www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @119
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Slovák v priemere dlhuje 655 eur

Fakty týkajúce sa zadlženosti Slovákov

  • Celkové zadlženie obyvateľov Slovenska sa aktuálne vyšplhalo až na 26,29 mld. eur.
  • Priemerný nesplatený dlh na osobu za rok 2016 je 655 eur.
  • Slovenský dlžník priemerne spláca 136 eur mesačne.

Euro © autor: SchliernerAko vyzerá prototyp slovenského dlžníka? Slovák ako fyzická osoba vykázal podľa dát spoločnosti EOS KSI Slovensko za rok 2016 priemerný nesplatený dlh vo výške 655 eur. Najčastejšie dlhuje pri splácaní spotrebných úverov, nasledujú telekomunikačné služby, poistenie a potom sú to energetické služby, kde si Slováci neplnia svoje finančné záväzky.

Čo sa týka rozloženia z hľadiska výšky dlhu, najčastejšie dlžné sumy sú podľa databázy EOS KSI do 250 eur, a to až v prípade 62 percent Slovákov.

Ďalej zo štatistík spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa správe a manažmentu pohľadávok, vyplýva, že slovenský dlžník priemerne spláca 136 eur mesačne.

„Až takmer polovica (38 %) dlžníkov na Slovensku má dve a viac nesplatených pohľadávok. Možno tiež konštatovať, že platobná disciplína Slovákov nie je príliš dobrá. Až 65 percent dlžníkov nie je schopných splácať svoje dlhy alebo poruší splátkový kalendár,“ uviedol Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko venujúcej sa manažmentu pohľadávok.

Celková suma zadlženia slovenského obyvateľstva narástla podľa dát Národnej banky Slovenska na 26,29 miliardy eur.

Pod čiarou

O spoločnosti EOS Group

Spoločnosť EOS Group je jedným z popredných medzinárodných poskytovateľov finančných služieb na mieru. Jej hlavnou činnosťou je správa a manažment pohľadávok. S počtom zamestnancov viac ako 8 000 zaisťuje finančnú bezpečnosť pre svojich približne 20 000 zákazníkov v 28 krajinách po celom svete, a to prostredníctvom viac ako 50 dcérskych spoločností. V rámci medzinárodnej siete partnerských spoločností EOS Group ponúka svojim zákazníkom služby vo viac než 180 krajinách na všetkých kontinentoch. Jej kľúčovými sektormi sú bankovníctvo, poisťovníctvo, služby, telekomunikácie a IT firmy.

Skupina EOS, ktorá má sídlo v Hamburgu, zaznamenala úspešný fiškálny rok 2015/2016. Jej zisk pred zdanením s hodnotou 181,4 milióna € bol vysoko nad výsledkom z rokov 2014/2015. Vtedy bol na úrovni 125,8 milióna €. Medzinárodná spoločnosť venujúca sa inkasu pohľadávok bola schopná zvýšiť svoj predaj na 596,1 milióna €.

Pod čiarou

Foto: Schlierner

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka HabrmanováSlávka Habrmanová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Habrmanová, 09. 02. 2017 | Prečítané: 125 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (367 hl.)
 
Nie (259 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 626
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore