www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @255
Počítadlo


Spam poison

Slovenská pošta sa zase pripravuje na pochybný obchod

SaS: Nevidíme žiadny zmysel, aby Slovenská pošta kúpila desať percent akcií spoločnosti Swan Mobile

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka, aby zastavil vstup štátnej Slovenskej pošty do telekomunikačnej spoločnosti Swan Mobile.

Nevidíme žiadny zmysel, aby Slovenská pošta kúpila desať percent akcií tejto súkromnej a navyše stratovej firmy a zároveň išla do podnikateľského rizika, že v objeme svojho vkladu bude musieť sanovať budúce problémy. Zmysel to bude mať len pre tých, ktorí tento minoritný podiel Slovenskej pošte predajú a získajú za to peniaze,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Slovenská pošta by mala podľa liberálov v prvom rade investovať do zefektívnenia svojich služieb, aby bola schopná udržať si poštárov v mestách, kde sú vysoké priemerné mzdy.

V čase rozmachu internetového predaja Slovenskú poštu vytláčajú z trhu doručovania balíkov súkromní operátori, pritom pošta má dobré predpoklady týmto firmám účinne konkurovať,“ tvrdí podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Neexistencia platobných univerzálnych terminálov, doručovania zásielok občanom počas popoludňajších hodín, resp. víkendu, využitie priestorov lokálnych pôšt na takzvané zásielkovne pre balíky – toto sú podľa SaS ďalšie oblasti, kde má Slovenská pošta veľký priestor na zlepšenie.

Namiesto toho sa púšťa do pochybných obchodných operácií, ako je sprostredkovanie komerčného poistenia či vstup do telekomunikačného operátora s celkom zanedbateľným podielom na telekomunikačnom trhu. Strana SaS vyjadruje zásadný nesúhlas s takouto obchodnou politikou.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 10. 08. 2017 | Prečítané: 131 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (461 hl.)
 
Nie (330 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 791
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Totalita
19-06-18 * 19:38
 Teóma
19-06-18 * 19:32
 Lekár
19-06-18 * 19:24
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore