Slovenské dedičstvo UNESCO
Podpísaním zakladateľskej zmluvy vzniklo 29. novembra v Ružomberku združenie Slovenské dedičstvo UNESCO. Členmi sú zástupcovia slovenských lokalít zapísaných v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Cieľom združenia je podporovať spoluprácu slovenských UNESCO pamiatok, spoločný marketing a presadenie týchto lokalít ako jednej z priorít propagácie Slovenska.
Predsedom združenia a predsedom správnej rady sa stal Ján Pavlík, primátor mesta Ružomberok. Za členov správnej rady boli zvolení Nadežda Babiaková (primátorka Banskej Štiavnice) a Miroslav Vilkovský (primátor Levoče). Kontrolórom bude Igor Frič (hlavný kontrolór mesta Ružomberok) a výkonným manažérom združenia Martin Hromada (vedúci Oddelenia regionálneho rozvoja a kultúry, MsÚ Ružomberok).
Medzi slovenské kultúrne pamiatky UNESCO patrí Spišský hrad s okolím, Banská Štiavnica, Vlkolínec, Bardejov a drevené kostoly Karpatského oblúka. Prírodné pamiatky v zozname UNESCO reprezentujú jaskyne a priepasti Slovenského krasu, Dobšinská ľadová jaskyňa, karpatské pralesy v Bukovských a Vihorlatských vrchoch na východe Slovenska. Zástupcom Slovenska v nehmotných pamiatkach UNESCO je hudobný nástroj fujara.
Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.
Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR)
– je štátna príspevková organizácia špecializovaná na marketing a štátnu propagáciu cestovného ruchu Slovenskej republiky. Bola zriadená Ministerstvom hospodárstva v roku 1995. Vykonáva marketing cestovného ruchu na celoštátnej úrovni, poskytuje informácie o možnostiach cestovného ruchu na Slovensku, propaguje Slovensko ako cieľovú krajinu cestovného ruchu, prispieva k tvorbe pozitívneho obrazu Slovenska v zahraničí a podporuje predaj produktov cestovného ruchu Slovenskej republiky. SACR je oprávnená vykonávať oficiálne zastúpenia v zahraničí a vytvárať detašované pracoviská v tuzemsku a v zahraničí.
Čerpané z:
www.sacr.sk
SACR,
05. 12. 2012 |
Prečítané: 1616 |
Rubrika: Rubrika pána Rubika