www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @351
Počítadlo


Spam poison

Stanovisko Predsedníctva SAV k vážnej environmentálnej hrozbe

Nová stratégia SAV „Otvorená akadémia“

Predsedníctvo SAV ako jeden z pozvaných účastníkov konferencie, ktorú zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s OZ Ochráňme Žitný ostrov 5. decembra 2016, vydáva nasledovné stanovisko.

Predsedníctvo SAV vníma dlhodobú kontamináciu podzemných vôd v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa ako vysoko aktuálny celospoločenský problém so všetkými dôsledkami. Vyjadrujeme okamžitú vôľu spolupracovať so všetkými zainteresovanými subjektmi verejného a spoločenského života, Ministerstvom životného prostredia SR, Bratislavským samosprávnym krajom, mestskou časťou Vrakuňa aj ďalšími odborníkmi i laikmi, ktorých sa tento problém dotýka a ktorí môžu prispieť k jeho efektívnemu riešeniu. Podporujeme zabezpečenie urýchlenej a neodkladnej sanácie bývalej skládky nebezpečného chemického odpadu CHZJD Bratislava, aby nedošlo k nezvratným škodám na neobnoviteľných prírodných zdrojoch a hodnotách.

Moderný výskum SAV je orientovaný na aktuálne globálne výzvy, akými sú klimatické zmeny, obnova a udržanie kvality vôd, pôdy a ovzdušia, zvládanie environmentálnych rizík, biotechnológie, ochrana biodiverzity a zdravia obyvateľstva. SAV venuje osobitnú pozornosť otázkam komplexných procesov riešenia environmentálnych záťaží ako významných spoločenských problémov súčasnosti. Dôkazom toho je aj nová stratégia SAV „Otvorená akadémia“, ktorá je pripravená na spustenie začiatkom roka 2017.

SAV je pripravená na základe zverejnených odborných podkladov svojím vedeckým a expertíznym potenciálom hlavne v oblastiach geotechniky, mikrobiológie a chémie prispieť k zabráneniu vzniku možnej ekologickej katastrofy v priestore rezervoára podzemnej vody svetového významu.

Vložil: Stanislav Ščepán.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SAVÚrad Slovenskej akadémie vied
– vykonáva úlohy spojené s odborným, organizačným a technickým zabezpečením činnosti akadémie ako vedeckej inštitúcie a úlohy spojené s povinnosťami akadémie ako správcu rozpočtovej kapitoly a zriaďovateľa organizácií
Čerpané zo: SAV

SAV, 27. 12. 2016 | Prečítané: 251 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Kto sa mýli?
20-02-20 * 18:22
 Nevzdelanci v PSN
19-02-20 * 07:16
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
15-02-20 * 14:40
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom