www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @653
Počítadlo


Spam poison

Sloboda a Priama demokracia

O problémoch s priamou demokraciou

Na stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, v sekcii Verejná správa – Registre, evidencie, zoznamy – Politické strany je uverejnené Oznámenie prípravného výboru politického hnutia so začatím zbierania podpisov za účelom registrácie politického hnutia s názvom Sloboda a Priama demokracia. Prípravný výbor politického hnutia s názvom Sloboda a Priama demokracia (skratka názvu: SPD) oznámil 21. apríla 2016 Ministerstvu vnútra Slovenskej republiky, že začal zbierať podpisy na zoznam občanov, ktorí súhlasia s tým, aby uvedené politické hnutie vzniklo. Členovia prípravného výboru sú: Ing. Gabriel Karácsony z Bratislavy a Milan Lajčiak a Mgr. Eva Lajčiaková zo Žiliny.

Všetci kandidovali v ostatných voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky 5. marca 2016 za stranu PRIAMA DEMOKRACIA (PD). Strana vtedy získala 3 595 hlasov, čo je 0,13 %.

Eva Lajčiaková, 55-ročná ekonómka, kandidovala zo 4. miesta na kandidátnej listine a získala 326 prednostných hlasov.

Gabriel Karácsony, 69-ročný opatrovateľ, bol na kandidátnej listine umiestnený na 7. mieste a získal 183 prednostných hlasov.

Milan Lajčiak, 61-ročný konateľ spoločnosti, bol na kandidátnej listine umiestnený na 17. mieste a získal 68 prednostných hlasov.

Pripomínam to kvôli tomu, že nerozumiem, čo ich ťahá do politiky, keď sa teraz snažia založiť nové hnutie s pravdepodobne podobným politickým programom. Boli v strane PRIAMA DEMOKRACIA, a teraz to idú vyskúšať s hnutím s podobným názvom Sloboda a Priama demokracia.

Nejaké pnutia či nezhody sa možno dajú vycítiť aj z toho, že strana PRIAMA DEMOKRACIA odvolala z kandidatúry Borisa Karácsonyho, 34-ročného podnikateľa z Bratislavy a Barboru Karácsonyovú, 25-ročnú zdravotnú sestru z Prievidze.

Gabriel Karácsony bol predsedom strany PRIAMA DEMOKRACIA od jej vzniku 30. júla 2013. I keď strana vtedy nevznikla zbieraním podpisov, ale premenovaním strany Nová alternatíva Slovenska, občiansko-liberálna strana. Od 2. februára 2015 je predsedom strany PRIAMA DEMOKRACIA Mgr. Róbert Beňo. A Gabriel Karácsony sa stal prezidentom strany PRIAMA DEMOKRACIA.

Stranu PRIAMA DEMOKRACIA smutne a žalostne preslávil podpredseda strany a predseda sekcie pre riešenie rómskej problematiky Marek Baláž svojou fikciou o tom, že Mária, matka Ježiša Krista, Matka Božia, bola Rómka.

Slobodný vysielač 31. marca 2016 od 16.30 do 18.30 h odvysielal reláciu Regióny 12/2016 s témou „Politická strana ako s.r.o.?“ Hosťami relácie boli Marek Baláž, Pavol Krišpinský a Milan Hrtan (aktivisti, pôvodne zo strany PRIAMA DEMOKRACIA).

Pavol Krišpinský, 47-ročný podnikateľ z obce Belá-Dulice, bývalý 1. podpredseda strany PRIAMA DEMOKRACIA, ktorý bol na kandidátnej listine na 3. mieste a získal 282 prednostných hlasov z celého Slovenska, sa v relácii vyjadril:

„Ľudia sa prejavia vždycky v podstatných veciach, a toto naše vedenie sa naozaj prejavilo počas predvolebnej kampane. Jednoducho, hovorili nepravdy, šírili nepravdy, kazili vedome všetko, čo sa dá, a po tomto fiasku ešte sa snažili akože udržať pri vedení s tým, že to bolo dobré, že to bol nejaký úspech. Jednoducho, ani na psychiatriu to nie je dobré. Čo sa týka toho ich klamania (v masmédiách)… o nejakom našom vylúčení (zo strany PD), o tom tu bude hovorené, pretože to bola jedna taká falošná republiková rada, ktorá nemá ani s demokraciou nič spoločné, nieto ešte s nejakou priamou demokraciou… po zvolení si lídrov alebo štatutárov, pána Karácsonyho a Beňa, sa strana začala stavať takou, nazvem to stranou, ktorá presahuje aj totalitný režim komunizmu, a títo štatutári si začali robiť, čo chcú. Začali prijímať zlé rozhodnutia, začali rozoštvávať kolektívy, výsledkom toho bol úbytok členov, úbytok sympatizantov, a jednoducho, pre porovnanie, v komunálnych voľbách pred rokom a pol, ešte bez ich vedenia sme získali takmer 28 000 hlasov asi v 15 okresoch. Dnes, v týchto voľbách, pod ich vedením sme získali 3 500 hlasov. Čo je, absolútne, číslo hovoriace za všetko!“

Marek Baláž, 57-ročný dôchodca z Handlovej, ktorý bol na kandidátke na 13. mieste a získal 132 prednostných hlasov, v relácii povedal:

„…som vstupoval do strany PRIAMA DEMOKRACIA s tým, že tam myšlienka demokracie funguje, a že teda je úplne niečo iné ako tie klasické štandardné politické strany v súčasnosti fungujú. S hrôzou som zistil, že je to ešte horšie ako v štandardných politických stranách. A budem hovoriť úplne otvorene. Gabo Karácsony pre mňa momentálne sa ukázal v tejto politickej strane ako človek, ktorý je absolútne deštrukčný, čo len potvrdilo tie naše snahy počas dvoch rokov sa pospájať a ísť ako aktivisti do tejto politickej strany, jednotliví, takí tí predsedovia tých skupín aktívnych v uliciach. Po rokovaniach s Gabom Karácsonyim každý povedal, že neexistuje s takýmto človekom proste niečo spoločne robiť. A ja som stále neveril tomu, že on môže byť príčinou nejakej deštrukcie. Sám som sa teraz vlastne presvedčil, že je to tak, a zotrval som v presvedčení, že tento človek je nasadený systémom na to, aby deštruoval, získaval na seba aktivistov občianskych, a jednoducho takýmto spôsobom pôsobil v tej politickej sfére a napomáhal tým štandardným politickým stranám, a tým oligarchom, aby sa tá základňa v tých aktívnych občanov na uliciach deštruovala a roztrhala.“

Marek Baláž spomenul aj problémy s členstvom:

„Ďalšia vec, z ktorej som bol šokovaný, že tam teda je to vedenie… ktoré som predtým nepoznal, a bol som šokovaný z toho vedenia, respektíve z toho prístupu, pretože namiesto toho, aby oni zjednocovali, stmeľovali a napomáhali a akosi zapaľovali tých kandidátov a aktivistov, proste, ktorí túto myšlienku podporovali, tak oni cez internet, cez e-maily týmto ľuďom proste brali chuť. Pýtali od nich peniaze. Odo mňa takisto. Proste, tí ľudia sú, najskôr im povedali, áno, ste členovia, zaregistrovali sa, hneď vzápätí od nich pýtali peniaze, členské príspevky, a následne… keď bola republiková rada, teraz tá posledná, tak tam sa dozvedeli všetci, že vlastne členovia nie sú. A aj keď by zaplatili členské príspevky, tak až po deviatich mesiacoch, jedna osoba, a to je Gabo Karácsony, rozhoduje o tom, že či vôbec členom bude alebo nie.“

Neskôr povedal:

„To som ani ako Cigán ešte nezažil nikde, ani v osade.“

Moderator úsmevne reagoval:

„Cigána ocigánili.“

Marek Baláž pokračoval:

„To je vrchol kopca, to sa nesmie robiť tu. Ale čo bol pre mňa vrchol kopca, je to, že odo mňa, od chudáka, ktorý žije len z dôchodku, ktorého vypaľuje ešte aj výpalník, exekútor, zobrali 50 eur členského, ktoré som zaplatil. Ledva, ledva so ženou žijeme, máme 175 eur obidvaja na celý mesiac. A nakoniec ešte aj popreli, že som to zaplatil. A keď som im dal šek, doslova na okuliare pani Lajčiakovej, tak jednoducho aj tak, napriek tomuto, že ho videla, stále tvrdila, že som to neuhradil. Veď to je, jednoducho, to sú psychopati. To je spoločnosť psychopatov. Toto je hodnotenie Mareka Baláža. Všetko, čo hovorím, beriem na seba. Môžu ma žalovať. A bol by som rád, keby ma zažalovali za to.“

Milan Hrtan, 47-ročný podnikateľ z Bardejova, bol na 11. mieste na kandidátnej listine PD a získal 121 prednostných hlasov. V relácii sa vyjadril:

„Mňa sa pokúšali už trikrát vylúčiť z PRIAMEJ DEMOKRACIE, bo ja som človek, keď sa mi niečo nepáči, jednoducho poviem. Keď sa niečo dohodnem, a povieme, takto má byť, tak, keď to tak nie je, poviem, že proste buď klameš alebo podvádzaš. A s pánom Karácsonyim som mal veľa takých problémov. Napríklad mali sme mať bezpečnostnú radu. Proste, nebolo by sa stalo to, čo teraz. Pán Karácsony nám to sľúbil po komunálnych voľbách, že to spravíme. Tri mesiace sme čakali. Prešli voľby, poprel to. Proste, oklamal nás všetkých. A odvtedy stále brojil, aby ma vylúčili zo strany. No, a nemohol to spraviť, bo nemal dôvod. Ja som nikoho neurážal. Tak to spravili tak prefíkane, že zrazu ma vylučovali, že nemám zaplatené členské. A vylúčil ma prezident. A prezident na to podľa stanov nemá právo. A prakticky ja som mal aj zaplatené členské, a ešte som mal 840 eur, čo som robil akcie. Proste, nič mi neakceptovali, proste sa ma chceli zbaviť.“

Ešte v relácii z ústa Pavla Krišpinského odznelo:

„Jedna republiková rada odhlasovala, že máme ísť na kandidátke Mariana Kotlebu, s čím značná časť ľudí nesúhlasila, pretože „Naše Slovensko“ nemalo nejako nepodmienený príjem ani jednu dávku, ani priamu demokraciu, aj keď sa to nebije vzájomne. Ale potom zistili tí ľudia, ktorí to odhlasovali, že nie sú schopní s pánom Kotlebom urobiť takú dohodu, na ktorú by on pristal… Ja napríklad som pochyboval o tom, keď pán Zima ešte pred dvomi rokmi napísal jemu (pánovi Karácsonyimu), že je siskár (tajný agent, v službe SIS), a že je zaplatený. Dnes o tom až tak nepochybujem. Netvrdím, že to tak je, lebo nemám na to dôkazy, ale všetky kroky, ktoré robil a robí, tak k tomu smerovali.“

Prinášam tieto informácie pre občanov kvôli tomu, aby vedeli, že problémy nie sú len u takzvaných štandardných strán, ale aj v tých menších stranách, ktoré buď nemajú peniaze na propagandu alebo z nejakých dôvodov nevedia osloviť voličov, a tak sa nedostanú do parlamentu.

Neúspešní politici sa budú vyhovárať na všeličo, a budú hľadať dôvody na ospravedlnenie svojho neúspechu u voličov. Informujem kvôli tomu, aby občania nemali ružové okuliare o priamej demokracii, pretože aj Kotleba sa hlási k princípom priamej demokracie. Z „priamej demokracie“ sa stal akýsi módny politický fetiš. Na názvoch nezáleží, dôležití sú ľudia a ich skutky, ich činy. Nie slová, ale výsledky, ktoré vyplynú z ich slov.

Archív:

Oznámenie prípravného výboru politického hnutiaČlenovia prípravného výboru hnutia Sloboda a Priama demokracPRIAMA DEMOKRACIA (PD)Odvolanie kandidatúryPrezident strany Gabriel Karácsony
Zoznam zaregistrovaných kandidátov PDSlobodný vysielač, 31. 3. 2016Slobodný vysielač, 31. 3. 2016

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Myslíte si, že zavedenie priamej demokracie zlepší život občanom?

Áno (Počet hlasov: 55)
(71.43 %)

Nie (Počet hlasov: 22)
(28.57 %)Celkom hlasovalo: 77

Ján Parada, 08. 05. 2016 | Prečítané: 1785 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore