www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @849
Počítadlo


Spam poison

Špeciálna vianočná edícia testov NÚCEM-u pre 1 650 škôl

Originálne elektronické testovanie má aj súťažný charakter

Decembrové tzv. Vianočné e-testovanie 2015 Národného ústavu certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM) v novom elektronickom systéme e-Test preverí čitateľskú a matematickú gramotnosť a znalosť angličtiny a nemčiny u žiakov základných a stredných škôl. Pre školy je toto testovanie dobrovoľné a má aj súťažný charakter.

V rámci končiaceho sa národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania (E-test) pripravil NÚCEM pre školy zaujímavú vianočnú nádielku testov.

„V decembri môžu školy siahnuť po našich testoch s tematikou najkrajších sviatkov roka a atraktívnou formou preveriť žiacke vedomosti a spôsobilosti z čitateľskej a matematickej gramotnosti ako aj z anglického a nemeckého jazyka,“ povedala zastupujúca riaditeľka NÚCEM-u Ivana Pichaničová.

Pre viac ako 1 650 zmluvných základných a stredných škôl zapojených do projektu E-test je pripravených dovedna 10 testov: matematická gramotnosť pre žiakov 6. ročníkov ZŠ, matematická gramotnosť pre 1. a 2. ročník SŠ, angličtina a nemčina (úroveň A2 pre ZŠ, úroveň B1 pre SŠ), čitateľská gramotnosť pre deviatakov ZŠ v slovenskom a maďarskom vyučovacom jazyku a čitateľská gramotnosť pre 3. a 4. ročník SŠ rovnako v oboch vyučovacích jazykoch. Na riešenie každého testu budú mať žiaci jednu vyučovaciu hodinu, t. j. 45 minút.

V teste z čitateľskej gramotnosti sú použité úryvky z jedného z najznámejších vianočných literárnych diel Vianočná koleda od Charlesa Dickensa, pri čítaní ktorých sa žiaci zamyslia nad morálnymi a etickými hodnotami. V testoch z matematickej gramotnosti, v ktorých dominuje vianočná a zimná tematika, sú úlohy zamerané na rozvoj matematického myslenia. E-testy z anglického a nemeckého jazyka obsahujú tradičné vianočné zvyky v anglicky a nemecky hovoriacich krajinách, ako aj moderné prvky Vianoc.

Vianočné e-testovanie 2015 môžu školy uskutočniť v dňoch 7. až 10. a 16. až 21. decembra. Originálne elektronické testovanie má aj súťažný charakter. Zo škôl, ktoré ho absolvujú, NÚCEM vyžrebuje tri základné a stredné školy, ktorým zašle vianočnú nádielku praktických darčekov, ako sú napríklad multifunkčné šatky, USB kľúče, či spoločensko-vedomostné hry.

Školy absolvujú Vianočné e-testovanie 2015 prostredníctvom žiackych školských licencií na testovanie v systéme e-Test. Výsledky testovania sa žiaci dozvedia hneď po absolvovaní testu.

Mária Grebeňová-Laczová
manažérka publicity národného projektu

Pod čiarou

NÚCEM je štátna rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou, zriadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR). Vznikol 1. septembra 2008. K jeho základným úlohám patrí zabezpečovanie externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky, zabezpečenie externého testovania žiakov 9. ročníkov ZŠ – Testovanie 9 a zabezpečovanie medzinárodných meraní podľa programov, do ktorých sa zapojila Slovenská republika (PISA, PIRLS, TALIS, ICCS, ICILS, TIMSS). Aktuálne NÚCEM realizuje národný projekt Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania spolufinancovaného z ESF v rámci OPV.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť.

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NÚCEMNárodný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)
– je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, zriadenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Čerpané z: www.nucem.sk

NÚCEM, 08. 12. 2015 | Prečítané: 1117 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (14 hl.)
 
Nie (16 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 30
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore