www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @021
Počítadlo


Spam poison

Štátna ochrana prírody rozhadzuje peniaze

Zvláštny biznis na Ministerstve životného prostredia SR

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) poukazuje na zvláštny biznis, ktorý uzavrelo Ministerstva životného prostredia SR, konkrétne jeho organizácia Štátna ochrana prírody SR s neziskovou organizáciou Komplexná centrálna záchranná služba.

V zmluve o ochrane prírody sú uvedené aj činnosti ako aktívna účasť pri činnosti národnej skupiny pre elimináciu nelegálneho lovu – taká pritom neexistuje,“ spresnila tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová.

Doplnila:

„Tiež je tam uvedené vykonávanie náhodných kontrol chránených území pri podozrení na nelegálne usmrcovanie chránených živočíchov, kontroly vozidiel, eliminácia alebo úplné zamedzenie nelegálneho zberu lesných plodov, zamedzenie pohybu terénnych motocyklov a štvorkoliek či pohybu mimo turistických chodníkov. Tieto činnosti majú vo svojej náplni viaceré štátne orgány a organizácie, okrem iného samotná Štátna ochrana prírody aj polícia.“

Je neprípustné, že ľudia zaplatení občianskym združením majú robiť doprovod neplateným dobrovoľným strážcom alebo zamestnancom ŠOP. Predstierať, že uzavretie zmluvy s takouto náplňou je výkon Civilnej ochrany, aby obišli verejné obstarávanie, je úplne neprípustné. Hasiči, lekári a záchranári majú iné úlohy.

„Štátna ochrana prírody sa chystá za dva roky vyplatiť 850 000 eur mimovládnej organizácii za prácu, ktorú by vraj mala robiť ona sama,“ uzavrela Zemanová.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko sa na tieto zmluvy pozrel z iného pohľadu:

„Je absurdné, aby lekári robili doprovod zamestnancom a strážcom ochrany prírody pri zisťovaní nelegálnej činnosti. A ešte by ich pri tom malo koordinovať občianske združenie. To majú robiť policajti.“

Obhajoba ministerstva, že štátna ochrana prírody nemá dostatok ľudí, ktorí by túto prácu robili, je absurdná a nezákonná. Strážca ochrany prírody je zamestnanec štátnej ochrany prírody a dobrovoľný člen stráže zaškolený človek s právomocami strážcu podliehajúci kontrole ministerstva vnútra. Pri výkone činnosti je v podstate verejným činiteľom. Musí sa preukázať služobným odznakom. Nemôže to robiť hocikto.

„Ceníme si službu záchranárov, ktorí pomáhajú pri živelných pohromách. Neznamená to však, že automaticky majú legitimitu na výkon strážcu ochrany prírody. O to menej aby sa zamieňala s činnosťou tzv. eko polície. Vyčlenenie takejto zložky v rámci existujúcich zložiek polície podporujeme, avšak nie takýmto spôsobom a cez občianske združenia,“ uzavrel Galko.

Anna Zemanová pre tieto nezrovnalosti podala podnet na ÚVO a pripravuje podnet na prokuratúru za nelegálne podnikanie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 16. 08. 2017 | Prečítané: 358 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom