www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @713
Počítadlo


Spam poison

Slovenská sporiteľňa upozorňuje klientov na podvodné e-maily

Slovenská sporiteľňa zaznamenala podvodné e-maily, ktorými sa hackeri snažia získať prístupové heslá k internetbankingu klientov

Ide o novú vlnu phishingových útokov, najmä v období vianočných sviatkov sú podvodníci aktívnejší. Upozorňujeme klientov, aby boli obozretní a neklikali na linky v podozrivých e-mailoch. Banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb elektronického bankovníctva alebo o platobných kartách. Všetky pokusy o podvod banka aktívne preveruje a v prípade, že zistí podozrivé aktivity, podniká kroky vedúce k zabráneniu vzniku škody.

Podvodné e-maily sa prvýkrát objavili 27. novembra 2014. Obsahujú hlavičku odosielateľa Internetbanking SLSP, a.s. a boli odoslané z adresy Tedhessling@snelnet.net s názvom predmetu: dôležité bezpecnostné upozornenia. Ide o podvodnú phishingovú aktivitu. Ak dostanete takýto e-mail, odporúčame ho bez otvorenia vymazať. E-mailová adresa odosielateľa, ako aj predmet e-mailu sa však môžu meniť.

V podvodných e-mailoch, ktoré majú vzbudiť dojem, že sú odoslané zo Slovenskej sporiteľne, sú klienti vyzvaní na „odomknutie on-line bankovníctva“ alebo na „dokončenie overenia po zablokovaní účtu“. V oboch prípadoch požadujú kliknúť na linku v správe. Po kliknutí na túto správu sa otvorí podvodná internetová stránka, ktorá sa podobá na hlavnú stránku Internetbankingu Slovenskej sporiteľne. Adresa v adresnom riadku je náhodne vygenerovaná. Chýbajú tu symboly zabezpečenia ikonka zámky a zabezpečený protokol https pred adresou stránky. Buďte obozretní a neklikajte na linky v podozrivých e-mailoch!

Ako sa brániť

  • Nevyplňujte žiadne údaje o platobnej karte, GRID karte alebo nezadávajte žiadne SMS kódy pre odblokovanie účtu a pod. Naša banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb EB alebo o platobných kartách.
  • Neklikajte na linky v e-mailoch, ktorým nedôverujete alebo ich nepoznáte. Prihlasujte sa len z oficiálnej stránky banky, resp. priamo cez adresu https://ib.slsp.sk.
  • V adresnom riadku si skontrolujte, či sa pripájate cez zabezpečený protokol https.
  • Ak ste na odkaz z e-mailu klikli otvorí sa vám stránka, ktorá sa podobá na hlavnú stránku internetbankingu Slovenskej sporiteľne. Skontrolujte si, či má stránka v adresnom riadku symbol zabezpečenia – ikona zámky a protokol https, ako aj adresu. Kliknutím na zámku si zobrazíte bezpečnostný certifikát s informáciami, pre koho je vydaný. Ak sa tam nachádza ib.slsp.sk, ste sa na správnej adrese. V prípade, že ikona zámky chýba alebo je certifikát je vydaný pre inú adresu, neprihlasujte sa. Nachádzate sa na falošnej stránke. Nevpisujte a nezadávajte žiadne údaje.
  • V prípade pochybností nevpisujte na stránke žiadne svoje údaje ako je prihlasovacie meno a heslo.
  • V prípade vyplnenia údajov kontaktujte službu Sporotel. Útočníci môžu zneužiť vaše prihlasovacie meno a heslo do Internetbankingu pre realizovanie transakcií.
  • Ak zistíte na účte podozrivé transakcie, okamžite sa skontaktujte s bankou – Sporotel. 0850 111 888 (zo zahraničia +421 2 58 26 81 11), 0915 111 888 (zo zahraničia +421 915 111 888), 0910 111 888 (zo zahraničia +421 910 111 888).

Viac informácií nájdete na stránke: Viete, ako vyzerá phishing?

Príklady podvodných e-mailov

Zobrazenie podvodných stránok


Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská sporiteľňaSlovenská sporiteľňa, a.s.
– je s 2,3 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 290 obchodných miestach a 17 firemných centrách na celom Slovensku.
Čerpané z: www.slsp.sk

Máte skúsenosť s podvodmi na internete?

Áno, veľmi negatívnu (Počet hlasov: 54)
(54.00 %)

Áno, ale včas som sa tomu vyhol (vyhla) (Počet hlasov: 17)
(17.00 %)

Nie, dávam si pozor (Počet hlasov: 28)
(28.00 %)

Nie, ešte som sa s tým nestretol (nestretla) (Počet hlasov: 1)
(1.00 %)Celkom hlasovalo: 100
Súvisiace články:
Pozor na falošné e-mailové správy! (10.03.2017)
Opäť sa šíri falošná správa (12.06.2015)

Slovenská sporiteľňa, 29. 11. 2014 | Prečítané: 2812 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (169 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1248
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore