www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @010
Počítadlo


Spam poison

Spoločnosť Pasell Slovakia diskutovala s prezidentom Kiskom o začleňovaní Rómov

Chudoba, ktorá sa dedí z generácie na generáciu, je zlyhaním vzdelávacieho systému a obžalobou sociálneho štátu na Slovensku

Spoločná fotografia s prezidentom SR Andrejom Kiskom

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 024 × 768 bodov.

25. januára 2018 sa spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o. so sídlom v Poprade prostredníctvom svojho reprezentanta zúčastnila diskusie v Prešove, organizovanej prezidentom Slovenskej republiky, Andrejom Kiskom. Témou diskusie bolo začleňovanie Rómov do spoločnosti.

Diskusia, ktorá sa viedla v historicko-praktickej rovine, priblížila skúsenosti s nízkou mierou tolerancie voči Rómom, ako aj problémy s infraštruktúrou či bývaním.

Ďalšou témou diskusie bola práca a zamestnávanie Rómov. Rodina Amitrano má vo svojom závode v Poprade desaťročnú skúsenosť so zamestnávaním Rómov. Jej cieľom je mať úspešný podnik a súčasne klásť dôraz aj na sociálnu zodpovednosť, a to trpezlivým učením a pravidelným motivovaním zamestnancov formou nových zložiek odmeňovania. Spoločnosť Pasell Slovakia verí, že takto dokáže napomáhať k lepšiemu bývaniu a k trvalej práci. Týmto spôsobom poukazuje na možnosť riešenia najzásadnejších problémov a súčasne podáva návod ako uplatňovať rovnosť.

Po diskusii s odborníkmi, ktorá sa uskutočnila v priestoroch dvorany Evanjelického kolégia v Prešove, prezident Kiska na sociálnej sieti uviedol:

„Toto by mal byť budíček pre každého, komu záleží na budúcnosti Slovenska. Takmer polovica detí z najchudobnejších rodín zostane medzi najchudobnejšími po celý svoj život. Nerozhoduje talent, ale šťastie, kde sa narodíte. Chudoba, ktorá sa dedí z generácie na generáciu, je zlyhaním vzdelávacieho systému a obžalobou sociálneho štátu na Slovensku. Z pozície prezidenta sa snažím ukazovať, že riešenia existujú, fungujú, a že sú prínosom nielen pre Rómov, ale aj pre ich bezprostredné okolie, pre región, pre celú krajinu.“

Andrej Kiska bude v najbližších mesiacoch naďalej veľa cestovať po Slovensku, vyhľadávať a ukazovať príklady toho, že problémy je možné riešiť.

„Musíme sa spojiť a nesmieme dovoliť nezodpovedným populistom, aby si opäť túto tému ukradli a obmedzili ju na represie, potvrdzovanie predsudkov a vyvolávanie sporov a nenávisti medzi väčšinou a menšinou. Toto sú problémy, ktoré nevyriešime silou, ale trpezlivou prácou v teréne, priamo v komunitách a presadzovaním systémových reforiem najmä v oblasti výchovy a vzdelávania. Riešenie musí byť prioritou a priamou zodpovednosťou politických lídrov,“ doplnil prezident.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

CCIS/TSOKTaliansko-Slovenská obchodná komora
Camera di Commercio Italo – Slovacca (CCIS/TSOK)
Taliansko-Slovenská obchodná komora je združenie bilaterálneho charakteru, ktoré pomáha podnikateľom rozvíjať obchodné vzťahy medzi Talianskom a Slovenskom. Združuje viac ako 250 členských spoločností.
Čerpané z: Camit.sk

CCIS/TSOK, 27. 01. 2018 | Prečítané: 73 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore