www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @293
Počítadlo


Spam poison

SaS žiada odvolanie riaditeľa NDS

Národná diaľničná spoločnosť vyhadzuje milióny, hoci by nemusela

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka, aby odvolal generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Jána Ďurišina. Dôvodom sú predražené nákupy pozemkov súvisiace s budovaním obchvatu Bratislavy.

„Ostatné týždne a mesiace sa hovorí o nedostatku peňazí na diaľnice a nutnosti ‚odbrzdiť‘ dlhovú brzdu. Národná diaľničná spoločnosť pritom vyhadzuje milióny, hoci by nemusela – kupuje pozemky súvisiace s budovaním obchvatu Bratislavy, ktoré sú zbytočne predražené. Kupovať mohla lacnejšie a neurobila to,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.

Ivan poukázal na konkrétny príklad, keď 74 tisíc metrov štvorcových mala NDS ako kompenzačné opatrenie vyvlastnených a pred finálnym rozhodnutím ministerstva dopravy vlastný návrh na vyvlastnenie vzala späť a kúpila na inom mieste pozemky – a to päťkrát drahšie.

Poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová upozornila, že nová príležitosť na kšeft súvisí s návrhom na zmenu náhradných plôch pre vzácne chránené druhy vtáctva, ktorých podmienky pre život majú byť diaľnicou ohrozené.

„Zaujímavý bol dôvod projektu ochrany prírody, a to problémy s výkupom a vyvlastnením určených plôch. V novom projekte ochrany prírody bola vytipovaná dvakrát väčšia rozloha a z toho viac ako tretina patrila jednej súkromnej spoločnosti.“

Podľa Zemanovej nie je správne, keď sa zorganizuje skupina, ktorá ciele ochrany prírody zneužije vo svoj prospech, a NDS vyplatí za ornú pôdu v Rusovciach viac ako 20 eur za meter štvorcový, za cenu, ktorá bola v znaleckom posudku zjavne účelovo nadsadená. Prvá časť obchodu za 5 209 200 eur sa už uskutočnila a ďalšie pozemky vo výmere 21 hektárov patriace tej istej súkromnej spoločnosti ROT, s.r.o. sú predpripravené na výhodný obchod.

„Všetko do seba zapadne, ak zistíte, že spoločnosť ROT, s.r.o. a NDS sú prepojené ľuďmi, ktorí vidia skvelú príležitosť finančne si prilepšiť a pritom sa tváriť, že chránia prírodu. Títo spoloční známi sú pritom prepojení s vládnou stranou MOST – HÍD, ktorá má na starosti dva kľúčové rezorty – dopravu a životné prostredie,“ poznamenala A. Zemanová.

SaS pripravuje trestné oznámenie pre podozrenia z konania smerujúceho k naplneniu skutkovej podstaty viacerých trestných činov podľa trestného zákona, a to trestného činu podvodu, ako aj trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 22. 07. 2017 | Prečítané: 488 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore