www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @559
Počítadlo


Spam poison

Slovenský mobilný operátor venuje 15-tisíc eur z rezervácie čísel ľuďom v núdzi

S projektom ĽudiaĽuďom.sk spolupracuje SWAN od jeho štartu

Až 15-tisíc eur sa podarilo vyzbierať novému mobilnému operátorovi za necelý deň od spustenia možnosti rezervácie vybraného čísla na jeho webstránke. 4ka celú sumu venuje na výzvy ľudí v núdzi na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

Na webstránke 4ka.sk si zákazníci môžu rezervovať čísla podľa vlastného výberu. Vyskladať si ich môžu napríklad zo svojho dátumu narodenia, zvoliť si ľahko zapamätateľnú kombináciu či takzvané VIP číslo. Zaplatia zaň od štyroch do 44 eur.

Táto možnosť potenciálnych zákazníkov zjavne zaujala, za necelý deň od jej spustenia si to svoje číslo vybralo až 900 zákazníkov. Keďže operátor celú sumu venuje ľuďom v núdzi, pod vybranými výzvami na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk pribudne viac ako 15-tisíc eur.

„S projektom ĽudiaĽuďom.sk spolupracuje SWAN od jeho štartu a viackrát sme prostredníctvom neho podporili tých, ktorí to veľmi potrebujú. Keďže 4ka je operátor pre ľudí, rozhodli sme sa, že celý výťažok z predaja bonusových čísel venujeme na charitu. Vybrali sme spolu s predstaviteľmi neziskovej organizácie štyri výzvy, medzi ktoré získanú sumu rovnomerne rozdelíme,“ hovorí výkonný riaditeľ SWAN, a. s. Martin Mosný.

Darcovský portál za štyri roky prevádzky sprostredkoval už viac ako milión a štvrť eur od takmer 29-tisíc darcov. Drvivá väčšina z nich však boli jednotlivci, aj preto si prevádzkovatelia cenia nové partnerstvo so silnou firmou.

„Keď sa o ponuke 4ky dozvedela pani Gáliková, babička, ktorá sa stará o svoju vnučku, pretože jej rodičia dali prednosť drogám, od dojatia sa rozplakala. Suma, ktorú sa nám spoločne so štvrtým mobilným operátorom podarilo získať za niekoľko hodín, je úžasným úspechom. S vedením 4ky už dnes rokujeme aj o spolupráci s budúcom roku a verím, že prinesieme pomoc do mnohých ďalších rodín či organizácií. Azda neprezradím priveľa, keď poviem, že určite pôjde aj o podporu talentov na Slovensku,“ dodáva riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška.

Služby nového mobilného operátora sú dostupné od pondelka 5. októbra na 1 500 pobočkách Slovenskej pošty. 4ka sa snaží zaujať bezkonkurenčne nízkymi cenami – za minútu hovoru, SMS a 1 MB dát na Slovensku aj v celej Európskej únii zaplatia zákazníci 4 centy. V prvej fáze operátor ponúka len predplatné karty.

Výzvy a príbehy, ktoré podporí 4ka výťažkom z predaja VIP čísel

Bojovník Martinko

MartinkoMartinko Kupec sa narodil ako zdravý chlapček. Keď mal dva a pol roka, na bežnej prehliadke u detského lekára zistili, že sa nevyvíja tak, ako by sa mal. Po sérii náročných vyšetrení prišla pre Martinkových rodičov tvrdá rana v podobe diagnózy, na ktorú neexistuje liek.

Martinko trpí Luis Barovej syndrómom, čo je mutácia DNA. Pri tejto ojedinelej chorobe nesmie podstúpiť žiadne röntgenové vyšetrenie, ožarovanie ani chemoterapiu. Martinko navyše trpí imunodeficitom, čiže nesmie chodiť na slnko, ktoré by mu mohlo naštartovať leukémiu, ani do spoločnosti. Aj obyčajná nádcha by preňho totiž mohla znamenať riziko smrti. Nikto nevie, koľko času mu ostáva, no jeho mamina sa rozhodla bojovať do poslednej chvíle! „Ja si Martinka nedám, kým budem dýchať!“ Deväťročný chlapček je na Slovensku jediný s touto chorobou. Martinkovi veľmi pomáhajú rehabilitácie, ktoré sú finančne nákladné. Malého bojovníka môžete podporiť na tomto odkaze: www.ludialudom.sk/martinko.

Statočná babička

KarolínkaRanné vítanie slnka, maľovanie kamienkov pri Dunaji či počúvanie vtáčikov. To sú aktivity, ktoré Karolínku robia šťastnou. Žije sama s babičkou vo veľmi skromných podmienkach. Ich život komplikuje nielen strach z finančných problémov, ale aj babičkine zdravotné ťažkosti.

Beatric Gáliková je dôchodkyňa, ktorá by si už zaslúžila odpočinok. Na rozdiel od svojich rovesníčok však oddychovať nemôže. Sama totiž vychováva svoju vnučku Kajku, ktorej rodičia dali prednosť drogám. Karolínka tiež nežije ako jej kamarátky v škole. Bojí sa o babičku, ktorá trpí zdravotnými problémami a namiesto drahého tabletu sa teší, keď si môže privstať a pozrieť si východ slnka. Babičke Beatric zase okrem náročnej finančnej situácie nedá spávať ani budúcnosť jej vnučky. „Nemôžem to vzdať, lebo musím svoju princezničku vychovať.“ Veď okrem nej nemá nikoho. Skromnej dvojčlennej rodinke môžete pomôcť prostredníctvom tohto odkazu: www.ludialudom.sk/galikova.

Jarkov sen o klarinete

JarkoV Jarkovi sa skrýva obrovský talent. Už ako malému chlapcovi mu učarovali ladné tóny klarinetu. Keďže pochádza zo sociálne slabých pomerov, hra na skutočnom hudobnom nástroji bola preňho len snom, ktorého sa nevzdáva a šťastie skúša na Konzervatóriu v Bratislave.

Keď si Jarkovi rodičia našli v schránke list z Konzervatória v Bratislave, že ich syna prijali, nikto sa tomu nečudoval. Už dávno vedeli, že im doma vyrastá neobyčajný talent. Rodičov však trápila iná otázka. Z čoho kúpiť Jarkovi klarinet? Obaja pracujú, no majú ešte ďalšie dve deti a takýto veľký výdavok si dovoliť jednoducho nemôžu. Organizácia Divé maky, ktorá pracuje s talentovanými deťmi zo sociálne slabých skupín, zaregistrovala Jarkovi výzvu na pomoc so splnením jeho sna. Ak chce v štúdiu na konzervatóriu pokračovať, potrebuje vlastný klarinet. „Chce ďalej hrávať a zlepšovať sa. Najradšej hrá Bacha.“ Bola by veľká škoda, ak by svoj talent nemohol rozvíjať. Pomôcť mu môžete kliknutím na tento odkaz: www.ludialudom.sk/jarko.

Svetielko pre deti

SvetielkoNa Slovensku je obrovské množstvo detí, ktoré by mali bez odborných terapeutických rehabilitácií a cvičení veľmi ťažký život. Práve vďaka nim sa im spevňuje telíčko. Občianske združenie Viera – láska – nádej otvára nové centrum pre hendikepované deti na západnom Slovensku. Chýbajú im však potrebné financie.

Fungujúce regeneračno-terapeutické centrá sú beznádejne obsadené a detí, ktoré ich nutne pre svoj život potrebujú, stále neubúda. Vďaka náročným cvičeniam, ktoré sú pre deti mnohokrát veľmi bolestivé, majú nádej na zotavenie. Pomáhajú im nielen spevniť ochabnuté svaly, ale aj učiť sa sedieť, štvornožkovať, ba dokonca aj chodiť po vlastných nožičkách. V Bratislave práve teraz jedno nové centrum vzniká. Pod palcom ho má združenie Viera – láska – nádej, ktoré prevádzkuje už dve takéto centrá na Slovensku. „Priestor, ktorý sme získali do dlhodobého prenájmu, si vyžaduje nutné úpravy, ktoré sú finančne veľmi nákladné.“ Pomôcť novému centru pre hendikepované deti môžete cez odkaz: www.ludialudom.sk/svetielko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ĽudiaĽuďom.skĽudiaĽuďom.sk
– je prvý absolútne otvorený a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku
– internetový portál s prehľadnou databázou výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom
Čerpané z: www.ludialudom.sk

Súvisiace články:
Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk pomáha už 6 rokov, ostatný rok priniesol viaceré rekordy (22.10.2017)
Ďalší rekord v online darcovstve: ĽudiaĽuďom.sk prekonal hranicu 3,5 milióna darovaných eur (27.09.2017)
Druhý ročník SPOLU SVETOM: Precestujte kus sveta s ĽudiaĽuďom.sk (19.08.2017)
Druhý ročník SPOLU SVETOM: Precestujte kus sveta s ĽudiaĽuďom.sk (28.07.2017)
ĽudiaĽuďom.sk a hotel Sheraton spustili aukcie na pomoc Viťkovi! (29.05.2017)
Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk prekročil hranicu 3 000 000 darovaných eur (14.04.2017)
Bežecký čin roka: Druhý ročník UltraLanovky pred štartom vyzbieral takmer 6 000 eur! (03.04.2017)
Unikátny 24-hodinový beh pre Plamienok (13.03.2017)
Najštedrejší mesiac v roku dokazuje svoju silu (14.12.2016)
Jeden darček, dvojnásobná radosť (01.12.2016)
Slávnostné vyhodnotenie Maratónu mieru (18.11.2016)
Ľudia ľuďom – Osem osudov, ktoré zmenilo dobro (12.10.2016)
Posledná šanca vydražiť si štartové číslo na Maratón mieru (25.08.2016)
Prieskum v online darcovstve: Slováci sú najštedrejší v pondelok (15.07.2016)
Cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk v roku 2015 poslali darcovia viac ako 1 570 000 eur (04.01.2016)
4ka pomohla pred Vianocami rodinám a ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú (22.12.2015)
Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk darcovia pomohli sumou 1 500 000 eur (17.12.2015)
ĽudiaĽuďom.sk spúšťa vianočnú kampaň (01.12.2015)
Vydražte si VIP číslo a pomôžte ľuďom v núdzi (06.11.2015)
Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk ste pomohli sumou 1 000 000 eur (14.05.2015)
Veslovaním sa pre kliniku v Sýrii vyzbieralo takmer 17 000 eur (07.05.2015)
Veslovaním vyzbierali pre kliniku v Sýrii 11 564 eur (21.03.2015)
Pomôžme vyzbierať 10 000 eur na nemocnicu pre utečencov v Sýrii (15.03.2015)

Ľudia ľuďom, 05. 10. 2015 | Prečítané: 666 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Veď rozmýšľaj!
05-07-20 * 08:58
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore