www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @171
Počítadlo


Spam poison

Slovenské pamiatky UNESCO vytvorili združenie

Slovenské dedičstvo UNESCO

Slovenské dedičstvo UNESCOPodpísaním zakladateľskej zmluvy vzniklo 29. novembra v Ružomberku združenie Slovenské dedičstvo UNESCO. Členmi sú zástupcovia slovenských lokalít zapísaných v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Cieľom združenia je podporovať spoluprácu slovenských UNESCO pamiatok, spoločný marketing a presadenie týchto lokalít ako jednej z priorít propagácie Slovenska.


Predsedom združenia a predsedom správnej rady sa stal Ján Pavlík, primátor mesta Ružomberok. Za členov správnej rady boli zvolení Nadežda Babiaková (primátorka Banskej Štiavnice) a Miroslav Vilkovský (primátor Levoče). Kontrolórom bude Igor Frič (hlavný kontrolór mesta Ružomberok) a výkonným manažérom združenia Martin Hromada (vedúci Oddelenia regionálneho rozvoja a kultúry, MsÚ Ružomberok).

Medzi slovenské kultúrne pamiatky UNESCO patrí Spišský hrad s okolím, Banská Štiavnica, Vlkolínec, Bardejov a drevené kostoly Karpatského oblúka. Prírodné pamiatky v zozname UNESCO reprezentujú jaskyne a priepasti Slovenského krasu, Dobšinská ľadová jaskyňa, karpatské pralesy v Bukovských a Vihorlatských vrchoch na východe Slovenska. Zástupcom Slovenska v nehmotných pamiatkach UNESCO je hudobný nástroj fujara.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR)
– je štátna príspevková organizácia špecializovaná na marketing a štátnu propagáciu cestovného ruchu Slovenskej republiky. Bola zriadená Ministerstvom hospodárstva v roku 1995. Vykonáva marketing cestovného ruchu na celoštátnej úrovni, poskytuje informácie o možnostiach cestovného ruchu na Slovensku, propaguje Slovensko ako cieľovú krajinu cestovného ruchu, prispieva k tvorbe pozitívneho obrazu Slovenska v zahraničí a podporuje predaj produktov cestovného ruchu Slovenskej republiky. SACR je oprávnená vykonávať oficiálne zastúpenia v zahraničí a vytvárať detašované pracoviská v tuzemsku a v zahraničí.
Čerpané z: www.sacr.sk

SACR, 05. 12. 2012 | Prečítané: 1616 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore