www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @919
Počítadlo


Spam poison

Stanovisko ISU k situácii vo Fekišovciach

Učitelia sa pridávajú k otvorenému listu Transparency International Slovensko

Pridajte sa

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 000 × 1 200 bodov.

Iniciatíva slovenských učiteľov s pobúrením prijala správy o situácii vo Fekišovciach, ako ďalšie z radu ukážok uplatňovania moci na Slovensku. Len nedávno sme boli svedkami podobnej situácie, napríklad v Humennom a Cejkove. Učitelia sa preto pridávajú k otvorenému listu Transparency International Slovensko, odsudzujú takéto správanie a považujú ho v demokratickej spoločnosti za neprijateľné. Opakované verejné prirovnávanie vystupovania starostky vo Fekišovciach voči poslancom k správaniu sa učiteľky na základnej škole voči žiakom, nás vedie k upozorneniu, že takéto správanie nie je hodné žiadneho učiteľa, riaditeľa ani zriaďovateľa.

Učitelia už v roku 2016 naliehavo upozorňovali na závažnosť šikany na školách, jednak zo strany zriaďovateľov, ale aj zo strany riaditeľov, na čo vtedy upozornili aj Európsku komisiu pre vzdelávanie. Tento fenomén je v spoločnosti, a obzvlášť v školstve, dlhodobo a hlboko zakorenený a v mnohých zborovniach to vyzerá takto i dnes. Aktuálne alarmujúce štatistiky Slovenského národného strediska pre ľudské práva upozorňujú na rozmáhanie sa šikanovania na školách medzi deťmi, čo je predovšetkým výsledkom toho, ako nezákonne a hrubo sa uplatňuje moc v mnohých školách i v obciach medzi dospelými.

Cestu k zlepšeniu daného stavu vidíme v tom, že vláda a ministerstvo školstva po toľkých medializovaných prípadoch mobbingu a šikany prijme výrazne prísnejšie opatrenia na posilnenie demokracie a transparentnosti v školách, nielen odsúdením takýchto praktík, ale aj posilnením právneho povedomia učiteľov, podpory zakladania odborových organizácií na školách, posilnením kompetencií rady školy, hodnotením vedúcich pracovníkov zo strany zamestnancov, obmedzením počtu volebných období riaditeľov, zrušením práva veta zriaďovateľa pri voľbe riaditeľa a iné.

Iniciatíva slovenských učiteľov

Iniciatíva slovenských učiteľov

Otvorený list Transparency International Slovensko:

Otvorený list

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ISUIniciatíva slovenských učiteľov (ISU)
Jeden človek školstvo nezmení, ale organizovaná skupina ľudí už má šancu. Zmeňme frflanie v kabinetoch a na chodbách na konštruktívne a systematické presadzovanie našich požiadaviek. Vzájomne sa podporme pri poukazovaní na nedostatky. Spájajme sily angažovaním sa vo veciach, ktoré sa nás týkajú.
My, učitelia, máme vychovávať a vzdelávať mládež. Berieme na seba zodpovednosť viesť deti ku kreativite, kritickosti, otvorenosti a sebavedomiu. Je čas, aby sme tieto vlastnosti preukázali sami.
Čerpané z: ISU.sk

Súvisiace články:
STOP zákonu, ktorý je proti učiteľom (25.04.2019)

Iniciatíva slovenských učiteľov, 14. 01. 2019 | Prečítané: 151 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom