro zase stretneme. Tak sa teším na ďalšie stretnutie nielen s príjemnými ľuďmi, ale aj s ich múdrymi priateľmi – psíkmi.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 24. 11. 2018 | Prečítané: 161 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
 Re: Grofik šrobik
14-01-20 * 16:28
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @076