www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @427
Počítadlo


Spam poison

SaS vyzýva Roberta Kaliňáka, aby si prestal strieľať z občanov

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k zneužiteľným elektronickým podpisom

Súčasná vláda hazarduje s bezpečnosťou ľudí na Slovensku. Myslia si to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) z dôvodu zľahčovania situácie s elektronickými podpismi.

„Občania sa dočkali akého-takého riešenia až po tom, ako sme veľmi hlasno poukázali na problém. Aj to sa najprv snažili ignorovať a neskôr zosmiešňovať, a to dosť nechutným a neprofesionálnym spôsobom,“ povedala podpredsedníčka strany a tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Podľa SaS prehliadanie nefunkčnosti a prelomiteľnosti elektronického podpisu môže viesť až k stratám majetku, pretože sa ním môžu podpisovať dôležité transakcie. Ľudia by podľa liberálov mali zvýšiť opatrnosť pri používaní elektronického podpisu aj pri ostatných úkonoch, nielen pri službách e-Governmentu, ktorý už je pozastavený.

Minister vnútra vyzval k prelomeniu jeho podpisu, aby tým zľahčil situáciu. Pravdepodobne dobre vedel, že tento podpis najprv musí použiť, aby bolo čo prelomiť. Ak to nevedel, svedčí to o jeho nedostatočnej kompetentnosti. Bežných ľudí až tak nezaujíma heknutie ministrovho podpisu, ale v prvom rade im záleží na bezpečnosti svojho vlastného podpisu,“ upozornil Jozef Rajtár, poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre štíhly štát.

Poslanec Rajtár vyzýva ministra vnútra Kaliňáka, aby si prestal strieľať z občanov Slovenska a vystavovať ich zneužitiu ich osobných údajov.

„Z opozície nech si pokojne robí žarty, my sme na to už zvyknutí a vieme, že tým len zakrýva realitu. Ale občania si toto nezaslúžia. Chcú mať systém, za aký si platia a na aký majú nárok,“ povedal Rajtár.

Podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej štátna moc by mala prestať celú digitalizáciu a s tým spojené IT systémy brať len ako vlastný biznis, ale aj ako službu občanom.

„Dnes už nežijeme dobu, keď sa štátna správa môže tváriť, aké zložité je zaviesť do prevádzky nejaký systém, napríklad systém elektronických schránok. Dnes už nikoho nepresvedčia, že je normálne, ak takýto systém ešte mesiace, dokonca roky po zavedení nefunguje, resp. funguje s problémami a je ohrozená bezpečnosť. Dnes už sú v komerčnej sfére takmer v každej firme zavedené zložitosťou porovnateľné informačné systémy, ktoré normálne fungujú a často za ďaleko nižšie sumy,“ uzavrela Kiššová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 23. 10. 2017 | Prečítané: 370 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Moje poznámky
07-08-20 * 11:09
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore