www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @062
Počítadlo


Spam poison

STOP zákonu, ktorý je proti učiteľom

Demonštrácia za lepšie školstvo

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vetoval zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch. Petícia za jeho stiahnutie má aktuálne 20 968 podporovateľov. Poslanci sa budú zákonom opakovane zaoberať na májovej schôdzi parlamentu. Učitelia protestnými aktivitami žiadajú, aby bol zákon vrátený vláde na prepracovanie.

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) a Slovenská komora učiteľov (SKU) sa stotožňuje s názorom ministerky Martiny Lubyovej o nevyhnutnej ochrane učiteľov, ktorí sú v praxi čoraz častejšie vystavovaní prejavom sociálno-patologického správania, aj o potrebe kvalitného vzdelávania, zvyšovania statusu pedagógov, atraktívnych škôl, kvalitného kariérneho poradenstva pre študentov atď. No nič z toho aktuálna podoba zákona neprináša. ISU a SKU, zastupujúce desaťtisíce pedagógov, doteraz predložilo ministerstvu školstva množstvo relevantných argumentov, prečo je v skutočnosti zákon proti učiteľom, a nie naopak. Ak by bol zákon taký, ako o ňom hovorí ministerka školstva Martina Lubyová, potom by ho učitelia prijali bez výhrad a voľný čas by radšej trávili so svojimi rodinami, než písaním petícií, blogov, či demonštrovaním na námestiach.

Vyzývame všetkých pedagógov a verejnosť, aby sa vo štvrtok 9. 5. 2019 pridali k protestnej akcii „STOP zákonu, ktorý je proti učiteľom“. Demonštráciu za lepšie školstvo začíname na Námestí slobody o 15.30 a budeme spolu kráčať pred parlament. Poslancom Národnej rady chceme dať nahlas najavo, že s touto podobou zákona nesúhlasíme.

Demonštrácia za lepšie školstvo

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 878 × 1 236 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ISUIniciatíva slovenských učiteľov (ISU)
Jeden človek školstvo nezmení, ale organizovaná skupina ľudí už má šancu. Zmeňme frflanie v kabinetoch a na chodbách na konštruktívne a systematické presadzovanie našich požiadaviek. Vzájomne sa podporme pri poukazovaní na nedostatky. Spájajme sily angažovaním sa vo veciach, ktoré sa nás týkajú.
My, učitelia, máme vychovávať a vzdelávať mládež. Berieme na seba zodpovednosť viesť deti ku kreativite, kritickosti, otvorenosti a sebavedomiu. Je čas, aby sme tieto vlastnosti preukázali sami.
Čerpané z: ISU.sk

Súvisiace články:
Stanovisko ISU k situácii vo Fekišovciach (14.01.2019)

Iniciatíva slovenských učiteľov, 25. 04. 2019 | Prečítané: 97 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Myslíte si, že sú na Slovensku ľavicové strany?


Celkom hlasovalo: 252
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore