www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @446
Počítadlo


Spam poison

SPP podporil vydanie interaktívnej zelenej knihy pre deti

„JA A MOJE ZELENÉ JA“

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) pokračuje v unikátne vedenej edukačnej zelenej kampani. Po úspešnej prvej fáze projektu „Šetrime SPPolu planétu“, ktorá za jediný mesiac zaznamenala 11 miliónov videní, v rámci štyroch slovenských televízií, prináša SPP a EkoFond, v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV), od 9. marca 2020 na trh netradičnú interaktívnu knihu nielen pre deti s názvom JA A MOJE ZELENÉ JA.

Kniha prináša zábavno-náučný príbeh školáka Jakuba, ktorý sa znenazdania stretne so svojím druhým „JA“. Je to chlapec, úplne rovnaký ako on, má však zelené šaty, vlasy a ako postupne príbeh ukáže, aj zelené myšlienky. Spolu rozoberajú rôzne témy, ako napríklad: prečo je dôležité šetriť energiami, správať sa šetrne k nášmu životnému prostrediu, ako je to s autami jazdiacimi na plyn, ale aj to, prečo je dôležitá recyklácia a kam by mal putovať použitý olej, ako aj mnohé ďalšie zaujímavé témy.

Hľadanie 100 samolepiek a QR kódy ako kľúč k ďalšej zábave a k úsporám CO2

Kniha sa v rukách detí stáva predmetom širokej zábavy. K jej naplneniu je určených 100 samolepiek.

QR kód pre Moje zelené JA

Ich postupné dopĺňanie a hľadanie bude aj súčasťou na to zriadenej online burzy. Okrem ich vlepovania k jednotlivým príbehom budú samolepky umožňovať tiež interaktívne prepojenie na online informácie. Malí aj veľkí čitatelia sa prostredníctvom načítania príslušných QR kódov dostanú k interaktívnemu bonusovému obsahu knihy, ktorá využíva rozšírenú realitu. Súčasťou projektu je aj samostatná internetová stránka www.mojezeleneja.sk. Okrem kvízov tam čitatelia nájdu námety ako môžu prispieť k úsporám CO2 . Súčasťou webovej stránky je aj aplikácia zameraná na predsavzatia detí v tejto oblasti, ktorá prepočíta dopad jednotlivých predsavzatí na úspory emisií CO2 v kg/rok.

Aplikácia obsahuje tiež počítadlo, ktoré bude uvádzať súčet úspor CO2 v kg/rok za predsavzatia všetkých detí, ktoré sa rozhodli realizovať jednotlivé predsavzatia.

Kniha bola vytvorená pre deti od 7 do 12 rokov. Jej finálna podoba však nie je len pre deti. Je o každom z nás, pretože v každom z nás sa skrýva „Zelené JA“. Aké bude veľké, o tom sa rozhodujeme každý deň tým, čo robíme, čo nerobíme, ako sa správame k svojmu okoliu a životnému prostrediu. SPP je s počtom viac než 1,3 milióna zákazníkov lídrom na slovenskom trhu s energiami.

A byť lídrom vnímame ako veľkú zodpovednosť, ale aj možnosť realizovať projekty s pozitívnym posolstvom a cieľmi. A táto kniha je knihou nielen s dobrým príbehom, ale aj jednoduchým návodom pre každého, komu sa dostane do rúk, ako môžeme šetriť našu planétu a zároveň plynule nadväzuje na zelené aktivity SPP.

Kniha JA A MOJE ZELENÉ JA bude dostupná v sieti vyše 200 čerpacích staníc Slovnaft po celom Slovensku. Zároveň, všetci, ktorí si knihu zakúpia a splnia stanovené podmienky, sa môžu zapojiť do veľkej súťaže o 10 elektrobicyklov, každý v hodnote 2 400 eur.

Žrebovanie bude v polovici mája 2020.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším a najvýznamnejším slovenským dodávateľom energií. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. SPP garantuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky plynu i elektriny a s nimi spojené služby vo všetkých regiónoch Slovenska. Zemný plyn alebo elektrickú energiu úspešne dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest. SPP sa okrem dodávky energií venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnych palív CNG, LNG a biometánu. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje SPP aj prostredníctvom EkoFondu, n. f., Neziskovej organizácie EF a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 09. 03. 2020 | Prečítané: 109 | Rubrika: Súťaže

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore