www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @194
Počítadlo


Spam poison

ŠIOV hľadá lektorov pre výchovné a kariérové poradenstvo

Výzva

Štátny inštitút odborného vzdelávania vyhlasuje výzvu na pozíciu lektorov inovačného kontinuálneho vzdelávania, ktorí by pôsobili ako odborní zamestnanci pre lektorovanie programu ďalšieho vzdelávania výchovných a kariérových poradcov. Kontinuálne vzdelávanie bude prebiehať v siedmich mestách v rámci Slovenska a prihlásiť sa je potrebné do 31. decembra 2014.

Lektori budú pôsobiť v rámci národného projektu „Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentmi“.

Projekt si kladie za cieľ zvyšovať záujem mladých o odborné školy, rozvíjať manuálne zručnosti a pravidelnú prácu s talentami.

Všetky základné školy zapojené do projektu budú disponovať novým softvérovým nástrojom, ktorý bude pomáhať identifikovať profesionálnu orientáciu žiakov už od piateho ročníka ZŠ.

Aktualizačné vzdelávanie reaguje na zmeny v koncepcii výchovy a vzdelávania a na aktuálne potreby a požiadavky výchovných a kariérových poradcov základných škôl, ktorí sa venujú profesijnej orientácii na odborné vzdelávanie a prípravu. Obsahom aktualizačného vzdelávania sú najmä aktuálne informácie, prehlbovanie, rozvíjanie a rozširovanie vedomostí a zručností výchovných a kariérových poradcov základných škôl.

Program kontinuálneho vzdelávania pod názvom „Profesijná orientácia žiakov základných škôl na odborné vzdelávanie a prípravu“ umožní lektorom rozšíriť a inovovať už existujúce kompetencie súvisiace s ich pedagogickou prácou. Pre splnenie uvedeného zámeru budú mať k dispozícii nový nástroj (zabezpečený SW) na identifikáciu a vyhodnocovanie profesijnej orientácie žiakov na odborné vzdelávanie.

Do výzvy sa môžu zapojiť uchádzači, ktorí spĺňajú podmienky pre praktickú pedagogickú činnosť v oblasti vzdelávania dospelých z pozície lektora:

– vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore vzdelávacieho programu
– najmenej dva roky praxe v oblasti, ktorej sa vzdelávací projekt týka
– skúsenosti s profesijnou orientáciou, manažmentom a procesom kariéry
– lektorské kompetencie – skúsenosti s lektorovaním dospelých, dva roky lektorská prax
– lektori musia spĺňať podmienky čl. 2 bodu 12 smernice č. 18/2009-R.

Kontinuálne vzdelávanie bude prebiehať v siedmich mestách vyšších územných celkov mimo Bratislavy. Záujemcovia musia splniť všetky vyššie spomenuté podmienky a predložiť odborný životopis – Europass, rovnako ako aj motivačný list spolu s výberom predmetov a konkrétnych tém resp. modulov, ktoré má záujem lektorovať.

Svoje prihlášky a životopisy môžete zasielať na e-mailové adresy gabriela.horecka@zsodborne.sk alebo alena.bobovnicka@zsodborne.sk do 31. 12. 2014. Viac informácií o aktuálnej ponuke nájdete aj na webovej stránke projektu www.zsodborne.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 29. 10. 2014 | Prečítané: 657 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore