www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @823
Počítadlo


Spam poison

Spoločnosti v Európe skrátili splatnosť faktúr o jeden deň

Platobné zvyklosti spotrebiteľov a firiem

O rovný jeden deň sa podarilo spoločnostiam v Európe skrátiť termín splatnosti faktúr; ako v segmente koncových, tak aj biznis zákazníkov (B2C/B2B). Podľa štúdie „European Payment Practices“ bola v roku 2017 priemerná doba splatnosti 35 dní, rok predtým 36.

O čo sú kratšie lehoty splatnosti faktúr, o to je väčšia šanca, že dôjde k reálnym platbám. Na Slovensku dochádzalo minulý rok k uhrádzaniu záväzkov zo strany zákazníkov behom 36 dní (rok predtým 38 dní).

Medziročný vývoj splatnosti faktúr (v dňoch):

Medziročný vývoj splatnosti faktúr (v dňoch)

Po kliknutí na graf sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 591 × 256 bodov. Zdroj: European Payment Practices.

Výrazný rozdiel v stanovení lehôt splatnosti faktúr bol zaznamenaný medzi východoeurópskymi spoločnosťami v porovnaní s tými západnými. Priemerná doba splatnosti faktúr vo východnej Európe bola minulý rok 37 dní. Naproti tomu spoločnosti v západnej Európe akceptovali svojim zákazníkom len 33 dní.

„Môžem skôr odporúčať kratšie lehoty splatnosti tak, ako sú stanovené v západnej časti Európy. Platí totiž pravidlo, že dlhé lehoty splatnosti znižujú šance, že dôjde k reálnym úhradám,“ uviedol Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa komplexnému manažmentu pohľadávok.

Reprezentatívna EOS štúdia „European Payment Practices“ 2017 sa uskutočnila už desiatykrát. Na jar minulého roku nezávislý inštitút pre prieskum trhu Kantar TNS oslovil 3 200 odborníkov zo 16 európskych krajín, z toho 200 spoločností zo Slovenska.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka CigáňováSlávka Cigáňová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Cigáňová, 09. 03. 2018 | Prečítané: 219 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 60
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore