www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Spojme sily proti vojne a násiliu!

Pozvánka

Kedy: pondelok 9. septembra 2013 o 17.00

Kde: Hviezdoslavovo námestie, Bratislava

Vojna nie je odpoveď

V pondelok bude Kongres USA rozhodovať o bombardovaní Sýrie. Sme znepokojení tým, že obvinenia sa v tomto spore vydávajú za dôkazy, že o vinníkovi sa už vopred rozhodlo a na pravde prestalo záležať. Sme presvedčení, že bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN – jediného orgánu, ktorý je na základe medzinárodného práva oprávnený rozhodnúť o použití vojenskej sily – treba tento krok posudzovať ako akt vojenskej agresie a medzinárodný zločin. Sme presvedčení, že vojna nie je riešenie a situáciu už aj tak kruto skúšaného sýrskeho ľudu iba zhorší. Rovnako sme presvedčení, že ešte stále neboli vyčerpané všetky politické a diplomatické prostriedky na vyriešenie tohto konfliktu, v ktorom niet nevinných, v ktorom je iba utrpenie na oboch stranách.

Nemáme v rukách väčšiu moc ako svoj vlastný hlas, a preto chceme vyjadriť solidaritu sýrskemu ľudu, chceme nahlas vysloviť svoj názor, že nechceme vojnu, že nechceme ďalších mŕtvych, že chceme zastavenie paľby a mierové rokovania. V týchto ťažkých chvíľach sa my, ľudia z rôznorodých názorových skupín stretávame, spájame svoje sily a vyjadrujeme svoje jasné NIE ďalšiemu krviprelievaniu.

Občianska charta 2010, Iniciatíva za Občiansku ústavu, Amnesty International Slovakia, Klub sýrskej komunity na Slovensku a Slovensko-ruská spoločnosť vás pozývajú na demonštráciu za mier, solidaritu a ľudské práva v Sýrii, ktorá sa uskutoční v pondelok, 9. septembra 2013 o 17.00 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Nenechajte Sýriu napospas cynickej hre veľmocí a príďte sa postaviť na stranu trpiaceho sýrskeho ľudu. Prineste si sviečky na uctenie si všetkých zavraždených v tejto nezmyselnej vojne, z ktorých poskladáme slovo MIER.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
www.facebook.com

redakcia, 05. 09. 2013 | Prečítané: 1325 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @900