www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @729
Počítadlo


Spam poison

Slovenská armáda zažila niečo, čo vyspelé krajiny nepoznajú

Čo ponúka Slovensko pre obranu Európy?

Ľubomír GalkoSlovenskí vojaci a ozbrojené sily by mohli poskytnúť Európskej únii morálnu spôsobilosť. Vyhlásil na utorkovej verejnej diskusii „Čo ponúka Slovensko pre obranu Európy?“ v rámci projektu Café Európa exminister obrany a podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko.„My máme niečo, čo nemajú krajiny vyspelej Európy, a teraz nehovorím len o Slovensku, ale o celej V4. Mali sme tu dlhé roky armádu, ktorá musela byť pripravená položiť svoje životy za despotický režim, za totalitný režim, ktorý potláčal ľudské práva a bol ochotný robiť zákroky voči vlastnému obyvateľstvu,“ uviedol Ľubomír Galko a pokračoval: „Tak aj naša armáda vyzerala. Morálna spôsobilosť zhmotnená v takých filmoch ako Tankový prápor či Čierni baróni, to je dedičstvo, ktoré máme a vyspelé západné krajiny ho nemajú.“

Podľa poslanca NR SR príslušníci našej súčasnej armády môžu disponovať morálnou pripravenosťou, pretože sú dedičmi armády a vojakov, ktorí boli svojho času pripravení položiť život za slobodu a za ľudské práva.

„To je niečo, čoho by som sa chcel raz dožiť, aby sme vedeli ponúknuť EÚ. Otvorene poviem, že s takým človekom na čele vlády, akým je Robert Fico, sa takého niečoho nedožijeme. Je to človek, okolo ktorého ľudského práva a sloboda ani zďaleka neprešli. Pevne verím, že po najbližších voľbách sa zopakuje to, čo som cítil, keď sme prišli v roku 2010 na rezort obrany. Urobili sme síce veľa chýb, ale ten závan a dych slobody, ktorý sa dostal na ministerstvo aj medzi vojakov a civilov, mi nikto nikdy nezoberie.“

Ľubomír Galko na diskusii zároveň poznamenal, že slovenská armáda potrebuje modernizovať prakticky všetko, ale treba to podložiť reálnymi finančnými zdrojmi.

Pripomenul tiež, že všetky strategické dokumenty na ministerstve čerpajú zo strategického hodnotenia armády, ktoré vypracovali na rezorte ešte pod jeho vedením.

„Boli sme prví v histórii, ktorí pomenovali veľmi pravdivo katastrofálny stav Ozbrojených síl SR. Vtedajší prezident Ivan Gašparovič ma chcel vtedy za to zažalovať za vlastizradu,“ doplnil tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 12. 10. 2017 | Prečítané: 266 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (705 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (177 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1230
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore