www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @276
Počítadlo


Spam poison

Slovenská pošta sa zase pripravuje na pochybný obchod

SaS: Nevidíme žiadny zmysel, aby Slovenská pošta kúpila desať percent akcií spoločnosti Swan Mobile

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka, aby zastavil vstup štátnej Slovenskej pošty do telekomunikačnej spoločnosti Swan Mobile.

Nevidíme žiadny zmysel, aby Slovenská pošta kúpila desať percent akcií tejto súkromnej a navyše stratovej firmy a zároveň išla do podnikateľského rizika, že v objeme svojho vkladu bude musieť sanovať budúce problémy. Zmysel to bude mať len pre tých, ktorí tento minoritný podiel Slovenskej pošte predajú a získajú za to peniaze,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Slovenská pošta by mala podľa liberálov v prvom rade investovať do zefektívnenia svojich služieb, aby bola schopná udržať si poštárov v mestách, kde sú vysoké priemerné mzdy.

V čase rozmachu internetového predaja Slovenskú poštu vytláčajú z trhu doručovania balíkov súkromní operátori, pritom pošta má dobré predpoklady týmto firmám účinne konkurovať,“ tvrdí podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Neexistencia platobných univerzálnych terminálov, doručovania zásielok občanom počas popoludňajších hodín, resp. víkendu, využitie priestorov lokálnych pôšt na takzvané zásielkovne pre balíky – toto sú podľa SaS ďalšie oblasti, kde má Slovenská pošta veľký priestor na zlepšenie.

Namiesto toho sa púšťa do pochybných obchodných operácií, ako je sprostredkovanie komerčného poistenia či vstup do telekomunikačného operátora s celkom zanedbateľným podielom na telekomunikačnom trhu. Strana SaS vyjadruje zásadný nesúhlas s takouto obchodnou politikou.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 10. 08. 2017 | Prečítané: 185 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore