www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @466
Počítadlo


Spam poison

SLORD pomôže získať 77 miliárd eur aj pre slovenský výskum a inovácie

SLORD pomôže vedcom i firmám

Slovenská republika sa v januári 2014 stala 23. európskou krajinou, ktorá zriadila styčnú kanceláriu zameranú na výskum a inovácie. Slovensko tak doteraz bolo jednou z posledných krajín EÚ, ktoré takúto inštitúciu nemali. Jej úlohou je zefektívniť komunikáciu s európskymi i medzinárodnými inštitúciami v oblasti výskumu, vývoja a inovácií a pomôcť tak vedcom či inovátorom možnosť participovať na celkovom balíku 77 mld. eur.

Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD) pôsobí ako most medzi Bruselom a Slovenskom republikou. Zriadilo ju Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Centrum vedecko–technických informácii SR, aby zvýšila šance Slovenska v získavaní podpory v rámci nového rámcového programu pre výskum a inovácie Horizont 2020.

Ide o najvýznamnejší rámcový program financujúci projekty z oblasti vedy, výskumu a inovácií v Európskej Únii počas nasledujúcich siedmich rokov v období 2014 – 2020. Celkový rozpočet na sedem rokov predstavuje 77 028,3 mil. eur.

Vychádza predovšetkým z väčšieho prepojenia medzi výskumom a trhom. Na rozdiel od tých predchádzajúcich kladie značný dôraz na rozvoj malých a stredných podnikov, ako aj riešenie veľkých spoločenských výziev s cieľom zabezpečiť globálnu konkurencieschopnosť Európy.

Jeho novinkou je podpora výskumu a inovácií od základného výskumu až po aplikáciu v praxi, čo znamená podporu celého inovačného cyklu – od nápadu až po uplatnenie výrobku alebo služby na trhu. Podporované sú tie najkvalitnejšie projekty v rámci Európy, pričom jediným kritériom je excelentnosť.

„Možnosť uchádzať sa o ďalšie zdroje v rámci Európskej únie prináša aj v tomto smere slovenským vedcom značné možnosti. I preto vítam aktivity styčnej kancelárie v Bruseli a verím, že slovenskí vedci prejavia nielen aktivitu, ale i potenciál, ktorý v sebe majú,“ povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

„My Slováci máme často veľmi dobré nápady, ale ako to už tradične býva, nevieme ich až tak dobre odprezentovať a v Bruseli o nich buď nevedia, alebo vedia veľmi málo,“ povedal o potrebe zlepšenia našej prezentácie EÚ vedúci styčnej kancelárie v Bruseli Daniel Straka.

Zároveň však dodal, že pomoc SLORDu sa netýka len vedcov, ale i slovenských firiem s inovačnými nápadmi a firiem implementujúcich výsledky výskumu v praxi.

V čom SLORD pomôže vedcom i firmám?

  • poskytuje pre slovenských výskumníkov cielené a aktuálne informácie o pripravovaných programoch v oblasti výskumu a inovácii,
  • poskytuje pre slovenských výskumníkov cielené a aktuálne informácie o pripravovaných výzvach, aby sme sa na ne vedeli pripraviť už v predstihu,
  • sieťuje partnerstvá medzi EÚ a Slovenskom v rámci výskumu a inovácii,
  • sprostredkováva kontakty, zabezpečuje stretnutia predstaviteľov výskumných inštitúcií so zástupcami EK a ostatných inštitúcií pôsobiacich v Bruseli,
  • poskytuje zázemie vo forme priestorov pre prezentáciu slovenských projektov v Bruseli,
  • rovnako poskytuje pomoc pri organizovaní konferencií, informačných dní či stáží.

Výskumníci a inovátori môžu SLORD kontaktovať priamo e-mailom alebo telefonicky, ako aj prihlásiť sa na odber informácií prostredníctvom webu www.slord.sk.

Práca a pôsobenie Styčnej kancelárie SR pre výskum a vývoj v Bruseli boli i témou piatkovej konferencie v priestoroch Centra vedecko-technických informácií (CVTI SR). Prebiehala formou diskusií a slovenskí vedci na nej získali cenné informácie, ako svoje projekty dostať viac do povedomia.

Foto:

Prezentácia činnosti SLORD pre slovenských vedcov v CVTI SRPrezentácia činnosti SLORD pre slovenských vedcov v CVTI SR

Autor foto: MŠVVaŠ SR; prezentácia činnosti SLORD pre slovenských vedcov v CVTI SR.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 20. 01. 2015 | Prečítané: 583 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore