www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @665
Počítadlo


Spam poison

Stredoeurópske fórum 2015

Siedmy ročník

Príďte diskutovať na Stredoeurópske fórum!
 
Kedy: piatok 13. novembra 2015 o 17.30 h
  sobota 14. novembra 2015 o 16.00 h
  nedeľa 15. novembra 2015 o 11.00 h
Kde: Divadlo Astorka Korzo '90, Námestie SNP 33, Bratislava
 
Kedy: pondelok 16. novembra 2015 o 18.00 h
Kde: Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, Banská Bystrica
 
Hlavná téma: Všetci klamú

Stredoeurópske fórum

V dňoch 13. až 15. novembra sa bude v Bratislave v Divadle Astorka Korzo '90 a 16. novembra v Banskej Bystrici v Divadle na Rázcestí konať siedmy ročník Stredoeurópskeho fóra – opäť v predvečer výročia Nežnej revolúcie, ktorá sa začala verejnými debatami v divadle. 17. novembra bude Stredoeurópske fórum súčasťou celodňových aktivít v bratislavskej Starej tržnici, ktoré si pripomenú 26. výročie Nežnej revolúcie.

Hlavný titul aktuálneho ročníka je Všetci klamú! Vyjadruje všeobecný pocit zneistenia a vzájomnej nedôvery, ktorým sú tak u nás, ako v celej Európe, poznačené tieto mesiace a dni. A práve o tom, čo ho spôsobuje a ako ho prelomiť, sa bude v Bratislave a Banskej Bystrici hovoriť.

Sú utečenci hrozbou – a ak áno, v čom? Môže Európa súčasný nápor migrantov zvládnuť? Verejnosť bude môcť o tom diskutovať s jedným z najuznávanejších európskych expertov na súčasnú islamské komunity v Európe, francúzskym sociológom Gillesom Kepelom, so svetoznámym politológom Ivanom Krastevom, s riaditeľkou Úradu pre ľudské práva mesta Viedeň, urbanistkou Shamsou Abadiovou, či mladou nigérijsko-nemecko autorkou Olumidou Popoolovou. Obe dámy zažili, čo to, začať nový život v inej časti sveta.

Európska únia čelí najväčšej kríze vo svojich doterajších dejinách – sú jej hodnoty skutočné? To sa v debate s názvom Nové Osvietenstvo budú pýtať filozofi Pascal Bruckner a Robert Menasse, a spisovatelia Patrik Ouředník a Abdelkader Benali.

O zmysle Vyšehradskej štvorky (V4) budú hovoriť Adam Michnik, Martin C. Putna a Martin M. Šimečka.

Nobelovská Svetlana Alexijevič, ktorá sa ešte pred pár týždňami do Bratislavy tešila, bohužiaľ, nakoniec svoju účasť odriekla. No o nesmrteľnej sovietskej duši a argumentoch Kremľa bude na Stredoeurópskom fóre v neobyčajnom dialógu hovoriť strhujúca spisovateľka Oksana Zabužková, najprekladanejšia ukrajinská autorka vôbec, a ruský spisovateľ Viktor Jerofejev, autor Dobrého Stalina.

V úvodný večer Fóra sa na Slovensku po prvýkrát predstaví autor oscarového Predčítača, nemecký spisovateľ, esejista a ústavný sudca Bernhard Schlink – v dialógu s poľsko-kanadskou spisovateľkou Evou Hoffmanovou. Témou večera je zmanipulovaná historická pamäť.

To sú len niektorí z hostí a podujatí, ktoré tohtoročné fórum pripravuje. Bude medzi nimi aj mimoriadne divadelné predstavenie Divadla bez domova Povinné čítanie – ktoré bude osobitným príspevkom na tému mýtov a právd. A celé podujatie otvorí zamyslenie slovenského filozofa Egona Gála.

Priebežne aktualizované informácie nájdete na stránke www.ceeforum.eu. Vstup na Stredoeurópske fórum bude voľný. Nikto sa nemusí registrovať. Prosíme však verejnosť, aby nám prostredníctvom nášho webu posielala otázky a návrhy, čo by ľudí najviac zaujímalo.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Projekt Fórum„Projekt Fórum“ – občianske združenie
– občianske združenie vydáva projekt www.salon.eu.sk, ktorý prináša denne aktualizovaný prehľad esejí a fejtónov, publikovaných v európskej a svetovej tlači, s dôrazom na krajiny strednej Európy
– projekt chce byť príspevkom k vytvoreniu priestoru na formulovanie otázok, ktoré sú naše spoločné, na vzájomné dotýkanie kontextov, kultúr a spôsobov myslenia, na prúdenie impulzov oboma smermi: z periférií Európy do centra, aj opačne
Čerpané z: www.ceeforum.eu

Projekt Fórum, 11. 11. 2015 | Prečítané: 1192 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (13 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 26
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore